publikované: 27.08.2021 - 08:41  //  aktualizácia: 27.08.2021 - 12:09  //  zobrazené: 1254

Prekvapujúca prehra chemikov

ŠAĽA – ČASTKOVCE  0:1 (0:1)

GÓL: 17. min. Sládek; R: Búri – 136 divákov; ŽK: Borovský, Remeň – Kišac, Halás, Zelenay, Klemens.

DUSLO: Milošovič – Borovský, Remeň, Michalík,  P. Krivošík - Burian,  Hlavatovič, Hlavna (52. Th. Hučko), Oravec  - Kotlár,  M. Kochan (62. Prágai). Tréner Andrej Štellár.

Častkovce: Kišac -  Mišák, Halás, Mišura, Valo – Laurinec, Jirka (78. Klemens), Zelenay (85. Fabuš), Danko (67. Minaroviech) - Mizerák, Sládek (90. Fako). Tréner Vladimír Stančík.

Domáci začali dosť bezstarostne, chybovali v rozohrávke, viazla kombinácia a tak nečudo, že hosťom patrila prvá štvrťhodina. V 16. minúte bol v dobrej streleckej príležitosti domáci Oravec,  ale boli to hostia, ktorí išli do vedenia. O minútu dlhý center Mizeráka nezachytila domáca obrana a najstarší hráč v kolektíve hostí Chládek sa z ôsmych metrov nemýlil a strelou k žrdi vsietil  vedúci gól – 0:1. Domáci sa síce snažili o vyrovnanie, dostali vďaka najlepšiemu ich hráčovi Kochanovi súpera pod tlak, ale  strely Hlavatoviča, Kochana a Kotlára gólom neskončili. Najväčšiu príležitosť zahodil v závere polčasu Hlavna, keď po prieniku nastrelil iba vybiehajúceho brankára Kišaca.

Po zmene strán sa však obraz hry zmenil. Šaľa zlepšila kombináciu, dostávala sa aj do príležitostí, keď Hlavnovú gólovú strelu zblokovala obetavo obrana, Kotlár mieril tesne nad ľavú šibenicu a po hlavičke Remeňa zachránil brankár. Chybou bolo, že po hodine hry nepochopiteľne odišiel tvorca hry Kochan a nakoľko sa potom domáci tlačili kombináciami až do pokutového územia a chýbali: moment prekvapenia a hlavne strela z poza šestnástky skóre sa nemenilo. V záverečnej štvrťhodine mali domáci šance na vyrovnanie (Hučko, Kotlár,..) , ale gól im nebolo súdené dať a tak si hostia odniesli prekvapujúco tri body, čo domácich posunulo ku dnu tabuľky. Po úspešnom závere minulého ročníka, keď Šaľa po reštarte (poznámka: po 10. kole bola Šaľa spolu s Považskou Bystricou najlepším kolektívom),  prišiel nevydarený štart a hlavne nevýrazná hra a výsledky v tomto ročníku, čo je pre šalianskych a regionálnych  priaznivcov nepríjemným zistením a šokom.
+ + +

Ďalšie výsledky 3. kola III. futbalovej ligy: Myjava – Nitra 2:1; Partizánske – Galanta 1:4; Beluša – Levice 4:0; Nové Zámky – ViOn „B“ 3:1; Marcelováí – Kalná n/H 2:2; Lednické Rovne – Imeľ 0:1; Veľké Ludince – Malženice 2:2; Považská Bystrica – Nové Mesto n/V 1:0;

+ + +

Tabuľka po  3. kole III. futbalovej ligy: 1. Považská Bystrica 6:1 – 9 bodov; 2. Malženice 6:2 – 7 bodov; 3. Beluša 6:3 – 6 bodov; 4. Nové Zámky 5:3 – 6 bodov;.....  12. Nové Mesto n/V 2:3 – 3 body; .. 15. Nitra 3:6 – 3 body; 16. Marcelová 4:5 – 2 body; 17. Levice 2:6 – 2 body; 18. ŠAĽA 2:4 – 1 bod.