Domov   >  Rýchle správy   >  Archív rýchlych správ
publikované: 18.03.2020 - 10:42  

Klobúk dole!

Klobúk dole!
14:03
Duslo darovalo šalianskym školám dezinfekčné prostriedky

Aj po uvoľnení opatrení, ktoré boli v posledných mesiacoch súčasťou našich životov, sú medzi nami ľudia a spoločnosti, ktorí sa neustále snažia pomáhať. Chemická spoločnosť Duslo, a.s. v týchto dňoch poskytla základným a materským školám v Šali dezinfekčné prostriedky na podlahy a povrchy. Celkovo darovali 235 litrov dezinfekčných prostriedkov. Keďže je od 1. júna 2020 súčasťou uvoľňovania opatrení aj nástup detí do základných a materských škôl, je potrebné naďalej v týchto priestoroch dodržiavať prísne hygienicko-epidemiologické opatrenia.

ĎAKUJEME!

15:54
Obrovská pomoc od OZ PALMA

Do našej rubriky “Klobúk dole!“ sa tento týždeň zaraďuje aj OZ Palma, ktoré zabezpečilo ochranné pomôcky šalianskym hasičom, zdravotníkom a mužom zákona. Týmto ľudom, ktorí sú v dennodennom kontakte s verejnosťou, zabezpečilo OZ rúška, ochranné overaly a dezinfekčné prostriedky. Materiálnu pomoc dostali aj príslušníci mestskej polície. Šalianski mestskí policajti si dnes od OZ Palma prevzali rukavice, dezinfekčné prostriedky a jednorazové ochranné plášte. OZ Palma bolo založené v roku 2017 za účelom rozvoja sociálnych, hmotných, zdravotných, emocionálnych a rozumových potrieb fyzických osôb s ťažkým zdravotným a telesným postihnutím. Július Pinter z OZ Palma sa rozhodol ale pomáhať aj v tejto ťažkej situácii. Pán Július Pinter, ste človek s obrovským srdcom a my Vám

ĎAKUJEME!

12:33
Večianski dobrovoľní hasiči v akcii

Mesto Šaľa sa už od začiatku tejto ťažkej situácie s novým koronavírusom snaží opatreniami a rôznymi aktivitami zabrániť jeho šíreniu. Do dnešného dňa mesto rozdalo niekoľko 1000 rúšok obyvateľom, ktorí sú v tejto ťažkej situácii najviac ohrození. Mesto zabezpečilo rúška seniorom, zamestnancom, ktorí sú v dennodennom kontakte s verejnosťou, vydezinfikovalo autobusové zastávky a železničnú stanicu a vykonalo ďalších nespočetne veľa činností, aby zabránilo šíreniu nového koranavírusu. S dezinfekciou autobusových zastávok sa v týchto dňoch popasovali aj naši dobrovoľní hasiči. V sobotu DHZ Veča v spolupráci s mestom Šaľa vykonal dezinfekciu všetkých autobusových zastávok MHD v Šali aj v mestskej časti Veča.

ĎAKUJEME!

 

10:40

Manželia Dubišovci, ktorí sú majiteľmi Lodenica Šaľa, ukázali, že tiež majú dobré srdce a snahu pomôcť iným. V týchto dňoch mestu darovali rúška, ktoré pre mesto ušila pani Ing. Andrea Dubišová. Rúška ušila pre zamestnancov Mestského úradu v Šali, ktorí sú v dennodennom kontakte s verejnosťou. Ako sami manželia povedali, táto pomoc nebola posledná a rúška budú aj naďalej distribuovať v takom počte, v akom to bude možné. Dobrých ľudí stále pribúda a sme hrdí na to, ako sa ľudia spájajú a pomáhajú si navzájom.

ĎAKUJEME!

10:18
Hygienické balíčky od LIA DROGÉRIA

LIA  DROGÉRIA v Šali pomáha v našom meste už od samého začiatku, kedy na Slovensko dorazil koronavírus. Drogéria darovala niekoľko stoviek hygienických balíčkov seniorom, ZŤP, invalidných dôchodcom a mnohým ďalším obyvateľom. Balíčky obsahujú antibakteriálne mydlá, tekuté mydlá, rúška, krémy na ruky a ďalšie hygienické potreby. Aby sa balíčky vždy dostali do rúk ľuďom, ktorí to najviac potrebujú, o ich distribúciu sa postarali dve šalianske občianske združenia, ktoré si v našej rubrike taktiež zaslúžili svoje miesto. Ďakujeme všetkým, ktorí v týchto ťažkých časoch pomáhajú a teší nás, že Vás je stále viac a viac.

ĎAKUJEME!
 

10:02
Ochranné štíty do nemocníc

Ako sme už avizovali, šalianska firma ADMASYS SK, s.r.o. vyrába v našom meste 3D ochranné štíty, a to vďaka 3D tlačiarniam, ktorými firma disponuje. 20 kusov ochranných štítov v týchto dňoch firma darovala Detskému kardiocentru v Bratislave. ,,Chceme veľmi pekne poďakovať pánovi Ing. Ľudovítovi Kȍrȍsovi z firmy ADMASYS zo Šale, ktorý nám vyrobil a daroval na OAIM 20 ks ochranných štítov," uviedlo Detské kardiocentrum Bratislava.

Okrem toho ochranné štíty už poputovali aj zdravotníkom v Šali a okolí, a to všeobecným lekárom, odborným lekárom a rýchlej zdravotnej pomoci, aby ich štíty počas práce chránili. Podľa slov šalianskej firmy sa o tejto výrobe v Šali dozvedeli aj iné mestá a dnes majú ochranné štíty zo Šale aj nemocnice v Spišskej Novej Vsi, Levoči a Bratislave.

ĎAKUJEME!

08:38
Dar pre šaliansku posádku rýchlej zdravotnej pomoci

Dve rodiny sa spojili, aby ochránili ľudí, ktorí sú v prvej línii pri kontakte s chorými. Ľudovít Zlatý a Janka Zlatá spolu s rodinou Jankechovou, Mariánom a Andrejkou, sa rozhodli darovať celotvárové masky od 3M aj s potrebnými filtrami FFP3 šalianskej posádke rýchlej zdravotnej pomoci. Masky aj s filtrami sú na opakované použitie a stačí ich jednoducho len vydezinfikovať. Posádka sa tejto pomoci veľmi potešila, keďže boli doposiaľ chránení len dvomi polomaskami 3M. Vďaka dvom úžasným rodinám je ale v tejto chvíli chránená celá šalianska posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

ĎAKUJEME!

 

 

13:39

OZ Šaľa - Tvoje mesto

Na neľahkú situáciu, ktorá na Slovensku i v našom meste prevláda zareagovalo aj OZ Šaľa -Tvoje mesto. Každá činnosť občianskeho združenia má za sebou príbeh a množstvo sponzorov, ľudí, firiem. Do rozvozu niekoľko stoviek rúšok a hygienických balíčkov sa pustilo aj toto občianske združenie.  Ako hovorí sám predseda občianskeho združenia, dôležité bolo skontaktovať sa s tými správnymi ľuďmi, ktorí sa rozhodli v tejto dobe pomáhať maximálne ako je v ich silách. Mnohých sme v našej rubrike už spomenuli, ale sú tu ďalší podnikatelia - Lia drogéria, pizzérie, bagetérie, reštaurácie, ktoré zadarmo poskytovali jedlo, hygienické balíčky a nemožno nespomenúť ani šikovné ženy, ktoré šili rúška. Predseda združenia všetky tieto sponzorské dary počas niekoľkých dní rozdával ľuďom, ktorí ich najviac potrebujú a ktorí sú v ťažkej životnej situácii. ,,Som si vedomý, že na základe vývoja situácie budú postupne pribúdať prosby o potravinovú a hygienickú pomoc zo sociálne slabších rodín, ale aj z rodín, kde kvôli tejto krízovej situácii prišli o prácu. Toto bude ďalšia činnosť, ktorej sa budem v najbližších dňoch a týždňoch venovať,“ hovorí predseda OZ Šaľa – Tvoje mesto Róbert Andráši.

ĎAKUJEME!

13:37
Pomáhajú aj šalianske občianske združenia

V našej rubrike “Klobúk dole!“ určite nesmú chýbať dve šalianske občianske združenia, ktoré sa v týchto dňoch snažia občanom neustále pomáhať.

OZ Optima Status

OZ Optima Status sa zameriava na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú, a to prostredníctvom svojho Komunitného centra. Ruku k dielu priložilo združenie aj v týchto ťažkých časoch. ,,OZ Optima Status, ktoré poskytuje sociálnu službu, prirodzene zareagovalo na situáciu, ktorá u nás nastala vypuknutím pandémie,“ hovorí garantka komunitného centra Renáta Zelezníková. Ako sme už avizovali pred pár týždňami, občianske združenie sa pustilo do roznášania rúšok ľuďom bez domova a tým, ktorí si ich nedokážu zabezpečiť samostatne. Občania samozrejme takéto rúška dostali od občianskeho združenia zdarma. Ich ďalším krokom je poskytnúť službu nákupu pre osoby vysoko ohrozené poškodením zdravia alebo života, z dôvodu možnej nákazy, teda seniorom a osobám s inými zdravotnými komplikáciami. Nákupy pre týchto ľudí realizuje občianske združenie taktiež zdarma a seniori tak platia iba za tovar, ktorý si objednali.

ĎAKUJEME!

11:32
Mestskú políciu bude chrániť ochranná kombinéza

Opäť sa ukázalo, že dobrých ľudí v našom meste nikdy nie je dosť. Mário Pospiš zo Šale daroval nášmu mestu 23 ochranných kombinéz s kapucňou. 10 týchto ochranných odevov ostane pre potreby mesta Šaľa a 13 pôjde šalianskej mestskej polícii. Ochranná kombinéza môže taktiež zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19.

ĎAKUJEME!

13:22

V klientskom centre na Mestskom úrade v Šali pribudli ochranné sklá, ktoré mestu zapožičala šalianska firma REALEXPO. Sklá ochránia nielen zamestnankyne mestského úradu, ktoré sú v pravidelnom kontakte s verejnosťou, ale i samotnú verejnosť, ktorá si príde na úrad vybaviť neodkladné úradné záležitosti. 

ĎAKUJEME!

09:35

V Šali sa dnes začne s dezinfekciou všetkých autobusových zastávok. Ide o preventívne opatrenie na zamedzenie šírenia koronavírusu. Túto dezinfekciu vykoná firma Capital Pro s.r.o., ktorá sa v tejto ťažkej dobe rozhodla mestu pomôcť, a preto urobí túto dezinfekciu bezplatne.

ĎAKUJEME!

17:23

Majitelia Pizza Perfect v Šali sa rozhodli potešiť ľudí, ktorí sú tu pre nás všetkých. Ľuďom, ktorí musia aj v tejto dobe chodiť do práce a sú v kontakte s verejnosťou, priniesli chutný obed. Majitelia rozdali pizze zamestnancom klientského centra na MsÚ, pizze dostalo aj Obvodné oddelenie PZ, Mestská polícia v Šali, lekáreň DALEN, Teta drogéria, Jednota potraviny, záchranka, Diego, či seniorky, ktoré usilovne šijú rúška. V celkovom počte rozdali približne 43 kusov chutnej pizze. Pizza Perfect je v týchto dňoch zatvorená, ale týmto svojim činom ukázali, že aj oni majú dobré srdce a chuť pomáhať.

ĎAKUJEME!

13:53
Občianske združenie pomáha tam, kde treba

Klobúk dole pred ďalšími dobrými ľuďmi, tentokrát  z Občianskeho združenia Optima Status, ktorí sa rozhodli rozdať rúška ľuďom bez domova. OZ poskytuje sociálne služby nielen v našom meste, ale v celom okrese. ,,Ideme aj na miesta, ktoré si vyžadujú osobitný prístup. Sme tu pre tých, ktorí to potrebujú. Budeme tu dovtedy, kým to budú potrebovať,“ vyjadrilo sa združenie na sociálnej sieti. Tieto dni sú veľmi ťažké pre mnohých z nás, a to najdôležitejšie čo môžeme urobiť, je pomôcť ostatným, ktorí to potrebujú. Občianske združenie Optima Status sa v týchto dňoch rozhodlo darovať rúška nielen ľuďom bez domova, ale aj samotárom, či ľuďom, ktorí si sami nevedia pomôcť.

ĎAKUJEME!

13:01

Rúška pre svojich klientov šijú aj opatrovateľky v Dome s opatrovateľskou službou na Ul. V. Šrobára v Šali. Podľa slov opatrovateliek, nie sú až tak v šití skúsené, ale robia všetko preto, aby sa im podľa návodu podarilo ušiť čo najviac rúšok. Klobúk dole aj pred Vami a Vašou prácou.

ĎAKUJEME!

12:23

Predajňa Diego v Šali je v týchto dňoch zatvorená. Aby ľuďom pomohli v ťažkej situácii, rozhodli sa začať šiť rúška, ktoré rozdávajú zdarma pre ľudí, ktorí ich nemajú. ,,Ďakujem Bibiáne Tóthovej a Monike Kelemenovej za pomoc pri šití a zháňaní materiálu na šitie a tiež ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí nám priniesli materiál na šitie,“ vyjadrila sa predajňa na sociálnej sieti. Veľmi nás teší, že máme v Šali stále viac a viac ľudí s dobrým srdcom, ktorí chcú pomôcť. V mene celého mesta aj my vyjadrujeme obrovské

ĎAKUJEM!

10:34
Rukavice pre mesto

Dnes ráno nás potešila správa od ďalšieho šalianskeho podnikateľa Martina Vyletela, ktorý mestu daroval 10 krabíc rukavíc, po sto kusov v každej krabice.  Stále viac a viac dobrých ľudí sa snaží pomáhať.

ĎAKUJEME!

11:12
Pomáhajú aj šalianski podnikatelia

Valter Hrebík je konateľ šalianskej spoločnosti FERADO spol. s.r.o. Táto spoločnosť v uplynulom roku oslávila 20. výročie svojho založenia a predmetom jej činnosti je veľkoobchod s nerezovou oceľou. Úžasný človek Valter Hrebík sa ale v týchto dňoch zameral na to, čo je teraz najdôležitejšie, a to pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Počas týchto dní daroval respirátory zdravotníkom, mestským policajtom a niektorým zamestnancom Mestského úradu v Šali, ktorí sú v neustálom kontakte s verejnosťou. 

Ruku k dielu sa  rozhodla priložiť aj šalianska krajčírska dielňa. Jana Bohunická a Saffet Ibrahimoglu, majitelia tejto krajčírskej dielne, včera odstavili časť svojej výroby a na požiadanie mesta Šaľa sa pustili do šitia rúšok.  

ĎAKUJEME!

11:11
Pomoc dostali aj zahraniční zamestnanci

Na území mesta Šaľa je mnoho zahraničných zamestnancov, ktorí sa nevedia dostať domov k svojim rodinám a ktorí momentálne z dôvodu odstavenia niektorých prevádzok nepracujú. Aj títo ľudia potrebujú pomoc, keďže sú mimo svojho rodného domova a pravdepodobne so sebou ani nemajú dostatok látky, či oblečenia, aby si ušili vlastné rúška. Zamestnávatelia týmto ľuďom rúška nezabezpečili. Avšak našli sa v našom meste prevádzkovatelia ubytovní, ktorí zamestnancom zo zahraničia zakúpili rúška, aby si aj oni aspoň pokojne mohli v obchodoch nakúpiť a neohrozovali tým seba a verejnosť.

ĎAKUJEME!

11:08
Šikovné ruky našich senioriek

Do šitia rúšok sa pustili aj naše seniorky. Je potrebné chrániť práve túto vekovú kategóriu, ktorá je najviac ohrozená. Mesto zabezpečilo seniorom rúška zatiaľ  v počte, v akom to bolo možné. Šikovné ruky našich senioriek sa ale taktiež rozhodli priložiť ruku k dielu a šijú toľko rúšok, koľko je v ich silách.

ĎAKUJEME!

11:07
Látky, nite a ihly nájdeme aj v krízovom centre

Zamestnanci Krízového centra v Šali sa taktiež pustili do šitia rúšok. Jeden zo zamestnancov centra, ktorý je zároveň aj šalianskym krajčírom, Ladislav Medveczký ušil pre ľudí bez domova rúška so špeciálnym filtrom, ktoré si následne môžu v Krízovom centre oprať a použiť viackrát.

ĎAKUJEME!

11:06

Starostovia obcí Trnovec nad Váhom, Dlhá nad Váhom a Močenok kontaktujú postupne ženy schopné šiť rúška, aby pomohli firmám, ktoré nestačia uspokojovať obrovský dopyt.

ĎAKUJEME!

  • <<
  • <
  • 1
  • >
  • >>