publikované: 19.12.2016 - 07:07  //  aktualizácia: 19.12.2016 - 09:36  //  zobrazené: 1696

Karatista Kocsis priviezol 6 medailí

Karatista Kocsis s poltuctom medailí

V talianskom prímorskom meste Marina di Carrara (15. 000 tisíc obyvateľov) sa uskutočnil svetový šampionát UNIFIED WORLD CHAMPIONSHIPS 2016 v karate, známy aj ako „Festival bojových umení“, na ktorom v slovenskej výprave nechýbal ani skúsený reprezentant a člen KK TJ Slovan Duslo Šaľa Ľudovít KOCSIS.

V konkurencii karatistov z 33 národných federácii si viedol šaliansky karatista nadmieru úspešne, keď vybojoval prvenstvá v súťažiach Kata goyu ryu a kata open a víťazsrtvo si odniesol aj v disciplíne kobudo masters. V súťažiach kobudo pridal aj dve strieborné medaily v súťaži kobudo long okinawa a kobudo short okinawa. Poltucet medailových umiestnení doplnil Ľudovít Kocsis tretím miestom v disciplíne kata hard.

Úspešná reprezentácia šalianskeho karatistu Ľudovíta Kocsisa v talianskom meste Marina di Carrara v poslednom tohto ročnom medzinárodnom meraní síl, nadviazala na jeho nedávne úspešné vystúpenia na nedávnom svetovom šampionáte v Írskom Dubline, kde získal bronz v kategórii mužov kata goju ryu, kategórii 21 – 35 rokov (poznámka: ďalší mladý šaliansky karatista Filip BLEHO vybojoval v súťažiach kata goyu ryu striebornú medailu a bronz pridalo Slovensko v súťaži družstiev, ktorého bol F. Bleho členom v kategórii 13 - 14 ročných).

Na 8. majstrovstvách Európy v talianskom moste Montichiari, ktoré usporiadala federácia WUKF  vybojoval Ľudovít Kocsis v rovnakej súťaži striebornú medailu (poznámka: žiak Filip Bleho získal v mládežníckej kategórii bronz).

Úspešným účinkovaním na európskych a svetových tatami potvrdil šaliansky karatista Ľudovít Kocsis, ale aj  mladý karatista Filip Bleho  svoje postavenia medzi slovenskou karatistickou špičkou a je zrejmé že ani v tomto roku nebudú chýbať medzi najúspešnejšími športovcami okresu Šaľa a Nitrianskeho regiónu.

Foto archív KK TJ Slovan Duslo Šaľa: Úspešný karatista Ľudovít Kocsis zapózoval aj so zbierkou medailí v telocvični šalianskej ZŠ J. Murgaša, kde absolvujú šalianski karatisti tréningovú prípravu na súťažné podujatia.