publikované: 06.05.2017 - 23:47  //  aktualizácia: 10.05.2017 - 10:51  //  zobrazené: 1456

Ženy sú už vo finále !

Duslo už postúpilo do finále !

Bemaco Prešov - HK Slovan Duslo Šaľa  24:26 (15:12)  (3. zápas)

Napriek tomu, že tréner hostí Dušan Daniš (poznámka: viac rokov úspešne pôsobil aj v HK Slovan Duslo Šaľa) na tlačovke po druhom dueli prehlásil, že sa ešte v rámci semifinále slovenskej play off ešte raz vráti do Šale, tréner domácich Michal Lukačin a jeho dievčatá boli proti -  hneď v prvom zápase so zástupcom Šariša na jeho pôde dokázali vyhrať a ukončiť v čo najkratšom čase nadstavbovú sériu.

Bemaco, pokiaľ im sily stačili, boli vo vedení, najmä zásluhou najlepšej strelkyne semifinálovej časti exšalianky Sofie Demajovej (poznámka: v troch dueloch nastrieľala 22 gólov, najlepšie strelkyne v šalianskom drese Lívia Klučková strelila 15 a Karin Bujnochová 14 gólov) a dokázali aj prvý polčas vyhrať rozdielom troch gólov 15:12.

Po obrátke chemičky spresnili hru, dôslednejšie bránili a domáce hráčky sa iba sporadicky strelecky presadzovali proti kvalitnej defenzíve (poznámka: v II. polčase strelili iba 9 gólov). V 41. min. Šaľa vyrovnala na 18:18 a o desať minút neskôr už viedlo Duslo 21:23. Bemaco však bojovalo a minútu pred koncom bol stav 24:25. Niekoľko sekúnd pred koncom skúsená Klučková spečatila víťazstvo chemičiek. Po záverečnom hvizde arbitrov zavládla v šalianskom tábore oprávnená radosť z postupu do finále, kde na nich čaká favorizovaná Iuventa Michalovce.

R: Oťapka – Sivák;  pokutové hody: 1/1 – 5/4; vylúčené: 4:4.

Bemaco: Demajová 7/1, Vencúriková 4, Lebedieva 4, .....

DUSLO: Krebs, Ladicsová – Trochtová,  Bujnochová 5, Konigová 2,   Klučková 4/2, Pócsiková 4, Rácková 1, Tulipánová 5/2,  Veselková 1,  Blehová, Tisajová 1, I. Bahýlová 2 .

Tréner  Michal Lukačin: " Semifinálové zápasy s Prešovom neboli jednoduché, tento tretí bol najťažší. Domáci boli dve tretiny lepším mužstvom. V konečnom dôsledku rozhodla kondičná stránka, naša širšia lavička a nepochybne aj väčšie skúsenosti našich hráčok.  Vynikajúci bol nielen súboj na palubovke, ale aj v  hľadisku. Aj keď bolo našich fanúšikov podstatne menej, vytvorili spolu vynikajúcu kulisu, bolo to úžasné. Bodaj by takýchto a im podobných duelov bolo čo najviac, potom by ma ženskú hádzanú chodilo podstatne viac divákov. "

Výsledky semifinálových play off – Slovensko:

HK Slovan Duslo Šaľa – Bemaco Prešov  22:16 a 26:24 v Šali;  24:26 v Prešove;  poznámka: do finále s výsledkom duelov 0:3 postúpila Šaľa.

Slávia Partizánske – Iuventa Michalovce 22:27 (3. zápas);  Zápasy v Michalovciach: 27:20 a 33:27. poznámka: do finále s výsledkom duelov 0:3 postúpila Iuventa Michalovce.

Výsledky semifinálových play off – Česko:

2. zápas: Slávia Praha – Sokol Poruba  26:24;  poznámka: Slávia Praha vyhrala aj v Porube 22:29  a postúpila do finále.

2 zápas: Baník Most - DHC Olomouc 36:31;  poznámka: Baník Most vyhral aj v Olomouci 20:28  a postúpil do finále.

V Česku sa hrali duely semifinálovej play – off iba na dve víťazstvá.