publikované: 09.04.2017 - 09:32  //  aktualizácia: 10.04.2017 - 10:17  //  zobrazené: 1495

Hádzanárky rozstrieľali pražskú Sláviu

Slovan Duslo Šaľa –  Slávia Praha  32:20 (13:12)

Šláger 24. kola základnej časti medzinárodnej WHIL medzi šalianskym Duslom a pražskou Sláviou vyznel najmä po obrátke  jednoznačne v prospech zvereniek trénera Michala Lukačina.

Šalianky v dueli s jedným z najstarších hádzanárskych klubov Československa  (poznámka: založená v r. 1919), sedemnásobným majstrom Česka a víťazom WHIL v ročníku 2009/10 nezačali najlepšie. Po rýchlych góloch  reprezentantiek Česka Kutlvašrovej a Pokornej prehrávali v úvode 0:2. Prvýkrát sa z gólového zásahu strelecky disponovanej Tulipánovej tešili diváci až v 5. minúte (1:2).  Slávia hrala rýchlo, presne strieľala, pričom domáce hráčky (Bujnochová, Pócsiková) vychytala ďalšia reprezentantka Kudláčková a v 11. minúte už prehrávalo Duslo 2:6. V domácom kolektíve sa strelecky presadzovala iba Tulipánová, ktorá aj zaznamenala prvé štyri góly, ale po presných zásahoch Kordovskej viedla Slávia v 18. min o päť gólov 4:9. Oddychový čas domáceho trénera, zmeny v zostave (poznámka: na palubovke sa objavila po dlhšej prestávke zavinenej aj najlepšia šalianska strelkyňa Klučková – pred zápasom mala na svojom konte nastrieľaných 97 gólov), zlepšená hra obrany  a vylúčenie hosťujúcej Motejlovej pomohli otočiť vývoj a priebeh duelu. Šaľa strelila v rade päť gólov, bez toho aby brankárka Krebs inkasovala (poznámka: patrila k najlepším hráčkam Dusla)  a v 24. minúte po technickej paráde Ráckovej bolo vyrovnané – 9:9! Hostky sa ešte po góle Šetelíkovej dostali do vedenia 9:10, ale bolo to ich posledné vedenie v zápase. Strelecky sa ešte do prestávky prebrali Bujnochová s Klučkovou a po dôležitých góloch Trochtovej z pivota odchádzala do kabín s gólovým náskokom 13:12 šalianky.

Strelecký účet po obrátke navýšila gólom Bahýlová, na rozdiel gólu kontrovala Kutlvašrová, ale potom prišla ďalšia, tentokrát šesťgólová séria šalianskych hráčok (Pócsiková, Bujnochová) a po góle Tulipánovej v 40. minúte z krídla (strelila v zápase 10 gólov) viedla už Šaľa o 7 gólov (20:13). Hostky ešte raz znížili vedenie Dusla na rozdiel 6 gólov ( 21:15), ale v 49. minúte už dievčatá splnili želanie divákov a po góle Ráckovej viedli v 49. minúte rozdielom  desiatich gólov – 25:15. Záverečných desať minút sa už nieslo v réžii domácich hráčok, ktoré hrali v pohode a nevyrušili ich ani tri rýchle góly Pokornej. Strelecký účet si „upravila“ dvomi gólmi Veselková s Bujnochovou a tak pripravili hráčkam Slávie neradostný návrat do metropoly Česka. Šalianky sa vysokou výhrou o 12 gólov dokonale rehabilitovali za tesnú prehru 23:22 v Prahe z prvej časti súťaže a svojimi výkonmi potvrdili oprávnenosť zisku tretieho miesta v tabuľke, ktoré bude (poznámka: za predpokladu, že zverenkyne trénera Lukačina získajú buď v Zlíne, alebo v poslednom kole doma s ŠKP Bratislava aspoň bod) po viacerých rokoch najväčším úspechom šalianskej ženskej hádzanej vo WHIL – ke.

R: Zahradník a Budzák – 600 divákov; pokutové hody: 2/2 – 2/1; vylúčené: 1:3.

DUSLO: Krebs, Ladicsová – Trochtová  3,  Bujnochová  5, Königová,  Klučková 5, Pócsiková 2,  Rácková 2, Tulipánová 10/2,  Veselková 2,  Blehová 1, Tisajová 1, I. Bahýlová 1.  Tréner  Michal Lukačin.

SLÁVIA:  Kutlvašrová 5, Kordovská 4, Novotná 3, Šetelíková 3, Pokorná 3/1,.....

Michal Lukačín, tréner: “Vedeli sme o čo sa v tomto šlágri hrá. Mali sme katastrofický úvod, keď sme robili veľa technických chýb, čo skúsený celok hostí s piatimi reprezentantkami gólovo trestal. Na druhej strane sme zahadzovali tutovky a vyzeralo to dosť zle. Pomohlo nám prestriedanie, ale aj zmena obranného systému. Dievčatá začali praktizovať svoju hru a ešte do polčasu sme otočili výsledok. Za výkon v druhom polčase si zaslúžia dievčatá absolutórium, keď sme silného protivníka už nepustili k ničomu vážnejšiemu a poslali sme ho domov s vysokou porážkou. Zdolali sme kompletnú českú hádzanársku špičku: Most, Sláviu a Porubu a naše tretie miesto po základnej časti súťaže môže byť dobrým odrazovým mostíkom ženskej hádzanej v Šali do budúcnosti.Ďakujem dievčatám a skvelému obecenstvu, som veľmi spokojný.“

Ďalšie výsledky 24. kola: ŠKP Bratislava – Zlín 25:26; Veselí n/M –  Prešov 29:26; Písek – Most 25:35; Partizánske - Olomouc 25:27;  Trenčín – Iuventa Michalovce 25:36;  Poruba mala voľno.

Tabuľka hádzanárskej WHIL: 1. Michalovce 770:506 – 45 bodov;  2. Most  731:505 – 42 bodov; 3. ŠAĽA 617:511 – 36 bodov;  4. Slávia Praha 616:513 – 33 bodov;..... 11. Trenčín 455:637 – 9 bodov;   12. Písek 482:693 – 6 bodov; 13. ŠKP Bratislava 471:780 – 0 bodov.

Sledujte nás aj na Facebook/MESTO ŠAĽA. Staňte sa členom oficiálnej skupiny Mesta Šaľa.  Kliknite si sem:https://www.facebook.com/groups/327353394042257/