publikované: 24.01.2017 - 21:52  //  aktualizácia: 25.01.2017 - 12:54  //  zobrazené: 1812

Kolkárom sa na šampionáte darilo

Úspešný štart kolkárov Dusla

V závere starého roka 2016 sa lúčili šalianski kolkári (poznámka: ich seniorské družstvá štartujú v majstrovských súťažiach od prvej až po tretiu ligu a veľkú pozornosť venujú aj mládežníckym kolkom) kvalitne usporiadaným už desiatym ročníkom medzinárodného kolkárskeho turnaja štvor členných družstiev a klubovými Majstrovstvami kolkárskeho oddielu. Hneď z kraja januára na základe dosiahnutých výsledkov reprezentovalo viacero šalianskych kolkárov na Majstrovstvách  Nitrianskeho kraja, kde taktiež potvrdili svoje hráčske kvality.

Po tom, čo si na šalianskej štvor-dráhe vybojovali v kategórii žiakov prvé tri miesta (poznámka: víťazný Lucas Marinčák, ktorý skončil pred rokom na 2. mieste za víťazným Ivanom Rondom z Cabaj Čápora si zlepšil výkon o 26 zvalených kolov) a prvenstvo si vybojovala aj šalianska seniorka Ružena Szomolaiová (poznámka: obhájila titul z pred roka lepším výkonom o 26 kolov), neodchádzali bez nádejí na úspech ani do Hlohovca, kde sa uskutočnila ďalšia časť Majstrovstiev NK za rok 2017.

Z Hlohovca  cestujú s medailovým kompletom

Súťažné dráhy hlohoveckej Zentivy (poznámka: hrajú tu majstrovské zápasy  kolkári Nitry) svedčali najmä mladým slovenským reprezentantkám v kategórii dorasteniek  (U 18), kde šalianska pretekárka Nikola Mazúchová si nielenže výkonom 590 zvalených kolov vybojovala zlato, ale jej výkon bol aj najlepším výsledkom  zo všetkých vekových kategórii dosiahnutý na dráhach v Hlohovci počas majstrovstiev Nitrianskeho kraja !. Pričom aj striebro zásluhou jej oddielovej kolegyni Patrícii Machálkovej, ktorá sa stala pred rokom s rovnakým výkonom 590 kolov! majsterkou kraja putovalo do šalianskej vitríny. Medailovú zbierku o bronz doplnili šalianski kolkári v kategórii mužov, kde obsadil Karol Tóth tretie miesto za dvojicou kolkárov z Cabaj Čápora. Pričom aj štvrté miesto: Miroslav Moravanský a šieste Richarda Tótha patrilo v konkurencii najlepšej krajskej pätnástky šalianskym kolkárom.  Škoda, že z tejto kategórii musel tesne pre súťažou odstúpiť pre náhle onemocnenie najlepší šaliansky kolkár Branislav Bol, ktorému hlohovecké  dráhy „sedia“. Potvrdil to pred necelým mesiacom, keď dosiahol v majstrovskom dueli v Hlohovci v drese Šali vynikajúci výkon 608 zvalených kolov a bol suverénne najlepším hráčom majstrovského zápasu.

Trochu za svojimi ambíciami zaostali šalianski  seniori (kategória nad 50 rokov). Spoľahlivý reprezentant Jozef Baboš si oproti minulému ročníku polepšil umiestnenie až o päť priečok (7. miesto, jeho kolega Štefan Klement skončil o sedem miest za nim), ale jeho výkon 514 kolov ho neuspokojil. Účastníci majstrovstiev Nitrianskeho kraja sa môžu pochváliť hodnotnými výkonmi nielen u medailistov, ale aj u ostatných kolkárov, čo potvrdzujú aj výsledky prvých desiatich v poradí v kategórii mužov, ale aj seniorov , ktorí sa dostali cez 510 kolovú hranicu.

Šalianski kolkári ziskom siedmych medailových umiestnení na krajskom šampionáte v Hlohovci, udelením primátu pre najlepšiu dorastenku Slovenska  Nikolu Mazúchovú za rok 2016 na nedávnom slávnostnom vyhodnotení v Starej Turej, ale aj úvodné víťazstvo prvoligového „A“ družstva  nad Starou Turou „B“ v pomere 7:1 a ich posun na tretie miesto v tabuľke hovoria o dobrej pripravenosti a forme šalianskych kolkárov na odvetnú časť majstrovských kolkárskych súťaží.

Z výsledkov  šalianskych kolkárov na MK v kolkoch:

Kategória muži: 1. Marcel Pástor – 588 kolov, 2. Peter Kollár – 564 (obaja KK Cabaj Čápor), 3. Karol Tóth – 554, 4. Miroslav Moravanský – 552, ... 6. Richard Tóth – 536, 10. Róbert  Papp – 517 (všetci Duslo Šaľa).

Kategória seniori (nad 50 rokov): 1. Štefan Pitter – 556 kolov (ŠKK Tlmače), 2. Jaroslav Adamčík – 547 (KK Preseľany),  3. Jaroslav Gálet – 535  kolov (ŠKK Tlmače),... 7. Jozef Baboš – 514 (Duslo Šaľa).

Kategória seniorky: 1. Rozália Szomolaiová – 500 kolov (Šaľa).

Kategória dorastenky: 1. Nikola Mazúchová 590 – kolov, 2. Patrícia Machálková  (obe Duslo Šaľa), 3. Vanda Pitterova (ŠKK Tlmače).

Kategória žiaci: 1. Lucas Marinčák – 204 kolov, 2. Matej Hrabala, 3. Adam Tóth (všetci Duslo Šaľa).

Sledujte nás aj na Facebook/MESTO ŠAĽA. Staňte sa členom oficiálnej skupiny Mesta Šaľa.  Kliknite si sem:https://www.facebook.com/groups/327353394042257/