publikované: 07.10.2017 - 07:34  //  aktualizácia: 10.10.2017 - 00:24  //  zobrazené: 1172

Futbalisti vyhrali u prvého, prehrali s druhým !

Líder prerušil šaliansku sériu

Slovan Duslo Šaľa – FK Dubnica 0:1 (0:0)

Chemici po troch výhrach chceli aj proti favorizovanej Dubnici pokračovať v úspešnej sérii a neboli od jej natiahnutia ďaleko, napriek tomu, že nastúpili k dôležitému duelu bez legionárov Miliča a Stankoviča.  Mladý dubnický kolektív vedený skúseným kapitánom a bývalým ligistom Častulinom patrí k horúcim kandidátom na druho ligový postup, keď v doterajšom priebehu súťaže stratil iba dva body za remízy. Aj na štadióne za Váhom nastúpil sebavedome a už v 5. minúte vyprášil Vaško delovkou rukavice Masára. Na druhej strane gólom zaváňal prienik Hercega, ale obrana hostí ratovala v poslednom okamihu a potvrdila, prečo má tento kolektív najlepšiu defenzívu (poznámka: doposiaľ iba dva krát inkasovala). Hostia, ktorí hrali dosť od podlahy (poznámka: tri žlté karty karty za 40 minút a mohlo ich byť ešte viac...) nebezpečne pohrozili v závere polhodiny Častulínom a Suchým, nebezpečný bol aj vysoký Vaško na hrote, ale skóre sa nemenilo. V 38. minúte mohli ísť do vedenia  domáci po prieniku Kochana, ale jeho center  minul o milimetre nabiehajúceho Brauna.

Po obrátke, čo bolo prekvapujúce sa do viacerých dobrých streleckých príležitostí dostávali domáci hráči. Už v 49. minúte sa bravúrou vyznamenal jeden z najlepších brankárov v súťaži Digaňa, keď vyrazil delovku Kochana z hranice šestnástky. Rovnaký zákrok predviedol po hodine hry po trestnom kope Brauna.  V zostave hostí sa objavila aj štvorica hráčov: Zahranyčnyj, Janco, Václav, Cisár, ktorá ešte nedávno obliekala dres šalianskeho Dusla. Nielenže patrili medzi dubnické opory, ale Cisár  bol aj v 81. minúte strelcom vedúceho gólu hostí, keď sa dostal k odrazenej lopte a z 10 metrov prudko po zemi vsietil – 0:1. Domáci boli v sľubnej príležitosti Trivanom, ale najmä Braunom, ktorého tvrdú strelu vytlačil Digaňa na roh. Z duelu, ktorému by bola svedčala skôr remíza si nakoniec odniesli všetky  tri body hostia a výrazne sa posunuli do najvyšších poschodí tabuľky.

GÓL: 81. Cisár; R: Bezák – 136 divákov; ŽK: Braun, Herceg – Zahranyčnyj, Suchý, Horecký.

DUSLO:  Masár – Kudry,  Ďatko, Jurík, Szalay – Savič (85. T. Oláh), Herceg (73. Trivan), M. Braun, F. Prúčny (84. Surányi) – Semeniuk (57. D. Galbavý),  M. Kochan. Tréner Milan Mrllák.

FK: Digaňa  – Zahranyčnyj, Štefánek, Častulín, Václav (70. Čurik) – Švec, Horecký, Lévai (46. Cisár), Suchý (85. Pagáč) – Vaško (89. Bartoš), Janco. Tréner Peter Jakuš.

Tabuľka 3. futbalovej ligy:

1. Borčice 24:11 - 25 bodov; 2. Dubnica 15:2 - 24 bodov; 3. Ledn. Rovne 17:10 - 23 bodov;... 8. Nitra jun. 19:15 - 16 bodov; ... 11. Beluša 19:17 -  13 bodov;... 13. ŠAĽA 15:20 - 13 bodov; ... 16. Bánovce n/B 9:23 - 8 bodov; 17. Topoľčany 6:28 - 6 bodov; 18. Prievidza 11:26 - 5 bodov.

JOZEF   SKLENÁR

+ + + + +

Vedúce Borčice prišli o body

Iskra Borčice – Slovan Duslo Šaľa 2:3 (2:1) - dohrávka 6. kola

Góly: 11. a 32. Demjan - 38. Savić, 62. Kudry, 72. Semeniuk; R: Patrovič – 156 divákov, ŽK: Hanzel - Kudry, Masár, F. Prúčny, Trivan, 156 divákov.

Domáci kolektív, ktorý je najväčším kandidátom v boji o druholigovú miestenku, v drese ktorého hrajú aj bývalí slovenskí reprezentanti Barčík s Novákom.ale aj ďalší ligisti: Zuziak, Siva a Demjan boli v dueli s chemikmi veľkým favoritom, čo potvrdzovali už od úvodných minút. Už v 11. minúte sa dostali do vedenia gólom Demjana. Iskra mala aj v ďalšom priebehu niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale defenzíva Dusla (poznámka: nastúpila  bez Ďatka a Oláha!  odolávala až do 32. minúty, keď po strele Sivu sa dostal k lopte Demjan a pridal druhý gól domácich. V závere prvého polčasu však uderili hostia, keď po rohovom kope v 38. minúte sa dostal k lopte „zabudnutý“ Savič a strelil kontaktný šaliansky gól.

Aj po obrátke mali viac z hry domáci hráči, ale nedokázali prekonať pozorného Masára. Po hodine hry už bolo vyrovnané, keď Kudry prepasíroval vyrazenú loptu do siete Kosu. V 72. minúte sa strelecky po prvý krát presadil ďalší legionár Semeniuk a dostal Šaľu do vedenia 2:3 ! Enormná snaha domácich aspoň o vyrovnanie však vďaka vysokému hernému nasadeniu a bojovnosti šalianskych futbalistov nepriniesla už gólový efekt a tak sa zrodilo jedno z najväčších prekvapení doterajšieho priebehu tretej futbalovej ligy. Borčice, ktoré sú na čele treťoligového peletónu už po druhý krát na domácej pôde zaváhali. Víťazstvo chemikov na horúcej pôde je tak najlepšou pozvánkou na majstrovský duel s Dubnicou.

ISKRA: Kosa - Hanzel, Chynoradský, Mravec, Petruš (66. min.  Slávik), Siva, Náther (77. min.  Mačina), Barčík, Novák, Zuziak, Demjan. Tréner Anton  Homér.

DUSLO: Masár - Kudry, Szalay, Milić (46. min.  Braun), Jurík - Savić, Stanković (86. min.  Surányi), Herceg (66. min.  Galbavý), F. Prúčny (90. min.  Oláh) - M. Kochan, Semeniuk (77. min.  Trivan). Tréner Milan  Mrllák.

Dohrávky: Nitra jun. – DAC „B“ 3:0, Beluša – Vion „B“ 3:3.

Tabuľka III. ligy:

1. Borčice 21:11  - 22 bodov; 2. Nové Zámky 16:10 -  22 bodov; 3. Dubnica 14:2 - 21 bodov;... 9. Galanta  12:11 – 13 bodov; ... 11. ŠAĽA 15:19 – 13 bodov;... 16. Nemšová  9:22 - 6 bodov; 17. Topoľčany 6:20 - 6 bodov; 18. Prievidza 11:22 - 5 bodov.