publikované: 04.10.2017 - 07:59  //  aktualizácia: 04.10.2017 - 12:18  //  zobrazené: 1770

Futbalisti opät naplno bodovali

Prvé domáce víťazstvo Dusla

Slovan Duslo Šaľa –FC Baník Prievidza 2:1 (1:1)

V súboji kolektívov sa hralo o 6 bodov. Domáci, ktorí sa ešte netešili doma z plného bodového zisku chceli túto sériu prerušiť a mohli ísť do vedenia už v 13. minúte, keď Stankovič kolmicou vysunul do gólovej šanci Oláha, ale ten nastrelil iba vybiehajúceho brankára Lehockého. Hostia, ktorí sa z prvého víťazstva tešili iba pred týždňom odpovedali Burym, ale jeho delovka presvišťala okolo ľavej žrdi. Napriek tomu, že neustále pršalo a bol šmykľavý terén hral sa obojstranne svižný futbal. Príležitosti Kochana s Hercegom na jednej strane a Šifaloviča na druhej neskončili vďaka pozorným brankárom v sieti. V 41. minúte už diváci kričali gól, ale trestný kop Brauna o milimetre minul ľavú žrď. Do vedenia išli hostia v 43. minúte, keď kapitán hostí Turančík z dobrých 30 metrov aj s pomocou terénu prekvapil 0:1. Hostia sa z vedenia dlho netešili, nakoľko v 45. minúte fauloval Jánošík prenikajúceho  Hercega a nariadený pokutový kop Jurík bezpečne premenil a vyrovnal na 1:1.

Chlieb sa lámal hneď po prestávke, keď v 48. minúte mladý Jánošík zbytočne fauloval v sľubnej príležitosti rýchleho Hercega a po druhej žltej karte išiel predčasne pod sprchy. Domáci v presilovke dostali Baník pod tlak, vypracovali si niekoľko sľubných streleckých príležitostí (Savič, Galbavý), ale hostia aj vďaka výbornému Lehockému udržiavali nerozhodný výsledok. Aj v oslabení sa snažili o rýchle kontry, ale obrana domácich dirigovaná skúseným Ďatkom odolala. V závere sa na ihrisku vkradla najmä zo strany hostí nervozita a arbitri mali plné ruky práce. V 82. minúte mali hostia na vlastnej polovici výhodu trestného kopu,  obranca Tiep Pham Thanh (futbalovo pôsobil aj v FC Nitra) sa dostal najskôr do slovného a následne aj fyzického kontaktu s asistentom, videl však len žltú kartu podobne  ako aj protestujúci brankár Lehocký. V 86. minúte zahrávali hostia rohový kop a pod sprchy odišiel aj obranca Baníka Šifalovič po faule na hráča Dusla mimo súboja o loptu. Chemici následne trestali, keď legionár Milič prešiel obranou hostí ako nôž maslom a jeho prihrávku napálil kapitán M. Kochan prudko do siete – 2:1.  Snahu hostí o vyrovnanie v závere a nadstavenom čase zmaril Čertík, ktorý si neodpustil ďalší nešetrný zákrok a videl v kolektíve hostí ďalšiu červenú kartu. Domáci sa tešili po zásluhe zo zisku troch bodov, hostia mali ťažké srdce na arbitrov. Škoda, že dojem z dobrého futbalu pokazila záverečná štvrť hodina zo strany hostí.

GÓLY: 43. Turančík, 45. Jurík (11 m), 88. M. Kochan; R. Husár – 150 divákov; ŽK: Szalay – Lehocký, Tiep Pham Thanh, Halmeš, Jánošík, Viktory, Turančík; ČK: 48. Jánošík, 86. Šifalovič, 90. Čertík (všetci FC Baník).

DUSLO:  Masár – T. Oláh, Milič,  Ďatko, Jurík (63. Kudry) – Szalay (46. D. Galbavý), Herceg, M. Braun (60. F. Prúčny), Savič  - Stankovič  (71. Semeniuk),  M. Kochan. Tréner Milan Mrllák.

FC Baník: Lehocký – Kováčik, Bury, Šifalovič, Tiep Pham Thanh – Čertík, Turančík (75. Šlabjar), Kováčik (54. Sluka), Jánošík – Kozák, Viktory. Tréner Juraj Pekár.

JOZEF SKLENÁR

+ + + + +

Vyhrali sme aj s farmou Trenčína

FK Nemšová – Slovan Duslo Šaľa 1:2 (0:0)

V stretnutí mužstiev z dolnej polovičky tabuľky hrali oba kolektívy najmä v prvom polčase dosť opatrne a do šancí sa veľmi nedostávali. Zazujali iba hlavička Svoradu na jednej a tvrdá strela Brauna na strane druhej, ktoré zneškodnili brankári. Gólové príležitosti prišli až po hodine hry. Najskôr domáci Kingsley (poznámka: predtým pôsobil dva roky v Nedede) a hráč Dusla Galbavý sľubné príležitosti nevyužili. Ako sa strieľajú góly predviedol v 65. minúte Herceg, ktorý zakončil svoj únik gólovou strelou - 0:1. Naši futbalisti sa však z vedenia dlho netešili, keď po akcii Kingsleya domáci Čiernik v 71. minúte vyrovnal. Od 74. minúty však hralo Duslo presilovku, keď legionár Pejšič opľul protihráča a videl červenú kartu.  V početnej výhode sa najskôr dostal do gólovej príležitosti striedajäúci F. Prúčny, ale o cennom víťazstve chemikov rozhodol v 86. minúte kapitán Matúš Kochan, ktorý sa v skrumáži dokázal najlepšie zorientovať a strelil rozhodujúci gól. Kuriozitou je, že domáca Nemšová má na svojom konte 6 bodový zisk (všetky získali na ihriskách súperov), na druhej strane Duslo vyhralo aj druhý majstrovských duel v rade, čo pred dôležitým domácim súbojom doma s Dubnicou a stredajšou dohrávkou s Borčicami teší.

GÓLY: 71. Čierník, - 65. min. Herceg; 86. M. Kochan; R: Španka – 200 divákov; ŽK: Radenovič, Rosina - Braun ČK:74. Pejčič (Nemšová).

DUSLO:  Masár – T. Oláh (58. Kudry), Milič,  Ďatko, Jurík – Szalay,  D. Galbavý (61. F. Prúčny), Herceg, M. Braun  - Stankovič  (77. Semeniuk),  M. Kochan (90. Surányi). Tréner Milan Mrllák.

Z výsledkov III ligy: Prievidza - Galanta 1:1; Borčice - Nitra jun. 2:1; Bánovce n/B - DAC „B“ 0:1; Dubnica - Topoľčany 2:0; Nové Zámky -   Trnava „B“ 2:1;  Púchov – ViOn „B“ 5:2;  V. Ludince – Gabčíkovo 2:2;  Beluša - Ledn. Rovne 0:2;...

Neúplná tabuľka III. ligy:

1.  Borčice 19:8 – 22 bodov; 2. Nové Zámky 16:10 – 22 bodov; 3. Dubnica  14:2 – 21 bodov; ... 13. ŠAĽA 12:17 – 10 bodov;.... 16. Nemšová 9:22 – 6 bodov; 17.  Topoľčany 6:20 – 6 bodov; 18. Prievidza 11:22 – 5 bodov.

Program:

dohrávka:  streda 4. 10. 2017 o 14. 30 hod. Iskra Borčice (1. miesto) -  Duslo Šaľa (13. miesto).

sobota 7. 10. 2017 o 14. 30 hod. Slovan Duslo Šaľa (13. miesto) – Spartak Dubnica (3. miesto).