publikované: 03.12.2017 - 06:44  //  aktualizácia: 03.12.2017 - 08:57  //  zobrazené: 1136

Hádzanári vyhrali s Malackami o 10 gólov

Zlepšenie až v druhom polčase

HKM Šaľa – TJ Strojár Malacky 35:25 (12:10)

Pri pohľade na postavenie oboch mužstiev v tabuľke, ako aj po šalianskej výhre 18:37 (8:16) v Malackách v prvej časti súťaže boli zverenci trénera Kolesára jasným favoritom a jedinou otázkou bola o koľko gólov Šaľa vyhrá. V prvom dejstve to však zo šalianskej strany nebola hádzaná na akú je náročný priaznivec mužskej hádzanej od Váhu zvyknutý.  V hosťujúcom kolektíve oproti úvodným kolám prišlo k posilneniu a hlavne dvojica legionárov Burnazovič s Grabom (poznámka: strelili 14 gólov)  potvrdili kvalitu aj v Šali. Hostia vedený bývalým šalianskym hádzanárom Ondrejom Sakárom išli Burnazovičom do vedenia, vzápätí zneškodnil brankár Roško sedem metrový hod Michnievicza, ale aj ďalšie strely Šulca, Guzyho a Polakoviča. Aj z toho dôvodu čakali domáci priaznivci na vyrovnanie až do 5. minúty, keď skóroval delovkou Melnyk. Následne sa HKM dostal gólom Michnievicza do vedenia 2:1, Guzyho 3:2, ale hostia kontrovali Grabom a v 10. minúte bolo 3:3. Po dvoch ďalších projektiloch Burnazoviča (poznámka: bol s 56 gólmi šiestym najlepším strelcom Extraligy) viedol Strojár dokonca  o dva góly 3:5, čo prinútilo lodivoda domácich k zobratiu oddychového času. Hostia síce išli ešte raz do dvoj gólového vedenia 4:6, ale Szapu s pivotom Mažárom vyrovnali na 6:6 a domáci pomaly, ale isto  preberali do svojich rúk hernú taktovku. Ešte do prestávky sa strelecky pridal Guzy s uzdraveným  Polakovičom a tak išli predsa do kabíny s chudobným náskokom domáci hráči.

Po obrátke síce ešte hostia strelecky disponovaným Grabom (poznámka: strelil v II. polčase šesť gólov) dokázali znížiť na rozdiel jedného gólu (13:12), ale to už hra HKM začala naberať obrátky. Strelecké opraty v týchto chvilach držali v rukách Guzy s Polakovičom,  a keď sa pridal aj Vadkerti v 45. minúte už viedol favorit 20:15.  Tento náskok domáci s pribúdajúcimi minútami zvyšovali, strelci našli recept aj na brankára Roška a v 54. minúte už viedla Šaľa po góloch Gorbunovsa a Vadkertiho o deväť gólov 30:21. Hostia, ktorí majú pred sebou jediný cieľ vybojovať záchranu v hádzanárskej Extralige podali pri Váhu sympatický výkon, domáci nakoniec splnili svojim priaznivcom aspoň jedno želanie, keď vyhrali po zlepšenom výkone v druhom polčase rozdielom desiatich gólov, napriek tomu, že si najlepší šaliansky strelec František Šulc ml. v tomto dueli svoje gólové konto nezvýšil.

R: Rudinský - Mandák;  475 divákov; pok. hody: 6/5 – 3/2; vylúčení: 4 – 4.

HKM: Fabián, Repáň – Meľnyk 5, Guzy  6/4,  Michniewicz  4,  Moravec, T. Mažár 2, Hájnik, Szapu 6, Polakovič 7/1, Vadkerti 3, F. Šulc ml., Dudáš, Gorbunovs 2.  Tréner Ján Kolesár.

TJ Strojár: Grab 8, Burnazovič 6, T. Baláž 3/2, Ichman 2, Bízek 2, Hlaváč 1, Oslej 1, R. Baláž1, Pavlík 1.

Tréner Ján Kolesár: „Neodohrali sme dobrý zápas. Najmä v prvom polčase sme urobili neskutočne veľa technických chýb, čo čiastočne súper aj využil. Nebol som spokojný ani so  streľbou , ktorá  bola napriek tomu, že veľa zneškodnil brankár Roško a viac striel skončilo na konštrukcii jeho brány žalostná. Možno to bolo aj tým, že chlapci mali v nohách náročný duel v strede týždňa v Hlohovci a preto bol rozbeh pomalší. Zlepšenie v druhom polčase síce stačilo na jasné víťazstvo a zisk povinných bodov, ale od optimálneho výkonu sme boli dnes pomerne dosť vzdialení.“

Tabuľka: 1. Prešov „A“ 487:282 – 25 bodov; 2. Považská  Bystrica 342:308 – 16 bodov; 3. Topoľčany 361:301 – 16 bodov; 4. Šaľa 338:300 – 14 bodov;.... 8. Nové Zámky 298:358 – 6 bodov;  9. Malacky  236:349 – 4 body; 10. Modra 271:377 – 2 body. Poznámka: Prešov „A“ má odohrané o dve, Považská Bystrica a Topolčany o jedno  stretnutie viac.

Najlepší strelci: 1. Butorac - 104/20 gólov (Prešov "A"), 2. Chudoba - 84/25 (Pov. Bystrica), 3. Číp - 82/0; 4.  L. Urban - 67/5 (obaja Prešov "A"), 5. Machač - 62/0; 7. Burnazovič - 62/10 (Malacky); 8. Hlinka - 60/0 (Topolčany),  9. F. Šulc 60/4 (Šaľa); 10. Hrstka - 56/0 (Prešov).

PROGRAM:  utorok 5. 12. 2017 o 18.30 hod. Štart Nové Zámky – HKM Šaľa. (dohrávka 12. kola).