publikované: 29.12.2017 - 09:17  //  aktualizácia: 29.12.2017 - 09:21  //  zobrazené: 1341

Hádzanári vyhrali v Prešove s rezervou

Hádzanári vyhrali v Prešove rezervou

Tatran Prešov „B“ -  HKM Šaľa  22:32 (9:16)

Naši hádzanári, mali odplácať nováčkovi súťaže (poznámka: prešovská rezerva štartuje v hádzanárskej Extralige po prvý krát) z prvej časti súťaže, keď Šaľa prehrala doma 33:34) a revanš sa našim hráčom dokonale podaril. Napriek tomu, že hádzanársky podvečer 15. kola (poznámka: pár minút po našom majstrovskom dueli, zohralo svoj zápas aj „A“ družstvo Tatrana s Modrou s výsledkom 39:23) sledovala slabšia návšteva, zverencom trénera Jána Kolesára to nevadilo a  odvete nenechali nič na náhodu. Hrali podstatne zodpovednejšie v defenzíve, čo sa odzrkadlilo aj na samotnom priebehu duelu, keď o jeho výsledku rozhodli už v prvom polčase, keď  získali až sedemgólový náskok, keď sa strelecky darilo Polakovičovi, ktorému asistovali Michniewicz s Dudášom.

Aj v druhom polčase mali navrch naši hádzanári, ktorí si svojho súpera udržiavali  v dostatočnom gólovom odstupe od seba a keď sa podarilo viacero pekne vypracovaných akciíí úspešne zakončiť z bránkoviska (poznámka: pivoti T. Mažár s Dudášom nastrieľali súperovi sedem gólov) nebolo o jednoznačnom víťazstve šalianskeho kolektívu pochýb.  Šalianski hádzanári zakončili účinkovanie v  základnej časti Slovnaft Extraligy víťazstvom a upevnením si štvrtého miesta v tabuľke.  V majstrovskej súťaži bude  na prelome starého a Nového roka dlhšia prestávka (poznámka:  najbližší majstrovský duel odohrá Šaľa na domácej palubovke s vedúcim družstvom súťaže Tatranom Prešov „A“ v piatok 26. januára 2018 o 18.00 hodine (poznámka: už po 15. kole sa rozhodlo, že prvé štyri družstvá v tabuľke po základnej časti, vrátane šalianskleho kolektívu si vybojovali postup do play – off).  Počas prestávky zohrá reprezentácia Slovenska dve priateľské medzištátne stretnutia so susedným Českom (poznámka: prebojovali sa  ME 2018 a v slovenskej reprezentácii sú aj šalianski hádzanári: Hájnik, Guzy a Michniewicz) a v Šali sa uskutoční aj ďalší ročník medzinárodného turnaja GERA CUP (poznámka: budeme Vás včas informovať).

R: Gedeon – Palovčák;  121 divákov; pok. hody: 5/2 - 5/4; vylúčení: 2 - 1.

HKM: Nungovitch, Fabián, Repáň – Meľnyk 1, Guzy 1,  Michniewicz  5,  Moravec, T. Mažár 2, Hájnik, Szapu 4, Polakovič 8/3, Vadkerti 2, F. Šulc ml. 2/1, Dudáš 5, Gorbunovs 2.  Tréner Ján Kolesár.

Tatran „B“: Pavlovič 5, Šárpataky 5/2, Kříž 3, Rečičár 3,......

Tabuľka Extraligy po 15. kole: 1. Prešov „A  526:302 – 27 bodov; 2. Pov. Bystrica 444:371 – 24 bodov; 3. Topoľčany 451:373 – 22 bodov; 4. ŠAĽA 471:396 – 20 bodov; 5. Hlohovec 415:429 – 14 bodov; 6. Prešov „B“ 382:400 – 14 bodov; 7. ŠKP Bratislava 375:432 – 11 bodov; 8. Nové Zámky 380:462 – 6 bodov; 9. Malacky 278:413 – 4 body; 10. Modra 336:480 - 4 body.