publikované: 26.09.2016 - 22:31  //  aktualizácia: 28.09.2016 - 10:04  //  zobrazené: 1105

Hádzanárky porazili rivala

HK Slovan Duslo Šaľa – HK Slávia Partizánske 22:18 (12:8)

Vzájomné duely prinášajú kvalitný, ale najmä vyrovnaný priebeh, čo potvrdzujú aj výsledky z minulého ročníka WHIL (poznámka: v Partizánsskom vyhrala Slávia 25:23, v Šali Duslo 23:21) a podobný dej mal aj tento zápas.

V súčasnosti najproduktívnejšia hráčka domácich Pócsiková dala vedúci gól, ale Michnová šiesta najlepšia strelkyňa WHIL r. 2015/2016 (poznámka: strelila 150 gólov) vyrovnala. Až do stavu 4:4 sa scénar opakoval, ale v 11. minúte  dostala Michnová podstrelom  hostky do vedenia 4:5 (poznámka: bolo to posledný krát v zápase, čo hostky viedli). Chemičky však okamžite otočili skóre zápasu Blehovou a Klučkovou (2 góly), keď  využili chyby Slávie pri presilovke. Po góle Bahýlovej už viedlo Duslo o tri góly 8:5. Hostky znížili mladou Královou, skóre mohla navýšiť zo sedmičky  kanonierka Klučková (mierila vedľa) a následne Tulipánová, ktorá však trafila žrď. Ešte, že na druhej strane bola výborná Haládiková, ktorá pre zmenu zneškodnila pokutový hod  Michnovej. Brankárky boli ozdobou víkendového duelu, nakoľko hostky držala nad vodou  skúsená Súlovská (poznámka: spolu s Líviu Klučkovou je v užšej nominácii Slovenska  na medzinárodný turnaj v Poľsku, ktorý sa uskutoční v druhý októbrový víkend) a v 20. min. bol už stav 8:7. Záverečnú 10 - minútovku však lepšie zvládli chemičky a po góloch Bujnochovej a najmä pivotky Trochtovej odchádzali do kabín so štvor gólovým vedením v pomere 12:8.Druhý polčas otvorili  lepšie domáce, keď Klučková pridala ďalší gól v oslabení (vylúčená Veselková), Szökeová kontrovala, ale po delovke Bahýlovej  zvýšilo Duslo náskok na 14:9. Hostky nezložili zbrane, keď najskôr  znižovala legionárka Gerič zo sedmičky, a ďalšie dva exportné góly brankárky Súlovskej znamenali zníženie na 14:12 ! Duslo séria troch gólov súperových nezlomila, strelecky sa presadili Pócsiková s Bahýlovou a znovu odskočilo na rozdiel štyroch gólov 16:12. Na gól hrajúcej trénerky Hollej, odpovedala Šaľa ďalšími tromi (Veselková s Pócsikovou) a desať minút pre koncom viedla rozdielom šiestich gólov 19:13 aj zásluhou brankárky Haládikovej, ktorá o. i. zneškodnila aj sedmičku legionárky Gerič. Na druhej strane ju napodobnila Súlovská, keď vychytala Klučkovú. V závere bolo dosť priestoru na palubovke, nakoľko sa "rozmariášovali" arbitri (poznámka: viac proti Duslu), zabúrilo si aj obecenstvo s domácim trénerom a hostky znížili šesť gólový náskok (2 x Hollá s Michnovou) na rozdiel troch gólov 21:13. Záverečný gól Veselkovej bol poistkou k zaslúženej výhre chemiči, ktorá posunula Duslo do spoločnosti šesť bodových družstiev (Michalovce, Slávia Praha, Veselí n/M) na čele tabuľky.   Pok. hody: 5/2 – 3/1, vylúčené 7:5; pred 650 divákmi rozhodovali: Haščík – R. Sivák.

DUSLO: Haládiková, Krebs, Ladicsová  – Bujnochová  1, I. Bahýlová 4, Trochtová 3,  Klučková 3,  Königová, Pócsiková 3, Rácková, Tulipánová 2/1, Perczeová, Lencsésová, Veselková 4/1, Blehová 2.  Tréner  Michal Lukačín.

SLÁVIA: Michnová 6, Hollá 3, Szökeová 3, Súlovská 2, Gerič 2/1,...

Michal Lukačin, tréner: „ Derby duel niesol všetky znaky  a obraz z predošlých vzájomných zápolení a uspokojil náročného diváka. V priebehu celého duelu sme mali navrch, nakoľko hostky viedli iba raz  (4:5). Do 40. minúty sme viac krát viedli o o 3 – až štyri góly, ale súper sa nevzdával. Vďaka dobrej defenzíve, v ktorej obstála aj brankárka Haládiková sme nakoniec dotiahli duel do zaslúženého víťazného konca, aj keď to v ofenzíve občas zaškrípalo, nakoľko sme dosť chybovali vo finálnej fáze. S výkonom dievčat a ziskom dvoch bodov som spokojný.“

Zostávajúce výsledky 4. kola:  Michalovce mali voľno;  Zlín - Poruba 15:18; Veselí n/M - Trenčín 36:25; ŠKP Bratislava - Písek 25:28; Slávia Praha - Most 24:24; Prešov - Olomouc 29:32; Predohrávka: Michalovce - Prešov 47::24.

Tabuľka WHIL: 1. Michalovce (4 zápasy) 150:92 - 8 bodov; 2. Slávia Praha (4 zápasy) 109:76 - 7 bodov; 3. Zlín (4 zápasy) 104:74 - 6 bodov; 4. ŠAĽA (3 zápasy) 81:65 - 6 bodov;... 10. Písek 86:112 - 2 body; 11. Olomouc 71:98 - 0 bodov; 12. Prešov (5 zápasov) 135 - 175 - 0 bodov; 13. ŠKP Bratislava 88:117 - 0 bodov.