publikované: 12.03.2017 - 16:43  //  aktualizácia: 15.03.2017 - 10:19  //  zobrazené: 1276

Hádzanárky natiahli víťaznú šnúru

Hádzanárky pokračujú vo víťaznom ťažení

DHC ZORA Olomouc - Slovan Duslo Šaľa  22 : 30 (13:13)

Šalianky odohrali na Hanej dôležitý súboj o ďalšie dva cenné body do tabuľky medzinárodnej WHIL, opäť  s víťazným koncom.

Hráčky ZORY patria z pomedzi českých účastníkov WHIL medzi najčastejších súperov šalianskeho Dusla (poznámka: pravidelne štartujú v Šali na medzinárodnom turnaji o putovný Pohár GR Dusla,...) a tak sa vo vzájomnom súboji nemajú súperi čím prekvapiť. V súčasnosti štvrtý najlepší kolektív v priebežnej tabuľke (poznámka: so šancou postúpiť do Českej play - off). ktorý nastúpil s päticou čerstvých českých reprezentantiek začal lepšie, jeho rýchla kombinačná hra s častou streľbou (sestry Fryčákové, Kubáčková) aj priniesla vedenie, ale v prvej časti zápasu sa do väčšieho náskoku nedostali, nakoľko na druhej strane kontrovali Bujnochová s Klučkovou (poznámka: prebojovala  sa s 97 gólmi už na 6. miesto v streleckej tabuľke kanonierok) a polčas skončil remízou 13:13!

Vstup do 2. polčasu mali podstatne lepší zverenkyne trénera Lukačína, ktoré ťažili z rýchlych trhákov a odskočili gólovo súperovi. Domáce hrali v obrane dosť tvrdo, nestačili pohybom na naše hráčky a po fauloch sme mali výhodu zahrávania v tomto zápase až siedmych pokutových hodov. Tulipánová s Klučkovou mali tentoraz presnú mušku, ku ktorým sa priblížila aj ďalšia reprezentantka Bujnochová, čo pri dobrom výkone brankárky Krebs boli rozhodujúce faktory nášho hladkého víťazstva, ktoré je v poradí už deviatym v rade. Vynikajúca séria našich hádzanárok je tou najlepšou pozvánkou pre Vás priaznivcov na šláger 22. kola WHIL, kedy privítajú naše dievčatá na domácej palubovke vedúcu Iuventu Michalovce.

R: Králiček a Horáček - 203 divákov; pokutové hody: 1/1 – 7/7; vylúčené: 5:4.

DUSLO: Krebs, Ladicsová – Trochtová, Bujnochová 4, Klučková 10/5, Königová 2, Pócsiková 2,  Rácková 1, Tulipánová 3/2,  Veselková 4, Blehová 3, Tisajová, I. Bahýlová 1.  Tréner  Michal Lukačin.

DHC ZORA:  Gebre Selasie 5, T. Fryčáková 3, Kubáčková 3, V. Fryčáková....

Ďalšie výsledky 21. kola: Michalovce - ŠKP Bratislava 46:20; Poruba - Trenčín 29:23; Most - Veselí n/M 25:22; Prešov - Zlín 24:21; Písek – Partizánske 22:30; Slávia Praha mala voľno.

Tabuľka hádzanárskej WHIL: 1. Michalovce 628:412 – 37 bodov;  2. Most 610:418 – 34 bodov; 3. ŠAĽA 531:436 – 32 bodov (poznámka: odohrala o zápas menej); 4. Slávia Praha 527:443 – 29 bodov;....... 11. Trenčín 381:628 – 7 bodov;   12. Písek 436:628 – 6 bodov; 13. ŠKP Bratislava 390:636 – 0 bodov.

Michal Lukačín, tréner: “ V prvom polčase nám zahrala oproti predošlým duelom slabšie obrana, domáce hráčky nás dosť rozbehali. Ešteže sme dokázali s domácimi v prvom dejstve udržať krok. Vyšiel nám vstup do druhého polčasu, keď sme domácim utiekli o tri góly, čo bolo pre ďalší vývoj zápasu rozhodujúce. Naše víťazstvo a predĺžená séria víťazných duelov pred domácim šlágrom v budúcom kole s Michalovcami teší.“

Program: sobota 25.3.2017 o 18.00 hod. HK Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce.