Domov   >  Spravodajstvo
publikované: 22.01.2024 - 12:27  //  aktualizácia: 22.01.2024 - 13:34  //  zobrazené: 480

Nové auto pomôže terénnym opatrovateľkám

V Šali sa o seniorov v domácom prostredí starajú terénne opatrovateľky. 43 opatrovateliek sa stará celkovo o 63 klientov, Šaľanov. Toto krásne nové auto uľahčí opatrovateľkám pracovný život. V piatok sme im ho odovzdali do užívania.  

Financie na nákup auta získalo mesto z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR vo forme dotácie. „Dotáciu sme získali vo výške 11-tisíc eur. Vozidlo sme obstarali ešte minulý rok, ale dodacie lehoty sú dosť dlhé, preto ho odovzdávame až teraz,“ vysvetľuje Eliška Vargová, projektová manažérka Mestského úradu v Šali.

Klientmi opatrovateľskej služby sú Šaľania v domácom prostredí - vo svojim domoch, bytoch, sú teda rozptýlení po celom meste. Opatrovateľky ich navštevujú v domácom prostredí a pomáhajú im s bežnými prácami, s podávaním liekov, obsluhou, varením, ale aj s návštevou lekára.  „Veľmi sa tešíme, je to obrovská pomoc. Mesto je dosť veľké, je tu aj mestská časť Veča, tak hlavne do tých vzdialenejších lokalít nebudeme musieť vždy chodiť pešo. Chodili sme samozrejme aj pešo – ak nám to počasie dovolí, ale to auto bude veľká pomoc,“ priblížila Elena Semetková, vedúca opatrovateľskej služby.

Nový štvorkolesový pomocník nahradí 11-ročné auto, ktoré sa bude používať aj naďalej. „Sme neskutočne radi. 43 opatrovateliek opatruje na území mesta Šaľa 63 opatrovaných klientov. Budú mať uľahčenú prácu a hlavne manažment,“ hovorí riaditeľ OSS v Šali Ľubor Gáll.

 

Projekt je spolufinancovaný z rozpočtovej kapitoly MPSVaR SR na rok 2023

z dotácie na podporu rozvoja sociálnych služieb.