publikované: 16.10.2017 - 21:53  //  aktualizácia: 16.10.2017 - 22:04  //  zobrazené: 1175

Hádzanárky zabodovali, muži s vysokou prehrou

Získali ďalší moravský skalp

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba 26:19 (14:11)
Hádzanárky šalianskeho Dusla to na moravanky vedia, nakoľko po výhrach so Zlínom a Veselím si poradili do tretice aj so zástupcom 300 tisícovej Ostravy – hráčkami Poruby.

Posilnená Poruba (poznámka: k pätici slovenských hráčiek Rechtorisová, Minarčíková, Špaková, Révajová, Kostelná  pribudla ex šalianka Demajová v minulom ročníku so 114 gólmi 11. najlepšia strelkyňa WHIL) chce ísť v tomto ročníku v tabuľke vyššie a potvrdzovala to aj doterajšími výkonmi. V Šali jej však ruže nekvitli. Na úvodný gól veľmi dobre hrajúcej reprezentantky Bujnochovej síce ešte hostky odpovedali vyrovnávajúcim gólom Sekulovej, ďalšie pridali Klučkovú s Bujnochovou, ale gól reprezentantky Česka Poláškovej zo sedmičky znamenajúci v 7. minúte vyrovnanie na 4:4,  bol v prvom dejstve  posledný raz, kedy sa tešili hostky  z ukazovateľa skóre. Výborná Nikola  Rácková na rozohrávke (poznámka: výnimočne sa jej darilo aj strelecky) zásobovala kvalitnými prihrávkami najmä druhú najlepšiu strelkyňu súťaže Klučkovú s Bujnochovou (strelila v prvom polčase 6 gólov) a skóre v sieti reprezentačnej brankárky Česka Roháčkovej pomaly, ale isto narastalo (8:5, 11:7, 13:9). Domáci kolektív hral výborne v obrane a pružnou defenzívou otupil strelecké ostrie kanonierok Sokola Poláškovej a Demajovej. Samozrejme aj vďaka viacerým výborným zákrokom, ktorými sa prezentovala brankárka Dusla Olexandra Krebs odchádzali chemičky do kabín s trojgólovým náskokom.

Keď sa ako prvá po prestávke zapísala do streleckej listiny z krídla Klučková (15:11) zdalo sa , že o výsledku duelu je už rozhodnuté. Hostky však ešte ukázali svoju silu (poznámka: z lavičky ich viedol slovenský tréner Peter Olšavský)  a keď k tomu aj pár diskutabilných rozhodnutí medzinárodnej dvojice arbitrov dokázali v 37. minúte Minarčíkovou vyrovnať stav duelu na 15:15. Skúsený šaliansky lodivod Michal Lukačin však usmernil mladý kolektív, dievčatá sa začali venovať iba hre a hneď sa to odzrkadlilo aj na skóre. Dva razy skórovala Klučková, pridala sa aj Trochtová z pivota a v 42. minúte už viedlo Duslo 19:15. V 49. minúte ešte hostky znížili Maiwaelderovou na rozdiel troch gólov (21:18), ale to bol ich posledný záblesk udržať sa v tesnom gólovom závese. V posledných desiatich minútach však už hostky odišli strelecky, aj vďaka výbornej Krebs  dali už iba jeden gól. V defenzíve hral Sokol dosť ťažkopádne, fauloval a zo značky sedem metrových hodov sa Klučková nemýlila. Po góle juniorskej reprezentantky Némethovej (26:18) už bolo jasné, že Duslo sa bude tešiť zo zaslúženého dvoj bodového zisku, ako aj z dobrého pocitu, že pripravil Porube prvú prehru na palubovkách súpera a získal už skalp tretieho zástupcu Moravy v prebiehajúcom ročníku medzinárodnej MOL ligy.

R: M. Baďura a Rudinský, pok. hody: 5/5 - 4/4, vylúčené: 2 - 2, 450 divákov.

DUSLO: Krebs, Haládiková, Ladicsová - Trochtová 1, Rácková 6, Špendlová, Königová, Pócsíková, I. Bahýlová, Némethová 2, Vargová, Tisajová 1, Klučková 9/5, Bujnochová 7. Tréner Michal Lukačin.

DHC Sokol: Polášková 4/2, Demajová 3/2,  Maiwaelderová 3, Sekulová 3, Minarčíková 2, Rechtorisová 2, Konečná 1, Kostelná 1.

Zostávajúce výsledky 6. kola MOL ligy: Prešov - Zlín 24:21, Písek - Slavia Praha 21:28, Veselí - Olomouc 32:28, Hodonín - Most 29:35, Trenčín - Bánovce 33:30, Michalovce mali voľno.

Tabuľka MOL ligy po 6. kole: 1. Most  186:138 – 11 bodov; 2. Slávia Praha 142:117 -  10 bodov;  3. Michalovce 171:129 - 8 bodov;
4. ŠAĽA 165:144 - 8 bodov; ..... 8. Prešov 104:93 - 5 bodov;...  11. Hodonín 121:158  - 2 body; 12. Písek 110:138 - 1 bod; 13. Bánovce n/B 148:202 – 0 bodov.                                                                                                                                                                                                         JOZEF SKLENÁR

+ + + + +

Majster vyškolil mužov

Tatran Prešov „A“ – HKM Šaľa 44:26 (21:14)

V stretnutí vedúcich družstiev Slovnaft Extraligy nenechal suverén slovenskej mužskej hádzanej prešovský Tatran nikoho na pochybách, kto si pripíše do tabuľky dva body. Náš regionálny zástupca síce zaskočil v úvode lídra, keď viedol 1:4 a 4:5, ale to bolo málo na rozbehnutého lídra. Ešte do prestávky získal zástupca Šariša sedem gólový náskok (poznámka: strelecky s Tatranom držala krok iba dvojica Šulc ml. – Michniewicz), ktorý sa po gólovom šalianskom výpadku medzi 40. a 50. minútou (poznámka: Šaľa ho prehrala v pomere 9:1) premietol do jasného a vysokého víťazstva domáceho kolektívu.

Tatran: Chupryna, Cvitkovič – Hrstka 3, Lapajne 2/1, D. Krok 4, L. Urban 11/1, Pekár 1, Číp 8, Vučko 2, Butorac 11/4, Kasal 2, Babič. Tréner: S. Goluža.

HKM: Fabián, Repáň – F. Šulc ml.9,  Guzy 2, Michniewicz 8/3, Melnyk 5, Dudáš, Moravec, T. Mažár 1, Szapu, Hájnik 1, Vadkerti, Gorbunovs. Tréner: J. Kolesár.

Rozhodovali: Daňo, Sabol – 363 divákov; 7 metrové  hody: 7/6 – 3/3; vylúčení: 2 – 5.

Zostávajúce výsledky 7. kola: Prešov „B“ – Topoľčany 28:28; P. Bystrica – Modra 33:27; ŠKP Bratislava – Nové Zámky 23:23; Hlohovec – Malacky (dohrávka v utorok 17.10.2017). Dohrávka: Nové Zámky – Považská  Bystrica 24:30.

Tabuľka po 7. kole: 1. Prešov „A“ – 275:144 – 14 bodov; 2. Topoľčany 109:171 – 8 bodov; 3. Prešov „B“ 183:148 – 8 bodov; 4. ŠAĽA 215:189 – 8 bodov;... 9. Hlohovec 145:186 – 1 bod; 10. Modra 148:226 – 0 bodov.

Program: 8. kolo Slovnaft Extraligy – sobota 4.11.2017 o 18.00 hod. HKM Šaľa – Považská Bystrica

Štvrťfinále Slovenského pohára – streda 18.10.2017 o 18.00 hod. Agro Topoľčany – HKM Šaľa