publikované: 20.09.2016 - 09:23  //  aktualizácia: 20.09.2016 - 09:32  //  zobrazené: 1254

Hádzanárky vezú z Trenčína body

O víťazovi sa rozhodlo už v polčase

HK AS Trenčín - Duslo Šaľa 21:31  (6:16)

Po neľahkej prekážke v úvode súťaže, ktorým bol súboj s Veselím n/M nastúpili chemičky k duelu proti nováčikovi súťaže Trenčínu a o ďalšom dvoj bodovom zisku rozhodli už v prvej časti zápasu.

Zverenkyne trénera Lukačína mali výborný nástup, keď sa dostali rýchlo do vedenia 0:4 a kontrolovali priebeh. Dobrá defenzíva za ktorou bola pohotová brankárka Krebs súperovi veľa nedovolila a tak sa domáci presadzovali iba pri našom oslabení (poznámka: Šaľa hrala 9 x v oslabení), ale napriek tomu skórovali v prvom polčase iba šesť krát. Vďaka streleckej efektivite Pócsikovej, Klučkovej a Bujnochovej získalo Duslo v prvej časti desať gólový náskok.                                                                                    Po obrátke  sa dostala na palubovku aj šalianska lavička, vyrobili sme v obrane niekoľko technických chýb, čo súper dokázal využiť na zníženie (12:16), ale to bolo z jeho strany posledný prijateľný stav. V druhej časti polčasu šalianky opäť pridali (poznámka: strelecky sa presadila aj druhá vlna hráčok), čo stačilo na dosiahnutie jasného víťazstva a zisku ďalších dvoch bodov do tabuľky. Duslo, napriek tomu, že má odohraný o zápas menej (poznámka: v 1. kole WHIL malo voľno) už sa posunulo na 5. miesto tabuľky,iba  vinou horšieho skóre, ako majster Česka Baník Most, ktorý je štvrtý.

Pok. hody: 3/3 – 4/4, vylúčené: 4:9; pred  160 divákmi rozhodovali: Daňo - Sabol.

HK AS: Jašková 4, Nejedlíková 4/1, Kostelná 4/2, Minárechová 3/1

DUSLO: Haládiková, Krebs, Ladicsová  – Bujnochová  4, I. Bahýlová, Trochtová 2,  Klučková  5/3,  Königová 2, Pócsiková  7, Rácková, Tulipánová  3, Perczeová 4, Lencsésová, Veselková 2, Tisajová, Blehová 2.

Zostávajúce výsledky 3. kola: Písek – Zlín 19:30; Michalovce – Olomouc 37:20; Partizánske – ŠKP Blava 36:22; Poruba – Slávia Praha 21:22; Most – Prešov 35:25; Veselí n/M malo voľno.

Tabuľka WHIL: 1. Michalovce 103:68 – 6 bodov; 2. Zlín 89:56 – 6 bodov; 3. Slávia Praha 85:54 – 6 bodov;... 5. ŠAĽA 59:47 – 4 body; ...  10. Partizánske 79:94 – 2 body;... 11. ŠKP Blava 63:89 – 0 bodov; 12. Písek 58:87 – 0 bodov; 13.Olomouc  39:69 – 0 bodov.

Michal Lukačin, tréner: „ Spokojný so s úvodom zápasu a prvou časťou, keď výborne pracovala aj defenzíva, čoho výsledkom bolo iba šesť obdržaných gólov. Začiatok II. polčasu bol katastrofálny, keď sme hrali najmä v obrane nedôsledne a postavili sme súpera na nohy. Proti silnejšiemu säperovi by sa nám to mohlo vypomstiť. V druhej časti sme zvýšili obrátky a získali sme po zásluhe dva body. O týždeň privítame Partizánske, s ktorým chceme bodovať naplno.“