publikované: 08.11.2017 - 20:33  //  aktualizácia: 09.11.2017 - 08:58  //  zobrazené: 1335

Futbalisti nezvládli regionálne derby

Slovan Duslo Šaľa – FKM Nové Zámky  0:2 (0:1)

Góly: 13. Letko, 86. Švajda;  R: Papuča - 160 divákov. ŽK: R. Prúčny – Ešek, I. Obert.

DUSLO:  Masár – Kudry,  Ďatko (27. Oláh), Savič, Szalay -  F. Prúčny, Surányi (60. Stankovič), Braun, Milič -  Herceg (80. Trivan),  M. Kochan   (76. R. Prúčny). Tréner Milan Mrllák.

Z výsledkov tretej ligy: DAC „B“ - Beluša 2:0; Nitra jun. – V. Ludince 2:0; Topoľčany - Trnava jun. 1:7;  Ledn. Rovne – ViOn „B“ 4:1; Gabčíkovo -  Bánovce n/B 1:1; Prievidza -  Nemšová 0:1;  Borčice -  Dubnica 1:1;.....

Tabuľka po 15. kole: 1. Borčice 38:15 – 35 bodov; 2.  Dubnica 25:5 – 34 bodov; 3. Nové Zámky 26:14 – 32 bodov;....5. Trnava „B“  32:13 – 27 bodov;....  12. ŠAĽA 21:28 – 19 bodov;... 16. Prievidza 14:34 – 11 bodov; 17. Bánovce n/B  10:31 – 11 bodov; 18. Topoľčany 10:45 – 6 bodov.

Dôležité regionálne derby, pre oba hráčske kolektívy lepšie zvládli hostia, ktorí si nakoniec odniesli tri cenné body, ktoré ich držia v boji o postupové pozície v treťo ligovej súťaži.

Domáci kolektív,  ktorý na domácej pôde zatiaľ rozdáva body ako Jánošík peniaze chudobným (poznámka: na štadióne za Váhom už stratil až 10 bodov: prehral 1:3 s DAC „B; 1:2  s Ledn. Rovňami; 0:1 s Dubnicou a remizoval 1:1 s Galantou) a porazil iba 2:1 Prievidzu a 3:1 Veľké Ludince.  Ešte, že zverenci trénera Milana Mrlláka dokázali zabodovať na ihriskách súperov, keď vyhrali: 0:2 v Topoľčanoch; 2:3 v Borčiciach; 1:2 v Nemšovej a 0:2 v Beluši, čo im vynieslo 12 bodový zisk a udržiaval tak chemikov v pokojnejšom strede tabuľky

V regionálnom derby bol v prvej streleckej príležitosti domáci F. Prúčny, ale mieril vedľa. Do vedenia išli hostia v 13. minúte Letkom, po rohovom kope 0:1. Domácich v snahe o vyrovnanie zaskočilo odstúpenie opory mužstva Ďatka pre zranenie.  Hra bola dosť nervózna a bolo dosť faulov (viac zo strany hostí). Po prestávke mal vyrovnávajúci gól na kopačke Herceg, ale Dovičovič v bránke FKM bol proti. Ďalšiu príležitosť mal po hodine hry Surányi, ale strela tesne minula ĺavú žrď. V závere mali viac z hry hostia, ktorí aj striedajúcim Švajdom pridali  tesne pred koncom druhý, posťujúci gól, ktorý znamenal pre chemikov ďalšiu domácu bodovú stratu a do tabuľky pravdy tak pribudli našim chlapcom mínusové body.  Bolo by dobré, keby sa v záverečných dvoch kolách šalianskym futbalistom podarilo zabodovať (poznámka: vonku s Trnavou „B“ a na domácej pôde s rezervou ViOn – u),   aby bola zimná prestávka pokojnejšia a veselšia.

PROGRAM: nedeľa 12. 11. 2017 o 10.30 hod. Trnava jun. – Sovan Duslo Šaľa