publikované: 14.08.2017 - 22:26  //  aktualizácia: 15.08.2017 - 11:09  //  zobrazené: 1714

Treťoligová Šaľa už zarezáva

Chemici odštartovali s nezaslúženou prehrou

Slovan Duslo Šaľa – Crystal Lednické Rovne 1:2 (0:2)

GÓLY: 33. Krištof, 40. Tomana, 90. M. Kochan.  R. Sárai – 140 divákov; ŽK: M. Braun, Kudry – Krištof, Lipták, Kollár, Tomana; ČK: 41. Milič a  90. + Kudry.

DUSLO:  Masár – T. Oláh (46. D. Szalay), Milič,  Ďatko, Jurík – Herceg (63. min. Kudry), Trivan (46. Surányi), M. Braun (71. D. Galbavý), Savič, - Stankovič,  M. Kochan. Tréner Milan Mrllák.

K úvodnému duelu v súťaži (prvý zápas s DAC „B“ majú odložený) nastúpili chemici proti favorizovanému Crystalu, ktorý skončil v minulom ročníku za postupujúcim Komárnom so šiestimi novými tvárami v zostave.

Napriek úmornej horúčave sa hral svižný futbal a v prvej štvrťhodine ešte pohrozil prienikom domáci kapitán M. Kochan so Savičom, s  tvrdou strelou Chmelíka  si poradil brankár Masár. V 28.minúte stálo pri hosťoch šťastie, keď sa prudký Stankovičom strieľaný center odrazil od jedného z obrancov do spojnice brvna a žrde už prekonaného hosťujúceho brankára Bačíka. Šťastie mali aj o päť minút neskôr, keď sa uvoľnil v pokutovom území Krištof a prudkou strelou od pravej žrde do siete dostal hostí do vedenia 0:1. V 41. minúte sa dostal do brejkovej situácii zaváňajúcej postavením mimo hry hosťujúci Detko, ktorý po strete s domácim Miličom spadol tesne za pokutovým územím, previnilec videl okamžite červenú kartu (protestovali domáci hráči a búrilo aj obecenstvo) a hostia zahrávali trestný kop. Ten 38-ročný Tomana technickou strelou „zavesil“ nekompromisne do pravej šibenice a hostia už viedli 0:2. Duslo mohlo v závere streliť kontaktný gól, keď boli Stankovič so Savičom v gólovej príležitosti, ale zoči voči Bačíkovi nedali.

Do II. polčase nastúpili domáci hneď s dvomi zmenami v zostave a tie sa aj osvedčili. Napriek oslabeniu dostali súpera pod tlak a do 60. minúty si vypracovali dobré strelecké možnosti Hercegom, Stankovičom a najmä v 59. minúte M. Kochanom, ktorého tvrdá strela o milimetre minula ľavú žrď svätyne Bačíka. Hostia, ktorí hrali dosť „rezko“ (videli po fauloch štyri žlté karty) sa prezentovali po hodine hry dvomi strelami Prekopa a Híreša z poza pokutového územia, v domácom kolektíve nedotiahol do konca svoj nebezpečný brejk Surányi a cieľ nenašla ani tvrdá strela Stankoviča.  Päť minút pred koncom mal na kopačke gól tretí najlepší strelec minulého ročníka Detko, ale z 12 metrov prestrelil.

Snaha domácich o strelenie gólu bola predsa len korunovaná v závere, keď M. Kochan po prieniku prestrelil vybiehajúceho brankára hostí a znížil na 1:2. Domáci sa snažili ešte niečo s duelom urobiť, ale nebolo im to umožnené,  nakoľko Kudry po intermezze s obrancom hostí, ktorý hlavný arbiter (poznámka: rozhodcovia boli najslabším článkom stretnutia) nevidel, ale na pokyn asistentky udelil následne  žltú kartu Kudrymu. Bola to už jeho druhá v krátkom časovom slede, čo však hlavný arbiter nepostrehol, Kudry zápas dohral a zistilo sa to až po dueli. Hostia, ktorí sú po dvoch kolách bez straty boli po stretnutí nadmieru spokojní, domáci, ktorí zahrali podstatne lepšie ako v závere minulého ročníka zasa smutní zo straty bodov, ale aj dvoch hráčov a do spevu nebolo ani arbitrom, ktorí budú teraz čakať asi „odmenu“ od rozhodcovskej komisie. A to je ešte len začiatok  súťaže.

+ + +

Chutilo nielen pivo, tešili aj body

FK TOPVAR Topoľčany – FK Slovan Duslo Šaľa  0 : 2 (0:1)
GÓLY: 5. min. Trivan; 54. min. Trivan; R: Papuča - 250 divákov;   ŽK: Mpotu, Adamkovič, Švajlen - Masár.

DUSLO:  Masár – T. Oláh,  D. Szalay, Ďatko, Jurík – Herceg (46. min. Surányi), Trivan (76. R. Prúčny), M. Braun (76. D. Galbavý), Savič, - Stankovič,  M. Kochan (90. min. Tóth). Tréner Milan Mrllák.

Ku krajskému derby nastúpili chemici oslabení o potrestaných Guzyho a Miliča (poznámka: vylúčení v domácom dueli s Ledn. Rovňami), ale s odhodlaním zabodovať. Naši futbalisti hrali otvorene a už v 5. minúte sa dostali do vedenia, keď sa po rohovom kope presadil Trivan – 0:1.  Domácich gól zaskočil, chemici mali aj ďalšie šance, ale brankár domácich Kochan bol na mieste.  Jedinú príležitosť na vyrovnanie mal v prvom polčase Topvar Švajlenom, ale ten v dobrej príležitosti minul cieľ.

Po obrátke mali domáci šancu Hudokom na vyrovnanie, ale bolo to Duslo, ktoré dosiahlo Trivanom druhý gól. Zverenci trénera Milana  Mrlláka mali potom hru pod kontrolou, súpera nepustili do vážnejšej akcie  a po zásluhe si odviezuli do Šali zaslúžené víťazstvo a tri cenné body.

Z výsledkov: Trnava jun. – Borčice 0:2; Beluša – Bánovce n/B 0:0; ViOn „B“ – DAC „B“ 0:4 (0:1); Ledn. Rovne – Galanta 0:1; V. Ludince – Dubnica 2:2; Nové Zámky – Prievidza 2:1; Gabčíkovo – Nitra jun. 3:0;....

Tabuľka: 1. Borčice 5:0 – 9 bodov; 2. Dubnica 7:2 – 7 bodov; 3. Gabčíkovo 7:0 – 6 bodov;.... 10. ŠAĽA 3:2 – 3 body;... 15. Bánovce n/B 0:3 – 1 bod; 16. Beluša 1:6 – 1 bod; 17. Nitra jun. 2:8 – 1 bod; 18. Nemšová 0:9 – 0 bodov.

Poznámka: futbalisti Dusla odohrali o stretnutie menej.

Program: sobota 19. 8. 2017 o 17.00 hod. Spartak Bánovce n/B – Slovan Duslo Šaľa.

Sledujte nás aj na Facebook/MESTO ŠAĽA. Staňte sa členom oficiálnej skupiny Mesta Šaľa.  Kliknite si sem:https://www.facebook.com/groups/327353394042257/