publikované: 29.01.2017 - 13:17  //  aktualizácia: 01.02.2017 - 11:34  //  zobrazené: 1353

Šalianky priviezli ďalšie body

Šalianky opäť s plným bodovým ziskom

SHK Veselí n/M – Slovan Duslo Šaľa 22:30 (11:13)

Aj v druhom tohto ročnom dueli zabodovali zverenkyne trénera Michala Lukačína naplno  a pripísali si dôležitý bodový zisk.

V prvom vzájomnom súboji v Šali sa naše hráčky s Veselím n/M dosť natrápili, keď ešte v polčase prehrávalo Duslo 13:15. Až zlepšený výkon po obrátke priniesol nakoniec v 2. kole WHIL – ky víťazstvo Dusla v pomere 28:26 (poznámka: slovenská reprezentantka Olšovská strelila vtedy 8 gólov)..

Podľa postavenia družstiev v tabuľke síce boli naše hráčky papierovým favoritom, ale vyrovnaný priebeh v prvom vzájomnom dueli a ďalšia skutočnosť, že v drese Veselí n/M vyrástla v tomto ročníku jedna z najlepších kanonierok súťaže iba 19. ročná Jana Šustková, ktorá je s 95 gólmi najlepšou strelkyňou súťaže, nabádali k opatrnosti.

Naše dievčatá však pristúpili k zápasu  zodpovedne hneď od úvodu, keď si vypracovali štvor gólové vedenie (2:6), čo bolo pre vývoj duelu rozhodujúce. Domáce, ktoré v závere polčasu držala nad vodou brankárka Lekešová so Šustkovou (poznámka: strelila do siete Dusla 10 gólov) znížila na 11:12, ale to bolo z ich strany v tomto zápase všetko.

V II. polčase šalianky pokračovali v dobrej defenzíve, vyrážali do rýchlych protiútokov (poznámka: darilo sa najmä Klučkovej, ktorá bola v minulom ročníku WHIL s 212 gólmi najlepšou strelkyňou WHIL), ktoré aj úspešne zakončovali a rozhodli o svojom jasnom a zaslúženom víťazstve, ktoré je dobrou pozvánkou pred domácim víkendovým duelom s Trenčínom (sobota 4. 2. 2017 o 18.00 hod.).

Kuriozitou vzájomného zápasu bol štart šalianskej odchovankyne Nikolety Krokavcovej v drese Veselí n/M, ktorá zaznamenala do siete našich brankárok 3 góly (poznámka: pred týždňom  strelila proti ŠKP Bratislava dokonca 6 gólov).

Pok. hody: 5/4 –4/3, vylúčené: 3:4; pred  210 divákmi rozhodovali: Kozler – Zych.

SHK: Šustková 10/3, Vinklárková 4, Krokavcová a K. Novotná po 3,...

DUSLO: Haládiková, Krebs, Ladicsová – Bujnochová  1, Trochtová  2, Klučková 9/2, Königová, Špendlová, Pócsiková 2,  Rácková, Tulipánová  4, Perczeová,  Veselková 4,  Blehová 5,  I . Bahýlová 3.  Tréner  Michal Lukačin.

Ďalšie stretnutia 15. kola: Partizánske – Zlín 23:23; Poruba – Prešov 29:26; Most – Michalovce 27:27; Písek – Slávia Praha 17:34; Trenčín – ŠKP Bratislava 25:19,  Olomouc mal voľno.

Tabuľka WHIL: 1. Michalovce 486:306 - 27 bodov (majú o zápas menej); 2. Most  431:287 – 24 bodov; 3, Slávia Praha 396:300 – 23 bodov; 4. ŠAĽA 365:314 – 20 bodov;... 11. Písek 275:423 – 4 body; 12. Trenčín 237:382 – 4 body; 13. ŠKP Bratislava 257:445 – 0 bodov.

Michal Lukačin: „Teší ma nielen víťazstvo, ale aj zodpovedný prístup dievčat k duelu. Uderili sme hneď v úvode, keď sme súperovi gólovo odskočili. Hrali sme pozorne v obrane, z ktorej sme prechádzali do bleskových kontier, čo na súpera platilo. Ten sa síce v závere polčasu na nás gólovo skoro dotiahol, ale dobrá hra po obrátke rozhodla o našom zaslúženom víťazstve.  V závere si zahrali aj ostatné dievčatá.“