publikované: 06.04.2017 - 22:40  //  aktualizácia: 07.04.2017 - 14:12  //  zobrazené: 1687

Prešov bol nad sily hádzanárov

Prešov opäť bez problémov

HKM Šaľa – Tatran Prešov  25:35 (11:16)

V krátkom časovom slede sa stretli mužstvá z čela tabuľky vo vzájomných súbojoch nadstavby (poznámka: v prvom vyhral Prešov 39:22) a v oboch sa dostal hravo k bodom a hladko vyhral vzájomný súboj, suverénny prešovský Tatran.

Domáci HKM, ktorý nie je ďaleko od ďalšieho historického úspechu, ktorým by bol postup do play – off z druhého miesta v tabuľke nastúpil k dohrávke 26. kola s majstrom bez zranených hráčov T. Mažára, Peczeho a chýbal aj potrestaný Szapu. Naviac boli šalianski hráči aj po náročnom štvrťfinálovom súboji Vyzývacieho pohára s JSM Hurry- UP. Tatran išiel po góloch Čípa, Hrstku a Rábeka do rýchleho vedenia (0:2, 2:5), keď z domácich hráčov strelecky odpovedal iba Šulc s Melnykom. Ďalších domácich hráčov: Guzyho, Polakoviča a Michniewicza vychytal vynikajúci ukrajinský brankár Chupryna, alebo mu pomohla konštrukcia. Tatran po ďalších góloch ostrostrelcov, ku ktorým sa pridal aj reprezentant Urban, viedol po štvrťhodine už 3:10 a o víťazovi bolo rozhodnuté. Zverenci trénera Kolesára však s postupom času korigovali vysoké vedenia hostí  a v 18. minúte už bolo 5:10, keď druhý brankár Bražnyk zneškodnil aj sedmičku Polakoviča. Prešov, ktorý je suverénom v slovenskej Extralige si neustále udržiaval päťgólové vedenie. V 27. minúte ešte Dudáš znížil na 11:14, ale po góloch Rábeka a D. Kroka išli hostia do kabín s vedením 11:16.

Ihneď po otvorení Melnyk znížil na rozdiel štyroch gólov, neskôr Guzy s Polakovičom dokonca v 37. minúte na 16:19, ale recept proti streľbe českého reprezentanta Hrstku (nastrieľal  10 gólov) ani jeden z našich troch brankárov nenašiel. Ešte v 41. minúte po ďalšom góle Polakoviča a P. Kroka bol rozdiel troch gólov 20:23, avšak Prešov v ďalšom priebehu spresnil kombináciu a streľbu (poznámka: druhý brankár Bražnyk zneškodnil aj sedmičku Melnyka) a v 50. minúte už viedol o šesť gólov. To už nebol desať minút na palubovke zranený Šulc ml. a na palubovku sa dostali aj mladší hráči Bandri s Krokavcom (poznámka: strelil aj pekný gól). Napriek snahe našich chlapcov o skorigovanie náskoku lídra vyhral vzájomný duel Tatran rozdielom 10 gólov a svojim výkonom potvrdil, že v slovenskej hádzanárskej Extralige bude rovnocenného protivníka iba ťažko hľadať.

R: Brunovský – Čanda;  600 divákov; pok. hody: 2/0 - 1/1; vylúčení: 1 – 3.
HKM:  Žernovič, Fabián,  Repáň, – Meľnyk 4,  Guzy 5, Bandri,  Michniewicz 3, Krokavec 1, Polakovič  4, P. Krok 4, Janíček, F. Šulc ml. 2, Maguška 1, Dudáš 1.  Tréner Ján Kolesár.

TATRAN:  Hrstka 10/1, Číp 7,  Urban 6, Rábek 5, Vučko 4,...

JOZEFSKLENÁR

Peter Szalay, viceprezident: „Vedeli sme o sile nášho najúspešnejšieho reprezentanta, ktorý nemá v súťaži konkurenciu, čo potvrdil aj na našej palubovke. Viackrát sme sa dokázali najmä po obrátke priblížiť k nemu na rozdiel 3 – 4 gólov, ale Tatran, ktorý má nabitú aj lavičku, žiadne prekvapenie nepripustil a kontroloval svoj náskok. V našom kolektíve si zahrala aj lavička s mladými, ideme však do ďalších zápasov.“

Tabuľka Extraligy: 1. Prešov 919:624 – 49 bodov; 2. ŠAĽA 798:702 – 37 bodov; 3. Považská  Bystrica 720:656 – 34 bodov; 4. Topoľčany 744:659 – 30 bodov;... ///  5.  Nové Zámky 754:729 – 27 bodov;  6. Hlohovec 714:694 – 21 bodov.

Program: sobota 8.4.2017 o 18.00 hod. Štart Nové Zámky - HKM Šaľa

titulná fotografia Viktor Zamborský, zdroj: Tatran Prešov

Sledujte nás aj na Facebook/MESTO ŠAĽA. Staňte sa členom oficiálnej skupiny Mesta Šaľa.  Kliknite si sem:https://www.facebook.com/groups/327353394042257/