publikované: 10.04.2017 - 23:54  //  aktualizácia: 11.04.2017 - 15:06  //  zobrazené: 1423

Víťazstvo hádzanárov - postup z druhého miesta

HC Štart Nové Zámky - HKM Šaľa 28:30 (14:12)

Zverenci trénera Kolesára potvrdili víťazstvom v regionálnom derby oprávnenosť postupu do play-off z druhého miesta.

Oba kolektívy nastúpili bez niekoľkých opôr (poznámka: Šali citeľne chýbal nedoliečený Šulc – so 114 gólmi najlepší strelec HKM), v domácom kolektíve najmä Vadkerti, ale napriek tomu sa hrala výborná hádzaná. V úvodnej tretine duelu mala na viac Šaľa, keď viedla 1:3 a 3:6, keď sa strelecky presadzovali Guzy s Polakovičom, na druhej strane domáci dosť ťažili z dobrej hry pivota Kocáka, ktorý bol so siedmymi gólmi z hry aj najlepším strelcom domácich. Po prvýkrát išli domáci do vedenia v 21. minúte, keď po góle Kocáka viedli 10:9. Svoje vedenie navýšili v závere polčasu až na rozdiel troch gólov, ale Šaľa aj vďaka zlepšujúcemu sa P. Krokovi stiahla do polčasu vedenie na rozdiel dvoch gólov.

Po obrátke bola hra vyrovnaná, keď sa oba kolektívy doťahovali vo vedení o 1 – 2 góly (16:16, 21:19, 21:22). Šaliansky kolektív, v drese ktorého strelil dôležité góly aj vysoký Maguška (ten aj z dôvodov zranenia T. Mažára zaskakuje aj na poste pivota) sa dostal v záverečných desiatich minútach do vedenia (26:28), ktoré nakoniec aj dotiahli do víťazného konca, keď sa rátali aj gólové zásahy Polakoviča.  Dvojbodový zisk z Nových Zámkov rozhodol o tom, že bez ohľadu na výsledok v poslednom dueli nadstavby s Považskou Bystricou, postupuje Šaľa do play-off z druhého miesta, čo je ďalším úspechom zverencov trénera Jána Kolesára.

Semifinálové dvojice: Tatran Prešov – Agro Topoľčany;  HKM Šaľa – MŠK Považská Bystrica.

R: M. Sivák – Oťapka;  200 divákov; pok. hody: 4/4 - 3/3; vylúčení: 1 – 3.
ŠTART: M. Kocák 7, Stráňovský 7/4, Ficzo 6, Demovič 4,...

HKM:  Žernovič, Fabián,  Repáň – Meľnyk,  Guzy 4, Bandri,  Michniewicz 2, Krokavec 1, Szapu 3, Polakovič  6/2, P. Krok 7/1, Janíček 3, F. Šulc ml., Maguška 4, Dudáš.  Tréner Ján Kolesár.

Tabuľka: 1. Prešov 948:642 – 51 bodov; 2. ŠAĽA  828:702 – 39 bodov; 3. Považská  Bystrica 738:685 – 34 bodov; 4. Topoľčany 775:681 – 32 bodov;... ///  5.  Nové Zámky 782:759 – 27 bodov6. Hlohovec 737:721 – 21 bodov.

Program 28. kola: streda 12. 4. 2017 o 18.00 hodine HKM Šaľa – MŠK Považská Bystrica..

Sledujte nás aj na Facebook/MESTO ŠAĽA. Staňte sa členom oficiálnej skupiny Mesta Šaľa.  Kliknite si sem:https://www.facebook.com/groups/327353394042257/