publikované: 24.08.2017 - 22:08  //  aktualizácia: 26.08.2017 - 11:51  //  zobrazené: 1214

Futbalistom utiekol bod medzi prstami

Futbalisti mali bod na dosah

Spartak Bánovce n/B – FK Slovan Duslo Šaľa  2 : 1 (0:0)

GÓLY: 75. min. Jurík (11 m) – 0:1; 82. min. Gajdošík – 1:1; 90. min. Bárta – 2:1; R: Matulová  - 200 divákov; ŽK: Hrabal, Oslej, Halás  - Trivan, R. Prúčny, Stankovič, Semeniuk.

DUSLO:  Masár – T. Oláh,  Milič, Ďatko, Jurík – Herceg (87. min. Galbavý), Trivan (84. min. Kudry),  M. Braun (57. Semeniuk), Savič, - Stankovič (64. min. R. Prúčny),  M. Kochan (90. min. Tóth). Tréner Milan Mrllák.

Po cennom troj bodovom zisku v Topoľčanoch siahali zverenci trénera Milana Mrlláka aj v ďalšom dueli na pôde súpera aspoň po bode. Napriek tomu, že ešte osem minút pred koncom vyhrávali na pôde Spartaka Bánovce n/B 0:1, z plného bodového zápisu sa nakoniec tešili domáci futbalisti, ktorí v minulom ročníku III. futbalovej ligy štartovali pod klubovou príslušnosťou FC Horses.

Súboj susedov v tabuľke začali lepšie domáci, ktorí mali viac z hry, nebezpečne strieľal ofenzívny Bárta a jeho kolega Mrocek opečiatkoval z 25 metrov brvno bránky chemikov.  Postupne Duslo vyrovnalo hru a po štandartnej situácii zvonilo brvno aj na opačnej strane.

Po obrátke si vypracovali niekoľko sľubných streleckých pokusov  hráči Spartaka, ale v koncovke im ruže nekvitli. Zahrmelo však na druhej strane. V 75. minúte sa obrana domácich dopustila faulu v pokutovom území a nariadenú penaltu bezpečne premenil Jurík vo vedúci gól Dusla – 0:1. Domácich inkasovaný gól trošku zaskočil, ale v 82. minúte po rohovom kope skúsený kapitán Gajdošík vyrovnal na 1:1. V záverečnom tlaku sa prezentoval v 90. exportnou strelou Bárta a zabezpečil domácim tri cenné body. Hosťom tak zostali už iba oči pre plač.

Z výsledkov kola: Prievidza - Trnava jun. 1:2; Borčice – ViOn „B“ 4:0;  DAC „B“ – Gabčíkovo 1:2; Galanta – Topoľčany 2:0; Dubnica – Púchov 2:0; Nemšová - Nové Zámky 1:2; Beluša  – V. Ludince  2:1, ...

Tabuľka: 1. Borčice 9:0 – 12 bodov; 2. Dubnica 9:2 – 10 bodov; 3. Gabčíkovo 9:1 – 9 bodov;. 4. Nové Zámky 7:5 – 9 bodov  ... 14. ŠAĽA  4:4 – 3 body; 15. Topoľčany  3:5 – 3 body; 16. ViOn „B“ 3:11 – 3 body; 17. Prievidza 5:8 – 1 bod; 18. Nemšová 1:11 – 0 bodov.

Poznámka: futbalisti Dusla odohrali o stretnutie menej.

Najbližší program: sobota 26. 8. 2017 o 17.00 hod. Slovan Duslo Šaľa  - Slovan Galanta.