publikované: 29.09.2023 - 00:44  //  aktualizácia: 29.09.2023 - 00:50  //  zobrazené: 542

Futbalisti zbíjali na Záhorí.

FC Žolík Malacky – Slovan Duslo Šaľa  2:3 (1:2).

GÓLY: 13. Bagovič; 90. min. Haramia – 5. min. a 81. min. Th. Hučko, 41. min. P. Krivošík.

R: Papuča – 250 divákov; ŽK: Haramia -  P. Krivošík, Turňa, J. Krištof, Th, Hučko, M. Kochan  a tréner Marián Šarmír.

DUSLO: G. Tóth – Kukučka, Delov, Orság, Turňa - P. Krivošík,  J. Krištof,  (77. min. Asukwo Effiong) Rogério,  M. Kochan, -  Th. Hučko,   Hudák (90. min. Turňa). Tréner Marián Šarmír.

Siedme kolo sa bude pre štart viacerých hráčov tretej ligy v krajských výberoch hrať v stredu 4. 10. 2023 (Duslo Šaľa pocestuje na predmestie Žiliny, kde sa stretne s FK Bánová), ešte predtým však pokračovalo 8. kolom, kde hrala Šaľa na pôde nováčika Malaciek.  Nováčik súťaže Malacky prekvapil hneď v úvodnom kole výhrou v Dubnici (poznámka: pred 3 mesiacmi dozadu hrali Malacky  štvrtú a Dubnica druhú ligu) a vyhrali 0:1 v Seredi. Na domácej pôde sa im tak nedarilo, keď vyhrali iba s Martinom 5:0, ale prehrali s Bánovou 0:1, Banskou Bystricou 0:2 a s Galantou dokonca 0:3.

V zápase so Šaľou začalo lepšie Duslo, keď už v 5. minúte unikol po krídle mladý J. Krištof a Th. Hučko hlavou vsietil  vedúci gól. Chemici sa však z vedenia dlho netešili, nakoľko po zbytočnej strate lopty v strede poľa a rýchlej kontre sa srbský legionár Bagovič po nájazde nemýlil (1:1).  Hral sa vyrovnaný a bojovný duel, čo rozhodca dosť trestal, škoda, že bol prísnejší na našich hráčov (poznámka: udelil naši hráčom 5 žltých kariet a šiestu videl aj tréner Šarmír). Tesne pred prestávkou sa dokázal na hranici pokutového územia dokázal uvoľniť Krivošík a prudkou strelou pod brvno vsietil vedúci gól Dusla.

V druhom polčase sa domáci snažili o vyrovnanie, mali herne mierne navrch, mali aj jednu dobrú streleckú príležitosť, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Boli to naopak naši futbalisti, ktorí v 81. minúte pridali tretí gól, keď po dlhom odkope brankára Tótha využil Th. Hučko zaváhanie domácej defenzívy a skóroval 3:1. Už v záverečných sekundách sme zbytočne inkasovali striedajúcim Haramiom druhý gól, ale na našom plnom bodovom zisku to už nič nezmenilo.

+ + +

Ďalšie výsledky 8. kola: Beluša – Častkovce 0:0; Galanta - Nové Mesto n/V 4:0; Dubnica - Podkonice  1:4;  Sereď – V. Ludince 3:0; Zvolen – Martin 1:3;  Rača - Bánová  1:1;    Lehota p/Vt. - Academy Banská Bystrica odložili.

Tabuľka po 8. kole:  1. Lehota p/Vt. 14:5 – 16 bodov; 2. Galanta 12:3 – 16 bodov;  3. ŠAĽA 17:10 – 15 bodov; 4. Martin 16:14  - 14 bodov;  5. Zvolen 12:9 – 13 bodov; 6.  . Sereď 4:3 – 6 bodov;  7. Rača 11:9  – 10 bodov;   8. Malacky 12:9 -  9 bodov;  9.  Hamšík Academy Banská Bystrica 6:9 – 9 bodov; 10.  Bánová 4:8 – 5 bodov; 11. Podkonice 13:17 – 9 bodov;  12. Beluša 7:5 – 9 bodov; 13. Častkovce 8:11 – 6 bodov;  14. Veľké Ludince 11:16 – 3 body; 15. Dubnica 11:22 – 3 body; 16. Nové Mesto  n/V 6:22 – 3 body.

poznámka: ŠTK SFZ odobrala Dubnici tri body (za neuhradenie mesačnej faktúry).