publikované: 02.05.2017 - 08:26  //  aktualizácia: 03.05.2017 - 11:42  //  zobrazené: 1943

Hádzanári v play off s náskokom

Šaľania s náskokom v play off

HKM Šaľa – MŠK Považská Bystrica  27:22 (12:8)

V druhom zápase play off prehrali naši hádzanári cez týžden v Považskej Bystrici 28:24 (12:14) a stav semifinálovej série bol na zápasy 1:1.

+ + +

Tretí duel v play off lepšie odštartovali domáci, ktorí sa dostali do vedenia gólom Janíčka. Hostia kontrovali Vallom, ktorý bezpečne premenil sedemmetrový hod. Strelecky disponovaný Polakovič (poznámka: bol s ôsmymi gólmi najlepším strelcom domácich) dostal HKM opäť do vedenia. Hostia však nelenili a dvomi gólmi kanoniera Chudobu otočili skóre na 2:3. Bolo to však prvé a posledné vedenie MŠK v tomto stretnutí. V domácom kolektíve sa rozchytal k vynikajúcemu výkonu brankár Žernovič, ďalšie góly do siete taktiež výborného českého legionára Motlíka pridali Polakovič, Dudáš a Janíček a v 15. minúte viedla Šaľa už 8:5. Hostia, ktorí sa s HKM stretli vo viacerých dueloch súťaže a Slovenského pohára iba ťažko hľadali kľúč k dobrej domácej defenzíve a obecenstvo hlavne to šalianske bolo spokojné, najmä keď po góle Melnyka viedli ich miláčikovia už 10:5 (20. min.). Až do konca polčasu si zverenci trénera Kolesára udržiavali 3 – 4 gólové vedenie (poznámka: v 28. min. znížil Tumidalským na 11:8), ale domáci išli s dostatočným náskokom na prestávku.

Po obrátke začali opäť lepšie domáci, pridali ďalšie dva góly Janíčkom a Polakovičom (14:8) a hostia, ktorých viac krát „vychytal“ výborný Žernovič iba pomaly korigovali domáci náskok. Keď sa v domácom kolektíve do streleckej listiny zapísali aj Michniewitz so Šulcom viedla už Šaľa v 41. minúte 18:10 a o výsledku bolo viac menej rozhodnuté. Tréner Kolesár, ktorý prevzal pred týždňom ocenenie na krajskom vyhlasovaní a oslávil aj narodeniny mohol byť spokojný, a tak v ďalšom priebehu dôležitého duelu dostala možnosť zahrať lavička. Hostia síce ešte dva krát znížili Bystrickým a Jurákom na rozdiel piatich gólov (19:14 a 20:15), ale rozbehnutý šaliansky stroj už nedokázal zastaviť. V 53. minúte dokonca Polakovič zvýšil na rozdiel deviatich gólov (25:16), ale to už hráči spolu s aplaudujúcim obecenstvom slávili druhé víťazstvo. Hostia síce v závere kozmeticky prikrášlili výsledok, ale na zaslúženom víťazstve výborne hrajúceho šalianskeho kolektívu to už nič nezmenilo. Semifinálová play off sa opäť sťahuje na Považie.

R: R. Sivák – Haščík;  900 divákov; pok. hody: 1/0 - 2/2; vylúčení: 1 – 2.
HKM:  Žernovič, Fabián,  Repáň – Meľnyk 4,  Guzy 1, Michniewicz 2, Krokavec, Szapu 2, Polakovič 8, P. Krok, Janíček 4, F. Šulc ml. 4, Maguška 1,  Dudáš 1.  Tréner Ján Kolesár.

MŠK:  Chudoba 9/1, Bystrický 3, Tumidalský 3 .....

Prestávka v pay - off

Vzhľadom k tomu, že v priebehu tohto týždňa hrá reprezentácia Slovenska dva kvalifikačné duely o postup na ME 2018 (Chorvátsko) s Čiernou Horou (poznámka: v Hlohovci sa hrá v stredu 3. mája o 18.30 hodine, odveta je v Bjelom Poli je v sobotu 6. mája o 20.00 hodine) je v play off prestávka. V reprezentácii Slovenska sú zo šalianskeho kolektívu brankár Marián Žernovič a pivot Peter Dudáš, náhradníkom je spojka Vladimír Guzy.

Tretí zápas play off (MŠK Považská Bystrica - HKM Šaľa) bude v Považskej Bystrici v stredu 10.5. 2017 so začiatkom o 18.00 hodine.

Sledujte nás aj na Facebook/MESTO ŠAĽA. Staňte sa členom oficiálnej skupiny Mesta Šaľa.  Kliknite si sem:https://www.facebook.com/groups/327353394042257/