publikované: 29.08.2017 - 08:03  //  aktualizácia: 29.08.2017 - 13:26  //  zobrazené: 2252

Futbalové derby skončilo remízou

V susedskom derby sa body delili

Slovan Duslo Šaľa – Slovan Galanta 1:1 (0:0)

GÓLY: 67. Surányi -  71. Avramov;  R.  Bezák – 287 divákov; ŽK: Ďatko, Semeniuk – R. Meszlényi. Jakubjak, Szénasi,

DUSLO:  Masár – T. Oláh, Milič,  Ďatko, Jurík – Herceg (64. min. Surányi), Trivan (22. Semeniuk), M. Braun (78. R. Prúčny), Savič  - Stankovič (87. Kudry),  M. Kochan (86. D. Galbavý). Tréner Milan Mrllák.

SLOVAN: Čellár – Madarász, Vdovjak, Gányovics, Szénasi (75. Lenárt) – Revák (70. Jakubjak), R. Meszlényi (65. Avramov), Prágai (60. Pecho), Jakabovič  – Baša,  Kočiš. Tréner Tibor Meszlényi.

Bývalé  okresné derby (poznámka: súperov delí vzdialenosť od seba iba 11 km) mávalo správny náboj a napriek tomu, že tento krát  nedosiahlo úroveň z minulého ročníka, bolo na čo pozerať.  Najskôr sa dostal do sľubnej príležitosti kapitán domácich Kochan, ale podobne ako jeho náprotivok Kočiš v drese Galanty v koncovke nepochodili. Domáci v ofenzíve utrpeli už po dvadsiatich minútach citeľnú stratu, keď pre zranenie ramena musel odstúpiť najlepší strelec Trivan a tak hostia zásluhou dobrej hry stredovej formácie mali viac z hry. V 28. minúte strieľal prudko nad Meszlényi, ale prvú tutovku mali po polhodine hry domáci. Dobre hrajúci Herceg  prenikol obranou hostí, ale jeho ideálnu prihrávku vďaka pozornému Čellárovi nepremenil z 8 metrov Stankovič vo vedúci gól chemikov. Keď v sieti neskočil ani strelecký pokus Prágaia, odchádzali do kabín mužstvá bez gólového zápisu.

V priebehu prestávky zatlieskalo obecenstvo oslávencom, ktorých odmenilo vedenie domáceho klubu prezidentom Mariánom Krištofom kyticou a vecným darčekom (poznámka: manažér FK Duslo Ladislav Jaroš  slávil 60 rokov a dlhoročný predseda FK a TJ Slovan Duslo Šaľa Ľudovít Marinčák pekných 75 rokov).

Po obrátke sa zlepšila úroveň futbalu a prišlo aj korenie futbalu góly.  V 49. minúte vysunul Savič kolmicou striedajúceho Semeniuka, ale ten v gólovej príležitosti trafil iba nohy vybiehajúceho brankára hostí Čellára. Po rohovom kope nebezpečná hlavička Hercega tesne minula horné brvno. V 58. minúte mali výbornú príležitosť hostia, ale trestný kop Meszlényiho z 18 metrov skončil na domácom múre.  V ďalšom priebehu susedského  priniesla vzruch v 60. minúte žltá karta hosťujúceho Jakubjaka, ktorú videl z rúk hlavného arbitra pri rozcvičovaní, ale aj vedúci gól domácich. Domáci tréner M. Mrllák mal pri striedaní šťastnú ruku, keď čerstvý hráč Surányi hneď pri svojom prvom dotyku s loptou vsietil po presnej prihrávke Semeniuka vedúci gól Dusla – 1:0. Podobný ťah vyšiel aj trénerovi hostí T. Meszlényimu, keď striedajúci Avramov vyrovnal po krátkom pobyte na ihrisku na 1:1. Tomuto gólu predchádzala prudká strela Bašu, ktorú bravúrne Masár vyrazil, ale proti dorážke už bol bezmocný. V záverečných minútach sa snažili oba kolektívy strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale keď gólom neskončili strelecké pokusy Vdovjaka a domáceho Galbavého body sa po zásluhe delili (poznámka: aj v minulom ročníku bola v Šali remíza 0:0)  nakoľko domáci boli bojovnejším celkom, hostia zasa futbalovejším.

Z výsledkov 5. kola: V. Ludince - Bánovce n/B 3:1; Púchov - Beluša 1:1, N. Zámky -  Dubnica 0:2; Trnava jun. - Nemšová 0:2; Topoľčany - Nitra jun. 1:0;, Gabčíkovo - Borčice 3:3; ViOn "B" - Prievidza 4:0, .....

Priebežná tabuľka: 1. Borčice 12:3 - 13 bodov; 2. Dubnica 11:2 - 13 bodov; 3. Gabčíkovo 12:4 - 10 bodov; 4. Nové Zámky 7:7 - 9 bodov;... 9. Trnava juán. 6:7 - 6 bodov;... 14. ŠAĽA 5:5 - 4 body;... 16. Nitra jun. 5:10 - 4 body; 17. Nemšová 3:11 - 3 body; 18. Prievidza 5:12 - 1 bod.