publikované: 24.11.2017 - 00:07  //  aktualizácia: 24.11.2017 - 00:16  //  zobrazené: 1386

Hádzanárski priaznivci sa netešia

Milovníci hádzanej sa netešili

Oba šalianske hádzanárske kolektívy: hádzanárky Slovan Duslo Šaľa v medzinárodnej MOL lige, ako aj muži HKM Šaľa v Slovnaft Extralige na svojich súperov v majstrovských súbojoch nestačili a k smútku svojich priaznivcov nenavýšil ani jeden z nich svoje bodové konto v tabuľkách.

+ + +

Slávia Praha - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 29:22 (11:10)

R: Frieser – Kavulič, vylúčenia 4:3, pokutové hody: 2/2 – 5/2; 150 divákov.
Slávia: Šetlíková 8, Galušková 8/2, Jačková 5,....

DUSLO: Krebs, Haládiková, Ladicsová - Trochtová 1, Rácková 2, Špendlová , Königova 2, Pócsíková 2, Greštiaková 1, I. Bahýlová 3, Némethová 1, Tisajová 2,  Bujnochová 9/2, Hučková 1.. Tréner Michal Lukačin.

V súboji susedov v tabuľke (poznámka: Duslo bolo pred vzájomným duelom na 3. mieste s rovnakým bodovým ziskom ako druhá Iuventa Michalovce) bola miernym favoritom domáca Slávia (poznámka: v jej drese nastúpilo 5 reprezentantiek Česka, z ktorých najmä  strelkyňa Šetelíková s brankárkou Kudláčkovou boli oporami), ale v úvode naše hráčky, ktoré nastúpili na dôležitý duel bez tretej najlepšej strelkyne súťaže Lívii  Klučkovej (poznámka: priemer strelených gólov 7,55 na zápas) súpera dosť trápili a v 12. minúte aj viedli 3:5.  Pravidelný český medailista, v drese ktorého hrá v tomto ročníku aj slovenská reprezentantka a ex šalianka Martina Tulipánová však postupne vyrovnal hru aj skóre a ešte do polčasu  sa dostal do vedenia 8:5. Šaľa síce aj vďaka streleckej potencii reprezentantky Bujnochovej dokázala vyrovnať na 9:9, ale na rozbehnutú Sláviu to bolo málo.

Po obrátke získal zástupca českej metropoly rýchlo štvor gólový náskok (14:10), ktorý aj vďaka najlepšej strelkyni Šetelíkovej (poznámka: v II. polčase strelila päť gólov) a hlavne výbornej  brankárke Kudláčkovej (strelila dokonca gól !) neustále udržiavala a nmakoniec aj doviedla do víťazného konca. Šalianky tak v poslednom dueli tohto roku (poznámka: z dôvodov asociačných termínov bude v MOL lige prestávka až do prvého januárového víkendu 2018) utrpeli tretiu prehru v súťaži a budú tak zimovať na 5. mieste v súťaži.

Zaujímavé však boli slová trénera Michala Lukačína po stretnutí: „ Chcel by som pogratulovať súperovi. Svojim dievčatám a celému družstvu ďakujem za výborný výkon v zápase. Urobili maximum, čo mohli. Na Slávii by v piatok nevyhrala asi ani Barcelona.“

Z výsledkov MOL ligy: Hodonín - Trenčín 33:25;  Prešov - Písek 31:22; Poruba –Veselí n/M 18:23; Bánovce n/B - Olomouc 26:34;  Zlín - Michalovce 24:37;  Most mal voľno.

Tabuľka MOL ligy: 1. Most 298:238 – 17 bodov; 2. Michalovce 331:254 – 16 bodov; 3.  Slávia Praha 258:224 – 16 bodov; 4.  Prešov 257:224 – 15 bodov;  5. ŠAĽA 270:243 – 14 bodov;... 11. Písek 230:280 – 3 body; 12. Trenčín 248:297 – 2 body; 13. Bánovce n/B 249:339 – 0 bodov.

PROGRAM: MOL liga bude pokračovať až 6. 1. 2018, kedy privíta Duslo Šaľa o 18.00 hodine na domácej palubovke hráčky Trenčína.  Poznámka: k účinkovaniu našich dievčat v medzinárodnej MOL lige sa v krátkom čase vrátime.                                                                                                                                                                  (OD – SKL)
                                                  + + + + +

Sporta Hlohovec - HKM Šaľa 36:33  (20:17)

R: Baďura – Rudinský; 800 divákov; pok. hody: 4/4 –  6/5; vylúčení: 3:5.

SPORTA: Laho 10,  Takáč 8, Kývala 7,.....
HKM: Repáň,  Fabián – Meľnyk 1, Guzy  4,  Michniewicz,  Moravec, T. Mažár 1, Hájnik 4, Szapu 3, Polakovič 8, Vadkerti 5, F. Šulc ml. 5, Dudáš 2, Gorbunovs.  Tréner Ján Kolesár.

Po tom, čo v predohrávke 11. kola Slovnaft ligy hlohovecká SPORTA pripravila v doterajšom priebehu súťaže jedno z najväčších prekvapení, keď na domácej palubovke  zobrali po remíze 30:30 bod suverénovi slovenskej Extraligy Tatranu Prešov  a natiahla svoju sériu bez prehry už na štyri, čakal sa v Západoslovenskom derby vyrovnaný priebeh.  Domáci síce išli do vedenia 1:0 českou posilou Kývalom, ale zverenci trénera Jána Kolesára nielenže vyrovnali, ale dostali sa aj do vedenia 3:4. Sporta však rýchlo kontrovala  a piatimi gólmi v rade otočila skóre na 8:4!. Napriek tomu, že sa v našom kolektíve strelecky darilo Polakovičovi (poznámka: vrátil sa na palubovku po zranení a niekoľko zápasovej prestávke) domáci odchádzali do kabíny s troj gólovým náskokom.

V druhom polčase sa neustále družstvá naťahovali o skóre . V domácom kolektíve sa v rozstrieľal Laho, ktorý zaznamenal až 8 gólov, ďalšie tri zaznamenal aj bývalý šaliansky hráč Samuel Mažár a tak napriek tomu, že Šaľa viac krát znížila na rozdiel dvoch gólov (20:18, 28:26, 33:31), ale aj po góle Polakoviča aj na rozdiel gólu (38. minúta 24:23) vyrovnať sa nakoniec nepodarilo  a domáci si pripísali do tabuľky cenné dva body.

Z výsledkov Slovnaft Extraligy: Malacky  - Modra 27:21; Topoľčany – N. Zámky 36:32; ŠKP Bratislava  – Prešov „B“ 38:26; Predohrávka: Hlohovec – Prešov „A“ 30:30.

Tabuľka Slovnaft Extraligy: 1. Prešov „A“ 448:265 – 23 bodov; 2. Topoľčany 304:257 – 14 bodov; 3. Pov. Bystrica 292:266 – 14 bodov;  4.  ŠAĽA  303:275 – 12 bodov;... 9. Malacky 211:314 – 4 body; 10. Modra 222:316 – 0 bodov.

PROGRAM: sobota o 18.00 hod.  HKM Šaľa – HK Malacky.