publikované: 31.10.2017 - 21:49  //  aktualizácia: 04.11.2017 - 08:33  //  zobrazené: 1145

Hádzanárky úspešné v lige aj v pohári, muži oddychovali.

Víťazstvo sa nerodilo ľahko

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - ŠŠK PREŠOV 19:16 (12:8)

Hádzanárky Dusla v náročnom súboji, v ktorom sa diváci nedočkali gólových hodov získali dôležité body s reprezentantom Šariša.

Hostky po prekvapujúcom víťazstve v minulom kole na pôde Poruby začali  nebojácne aj v Šali a v úvode išli do vedenia Šutranovou (poznámka: bola so 7 gólmi najlepšou strelkyňou Prešova), chemičky vyrovnávali kanonierkou Klučkovou, ale to bolo do siedmej minúty všetko. Defenzíva v oboch celkoch pracovala spoľahlivo, za ňou stáli výborne brankárky Krebs  s Gubíkovou a tak korenie hádzanej,  góly pribúdali poriedko.  Zverenkyne skúseného lodivoda Dušana Daniša (poznámka: viac rokov úspešne pôsobil aj v Šali) sa ešte raz dostali do vedenia gólom Harčarufkovej , ale to bolo v tomto dueli z ich strany všetko. Dva góly Pócsikovej z krídla znamenali vedenie 3:2. Od tohto momentu malo Duslo navrch a keď v 15. minúte za stavu 5:4 chytila ďalšia brankárka domácich Haládiková sedmičku Šutranovej dostali sa domáci po prvý krát do vyššieho vedenia. Po góloch Klučkovej a Bujnochovej  viedli domáci v 19. minúte už 7:4. Juniorská reprezentantka Vencúriková síce delovkou v 23. minúte znížila na 8:6, ale po dvoch góloch Klučkovej, ktorá sa nemýlila zo značky pokutového hodu odskočil favorit na rozdiel 4 gólov (10:6) a s takýmto náskokom aj odchádzal po polčase aj do kabín.

V druhom dejstve však Prešov nezložil zbrane, začala sa mu dariť streľba z väčších vzdialeností zásluhou vysokých spojok Šutranovej s Vencúrikovou, keď sa k tomu pridala viacerými excelentnými zákrokmi Gubíková v 39. minúte už viedla Šaľa iba o gól 14:13, keď sa v domácom kolektíve zapísali do streleckej listiny iba Königová s Pócsikovou. V domácom družstve, ktoré ešte stále hrá bez zranených Blehovej a Vargovej, ale už s novou posilou Hučkovou (poznámka: za slobodna Prnová, ktorá zo Šali odišla do Banskej Bystrici) však strelila za tohto stavu dva dôležité góly skúsená pivotka Trochtová, v laufe bola aj brankárka Krebs a tak držala Šaľa trojgólové vedenie (16:13, 17:14). Hostky síce ešte Gajdošovou znížili desať minút pred koncom na rozdiel dvoch gólov, ale zverenkyne trénera Michala Lukačina však žiadne prekvapenie nepripustili. Pócsiková s Bahýlovou pridali ďalšie dve gólové poistky (19:15), a keď výborná Krebs pustila za svoj chrbát už iba jednu loptu,  v posledných sekundách duelu z ruky Šutranovej,  domáce hráčky spolu s obecenstvom sa mohli oprávnene tešiť zo zaslúženého víťazstva a dôležitého dvoj bodového zisku.  Chemičky sa aspoň do soboty (poznámka: Michalovce hrajú doma so Sláviou Praha, ktorá doposiaľ nestratila ani bod) stali najlepším slovenským kolektívom v MOL lige.

R: Oťapka – Zubo, vylúčenia 2:4, pokutové hody: 5/5 – 2/1, 300 divákov.

DUSLO: Krebs, Haládiková, Mozoľová - Trochtová 3, Rácková, Špendlová, Königová 1, Škoricová, Pócsíková 4, Hučková, I. Bahýlová 2, Némethová 1, Tisajová, Klučková 7/5, Bujnochová 1. Tréner Michal Lukačin.

ŠŠK: Šutranová 7, Vencúriková 4/1, Gajdošová 2, Popovcová 1, Lebedieva1,Harčarufková 1.

Tréner  Michal Lukačin: „ V dôležitom dueli 8. kola potvrdil náš súper, že jeho víťazstvo v Porube nebolo náhodné. V zápase, v ktorom  dominovali obrany s brankárkami nad ofenzívou sme boli až na úvod v neustálom vedení, ale súper sa nevzdával a tak museli byť naše hráčky neustále v strehu. Viac krát sme viedli rozdielom 3 – 4 gólov a zaujímavý duel sme nakoniec doviedli do víťazného konca. Zaslúžený dvoj bodový zisk teší, ktorý nás posunul v tabuľke opäť nahor a zároveň aj pred nášho dnešného súpera.“

Zostávajúce  výsledky 8. kola MOL ligy:  Písek – Most  24:29; Michalovce - Slávia Praha 33:28, Veselí – Bánovce n/B 32:22; Olomouc mal voľno;  Hodonín – Poruba  16:39;  Trenčín – Zlín 32:35;

Tabuľka MOL ligy po 8. kole: 1. Most  244:183 – 15 bodov; 2. Slávia Praha 204:178 -  12 bodov;  3. Michalovce 227:181 - 10 bodov;
4. ŠAĽA 184:160 - 10 bodov;  5. Olomouc 172:169 – 10 bodov; ..... 11. Trenčín 195:231 – 2 body; 12. Hodonín 180:250  - 2 body; 13. Bánovce n/B 198:269 – 0 bodov;

Program: sobota 4.11. 2017 o 17.30 hod. DHC Olomouc – Slovan Duslo Šaľa.

+ + +

V Slovenskom pohári do semifinále

HKM Šurany – HK Slovan Duslo Šaľa 19:36 (7:20)

Štvrťfinálový regionálny duel  priniesol v súboji z druho ligistom (poznámka: Šurany sú po 6. kole I. hádzanárskej ligy na 7. mieste tabuľky) prevahu favorizovaného Dusla, ktoré napriek tomu, že nastúpilo k duelu s viacerými mladými hráčkami (Mozoľová, Greštiaková, Škoricová,...) už v polčase rozhodlo, kto bude ďalším semifinalistom v Slovenskom pohári.

HKM: najviac gólov: Bérešová a E. Takáčová po 5,...

DUSLO: Haládiková, Ladičová, Mozoľová - Trochtová 5, Rácková 5, Špendlová 3, Königová 3, Škoricová, Pócsíková 4, Greštiaková 1,  I. Bahýlová 1, Némethová 1, Tisajová 2, Klučková 6, Bujnochová 5. Tréner Michal Lukačin.

V druhom štvrťfinále SP sa zrodilo prekvapenie, keď druho ligová Slávia Sereď vyhrala na palubovke Slávia ZDA Partizánske (poznámka: ešte pre pár mesiacmi účastník WHIL) v pomere 29:34 (12:18), keď bývalá slovenská reprezentantka a aj hráčka Dusla Šaľa Katarína Dubajová zaznamenala 14 gólov ! .

Semifinále Slovenského pohára: (hrá sa iba na jeden zápas) Iuventa Michalovce – Slávia Sereď;  ŠŠK Prešov  – Slovan Duslo Šaľa sa odohrajú v stredu 6. 12. 2017.  Finále sa bude hrať na dva zápasy v termíne:  9. a 13. decembra 2017.

+ + + + +

Hádzanárska Slovnaft Extraliga mužov

Poznámka: V súťaži bola asociačná prestávka, nakoľko Slovenská reprezentácia  hrala dve medzištátne stretnutia v rámci kvalifikácie o postu na Majstrovstvá sveta 2019 cez týždeň. Najskôr  v Rusku a na domácej palubovke v Považskej Bystrici s Luxemburskom.  Štvrtým účastníkom tejto skupiny je Fínsko.

PROGRAM:  Slovnaft hádzanárskej Extraligy – sobota:  4. 11. 2017 o 18.00 hod. HKM Šaľa – Považská Bystrica o 18.00 hodine.