publikované: 19.09.2016 - 23:16  //  aktualizácia: 20.09.2016 - 09:58  //  zobrazené: 1364

Futbalisti Dusla mali remizovať

Svedčala by deľba bodov

Slovan Duslo ŠAĽA  -  MŠK PÚCHOV  0 : 1 (0:1)

Gól: 21. Buček. R: Fehér, ŽK: Domasta – Gajdošík, Gamboš, Vanák. 176 divákov.

DUSLO: Kubica – D. Tóth, Petrovský, Ďatko, Jurík - Szalay (64. Račkovič), Domasta, Pankaričan, M. Kochan – Vanek ((77. Popara), Herceg (64. Mehdi Karim). Tréner P. Bartoš.

MŠK: Strelčík - Kopiš, Riška, Bielik (73. Pastorek), Mynář (79. Zavadzan) – Buček (90. Rosina), Vanák, L. Luhový, Paliesek – Gamboš, Gajdošík. Tréner J. Vágner.

Mladí chemici chceli odčiniť domáce zaváhanie zo stredu týždňa s L. Rovňami a proti vedúcemu kolektívu súťaže Púchovu, ktorý v najúspešnejšej histórii svojho klubu stihol hrať aj v Lige majstrov  s FC Barcelona,  začali odvážne, čo hostí trochu zaskočilo. Už v 5. minúte bol v šanci Petrovský, ale jeho hlavička išla tesne vedľa. O desať minút neskôr strelu Kochana zrazila obrana a delovku D. Tótha zneškodnil Strelčík. Hostia pohrozili o chviľu na to, ale Gajdošíka v šanci vychytal brankár Kubica.  O dve minúty neskôr sa už hostia tešili, keď rýchlu kontru Gajdošíka zakončil zblíza gólovou strelou Buček a dostal hostí do vedenia 0:1.

Hostí gól uspokojil, mali hru pod kontrolou a v 34. min. Gajdošík opäť preveril kvality Kubicu. O minútu neskôr vyrobil na mokrom teréne veľkú hrúbku brankár Strelčík, keď sa po jeho chybnej rozohrávke dostal k lopte mladý Vanek, ale miesto strely z ťažkej pozície volil prihrávku na úplne voľného Hercega, ktorú  zmaril obetavým sklzom kapitán Riška a zabránil pohrome.  Cez prestávku  vedenie FK Duslo  prezident Marián Krištof a manažér Ladislav Jaroš ocenili kvetmi a vecným darom dlhoročnú brankársku oporu Emila Dufalu a ihneď po nej domáci zahájili atak za vyrovnaním. Už v 46. min. obrana hostí stiahla v hĺbke pokutového územia hbitého Vaneka, ale vyrovnávajúci gól nepadol. Nariadený pokutový kop  totiž mladý D. Tóth prudko  prestrelil.  Hostia hrali naďalej otvorene a v 52. minúte strelu Gamboša zneškodnil Kubica.  Enormná snaha domácich síce dostala súpera čiastočne pod tlak, ale dobre fungujúca defenzíva, druhá najlepšia v súťaži odolávala. V záverečnom tlaku sa ešte dostali do dobrej príležitosti Herceg s Vanekom, ktorým chýbali k zásahu milimetre, na druhej strane tak bolo po  nebezpečnej hlavičke Luhového. Vytúženým gólom neskončil ani prienik a najmä hlavička M. Kochana v 82. minúte, keď bravúrne zasahoval brankár Strelčík. Po  záverečnom hvizde sa tak tešili z víťazstva hostia, hoci vyrovnanému duelu by svedčala skôr  remíza.