publikované: 18.01.2024 - 12:02  //  aktualizácia: 18.01.2024 - 12:55  //  zobrazené: 407

Hádzanárkam chutilo moravské menu.

V úvodných dvoch kolách odvetnej časti MOL ligy sa stretli šalianske hádzanárky so zástupcami Moravy a v oboch dueloch naplno zabodovali. Zatiaľ čo v  Hodoníne (12. kolo vyhralo Duslo 34:39) sme boli jednoznačne lepším mužstvom (poznámka: nováčik súťaže v jeho priebehu ani raz nevyhrával), vo víkendovom súboji 13. kola proti Olomoucu sme v prvom polčase iba doťahovali náskok súpera a zisk dvoch bodov priniesol až zlepšený výkon po obrátke.

13. kolo MOL ligy: Slovan Duslo Šaľa - ZORA Olomouc   34:29 (15:19).
                                                                       Rozhodovali: Bočáková, Jánošíková – 800 divákov; vylúčení: 5:5; pokutové hody: 7/6 – 6/5.
Priebeh zápasu: 0:1, 2:6, 6:9, 9:13, 13:16, 15:20,  20:20, 23:20, 24:22, 29:25, 32:29, 34:29.

DUSLO:  Furgaláková,  Oláhová  – Takáčová 1, D. M. Vargová 6/4, Königová, Pócsíková 4/2, Pastoreková 2, Ščípová 10, Bírová, Susíková, Matušicová 1, Pálová, Holešová 8, L. Ratvajská 2. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová

ZORA: Roupcová 4, K. Kubálková 4, Machačová 4, Daňková 4/1, Vasiljeva 3, Jansová 3/1, Malinová 3/3, Možišová 2, Horáková a Trumpešová po 1. Tréner: Lucie Fabíková.
                                                                         Zástupca Hanej patrí medzi najčastejších súperov našich hádzanárok, nakoľko okrem majstrovských zápasov v MOL lige sa stretávajú aj na medzinárodných turnajoch  v Olomouci (o Pohár míru) a v Šali ( o pohár Dusla) a súboje s nimi bývajú nielen vyrovnané, ale výsledky aj dosť tesné. Od úvodných minút sa hrala rýchla hádzaná (2. minúta 2:3) a hostia si celý polčas udržiavali 1 – 4 gólový náskok (2:6, 6:9, 9:13, 13:16, 15:19), nakoľko naše dievčatá dosť dobrých streleckých príležitostí nepremenili (brankárka, konštrukcia brány + zahodená sedmička).  Na  druhej strane hostky napriek tomu, že od nich odišla do Mostu súčasná desiata najlepšia strelkyňa MOL liy a reprezentantka Česka Natália Kuxová (65 gólov) nahradili ju podobnou strelkyňou, ktorá prišla zo Zlína Michaelou Daňkovou  a využívali všetky chyby v našej defenzíve a gólovo trestali. V našom kolektíve strelecky stíhali iba štvrtá najlepšia strelkyňa súťaže Olívia Ščípová s uzdravenou Máriou Holešovou, ale to bolo v 1. polčase na Olomouc málo.

Napriek tomu, že sme hneď po obrátke z ruky ďalšej dobrej strelkyne Machačovej (30.35 minúta – 15:20) inkasovali ďalší gól dievčatá to nezlomilo a začala ofenzíva, v ktorej zaznamenali v rade sedem gólov (poznámka k Ščípovej a Holešovej sa strelecky pridali aj: Pócsíková, Pastoreková a najmä Vargová) a v necelej 40. minúte sme už viedli 22:20, keď sme zlepšili defenzívu s vynikajúcou brankárkou Furgalákovou. Pri následnom vylúčení Vargovej sme v oslabení pridali  Ščípovou  ďalší gól, čo bolo pre ďalší vývoj zápasu rozhodujúce.  Napriek tomu, že v záverečnej štvrť hodine sa snažila Zora o zmenu skóre a vyrovnanie, k čomu jej mali pomôcť aj diskutabilné rozhodnutia: vylúčenia Ščípovej a Holešovej, ako aj  nariadené  tri pokutové hody rozhodkyňami duelu (poznámka: zaprotestovala si aj najvyššia návšteva kola), ale šalianky siahli na dno svojich síl, skórovali aj v oslabení a za zaslúženého potlesku sa nakoniec tešili nielen zo zisku dvoch bodov, ale aj dôležitého víťazstva o päť gólov!

Tréner Peter Pčola po stretnutí pre médiá povedal: „  V prvom  polčase nám nefungovala obrana ako mala, nakoľko chýbal dôraz, neboli sme dôslední, čo súper trestal. Po sme začali  hrať v obrane agresívnejšie,  zvýšili sme obrátky a spoliehal som sa, že pri vysokom tempe a vysunutej obrane súper odpadne, čo sa aj stalo. Výborná defenzíva s kvalitným výkonom Furgalákovej , návratom uzdravenej Holešovej, ale aj gólová ofenzíva Ščípovej s Vargovou ,... ako aj výborné obecenstvo  boli rozhodujúcimi činiteľmi, ktoré rozhodli o našom víťazstve.“
+ + +

Ďalšie výsledky 13. kola MOL ligy.   predohrávka:  Dunajská Streda – Kynžvart 29:33 (17:12) góly: Sári 6/6, R. Bízik 5, Desortová 3,... – Bezruková 8/2, Dvoráková po 5;... ; Písek – Zlín 33:26 (19:11góly: M. Svobodová 7, I. Korešová 7/4, Stellnerová 3,... -  Polomíková 6, Kříčková a Šimková po 5;  Hodonín – Plzeň 30:39 (14:15) góly: Drexlerová 7/2, B. KrejčíkOVá 7, Kalinová 6;... -  Fenclová 17 !!!, Schreibmeierová 6, D. Galušková 4 ;...  Slávia Praha – Most 21:35 (9:20) mgóly: Švihnosová 5/4, Holeňáková 4, J. Franková 3; ,..- Kuxová 11, Ogonovszky, Stříšková 4;... zápas Poruba – Michalovce dohrajú až 31. 1. 2024.

Tabuľka po 13. kole MOL ligy:  1. Michalovce 387:287 – 23 bodov; 2. Most 419:338 – 19 bodov; 3.  Dunajská Streda 436:361 - 19 bodov;  4. Kynžvart 425:361 – 19 bodov; 5. Slávia Praha  401:363  – 19 bodov;   6. ŠAĽA 377:392 - 13 bodov;  7. Písek 384:404 – 13 bodov;  8. Plzeň 376:405 – 9 bodov;  9. Olomouc 373:421 - 9 bodov;  10. Zlín 323:398 – 6 bodov;  11. Poruba 309:384 – 4 body; 12. Hodonín  321447  – 2 body.

Program 14. kola MOL ligy  -  predohrávky: 17. 1. 2024 o 17.30 hod. Michalovce – Slávia Praha 30:20; o 18.00 hod. Kynžvart – Poruba 32:24; sobota 20. 1. 2024: o 17.30 hod. Olomouc – Hodonín; o 18.00 hod. Písek – Plzeň;  Most – ŠAĽA; o 19.00 hod. Zlín – Dunajská Streda.