publikované: 15.11.2017 - 07:42  //  aktualizácia: 15.11.2017 - 07:58  //  zobrazené: 1250

Šalianska hádzaná na správnej vlne

Duslo postrachom Moravy

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA – HK HODONÍN 35:26 (21:15)

Šalianske hádzanárky ani v piatom majstrovskom súboji so zástupcom Moravy nezaváhali a naplno bodovali.

Zdá sa, že zverenkyne trénera Lukačina sú postrachom moravských účastníkov MOL ligy. Potvrdzuje to ich doterajšia bilancia vzájomných majstrovských duelov s moravskými zástupcami, keď po víťazstve vo Veselí n/M a Olomouci a domácich výhrach s Porubou a Zlínom si Duslo poradili aj v predohrávke 10. kola s ďalším zástupcom Moravy, nováčikom z Hodonína. Hostky v drese, ktorých nie sú zanedbateľnou zložkou  slovenské hráčky, na čele s druhou najlepšou strelkyňou MOL ligy Pastrnčiakovou (poznámka: za slobodna Birkušová), Višňovskou, či bývalou reprezentantkou a ex šaliankou Alžbetou Tóthovou v meste chemikov nesklamali. Nováčik  začal odvážne a hlavne v úvodnej dvadsať minutovke hrýzol, keď sa strelecky darilo dvojici Kalinová s Pastrnčiakovou (poznámka: nastrieľali polovičku gólov súpera), na druhej strane Duslo kontrovalo najmä reprezentantkou Bujnochovou (päť gólov v I. polčase)  a kanonierkou Klučkovou a tak v 18. minúte, keď strelila gól Tisajová (13:12) vyzeralo to na streleckú kanonádu, nakoľko obe družstvá v gólostroji pokračovali a za prvý polčas videli diváci až 36 gólov (poznámka: V 8. kole vyhralo Duslo doma s Prešovom v dueli chudobnom na góly iba 19:16) ! Rozhodnutie o výsledku nakoniec padlo už v prvom polčase, kedy domáce hráčke predsa v závere spresnili rozohrávku a streľbu a do kabín odchádzali nakoniec so šesť gólovým vedením.

Po obrátke, kedy dal tréner domácich možnosť celej lavičke vrátane oboch brankárok (poznámka: brankárska opora Krebs, ktorá pomohla v predošlých dueloch „oddychovala“) síce padlo menej gólov, ale spokojní diváci mohli v poslednom tohto ročnom domácom zápase (poznámka: Duslo odohrá najbližší domáci duel z dôvodov prestávky a asociačných termínov až 6. 1. 2018, kedy privíta v poslednom 12. kole prvej polovičky základnej časti súťaže hádzanárky Trenčína) zatlieskať viacerým pekným kombinačným akciám domácich zakončených pohotovou streľbou juniorskej reprezentantky Némethovej, Tisajovej a Klučkovej. Na druhej strane treba pochváliť aj ambiciózneho nováčika súťaže Hodonín, ktorý pokiaľ mu sily stačili snažil sa o korigovanie výsledku skúsenou Budayovou a Tóthovou a potlesk si zaslúžil aj gól  brankárky Nejezchlebovej cez celé ihrisko. Potlesk domácich priaznivcov v závere duelu bol odmenou najmä pre domáci, mladý kolektív za úspešnú doterajšiu reprezentáciu v medzinárodnej hádzanárskej súťaži. Posledný víkendový duel na pražskej Slávii môže veľa napovedať o ambíciách chemičiek v druhej polovičke majstrovskej súťaže.

R: Klimko – Balogh, vylúčenia 3:7, pokutové hody: 8/6 – 6/4, 500 divákov.

DUSLO: Krebs, Haládiková, Ladicsová - Trochtová 2, Rácková, Špendlová 1, Königová 2, Škoricová, Pócsíková 1, Greštiaková, I. Bahýlová 5, Némethová 5, Kúrňavová 1, Tisajová 4, Klučková 8/6, Bujnochová 6. Tréner Michal Lukačin.

HK: Kalinová 7/3, Patrnčiaková 6/1, Budayová 4, Tóthová 3, Gärtnerová 2, Nejezchlebová 1, Jastrábová 1, Pospíšilová 1, Nováková 1.

PROGRAM: piatok 17. 11. 2017 o 17.00 hod. Slávia Praha - HK Slovan Duslo  Šaľa.

Tréner  Michal Lukačin: „ Dievčatá mali v nohách náročný trojboj (Prešov, Olomouc, Poruba), ktorý sme zvládli s kolektívmi, ktoré silno pomýšľajú na umiestnení v prvej šestke bez straty kvetinky a tak dostali v súboji s nováčikom možnosť zahrať si dievčatá, ktoré boli predtým menej vyťažené. Poďakovanie patrí skúsenému jadru, ktoré „potiahlo“ ešte v závere polčasu, aby sa tak mohli úspešne realizovať aj ich mladšie kolegyne. Viaceré z nich svojimi naznačili, že by mohli v ďalšom priebehu náročnej a v tomto ročníku aj vyrovnanejšej medzinárodnej súťaže pomôcť splniť naše plány.“

+ + + + +

Muži konečne naplno zabrali

ŠKP Bratislava - HKM Šaľa 25:32  (15:17)
V zápase susedov v tabuľke (poznámka: naši hádzanári však mali o 3 body viac) sa hrala dobrá  hádzaná najmä v prvom polčase, keď domáci kolektív ešte  vydržal so silami a bol favoritovi vyrovnaným protivníkom. Domáci v priebehu prvého dejstva viac krát viedli o 1 – 3 góly (3:2, 7:4, 8:5, 14:11), keď sa strelecky darilo Prokopovi, ale skúsený šaliansky team postupom času nielenže stiahol vedenie policajtov, ale  strelecky disponované krídlo Szapu, ktorého presnými gólovými zápismi dopĺňali Šulc s Meľnykom boli piliermi, na ktorých to dotiahol HKM v prvom polčase až do dvojgólového vedenia. Samozrejme má na tom podstatný podiel aj výborný výkon šalianskeho brankára Repáňa, ktorý nakoniec odchytal celý duel, nakoľko  legionár Nungovitch je pre zranenie lýtka už viac ako mesiac mimo a celkom zdravotne fit nebol ani jeho ďalší kolega Fabián.

V druhom polčase išiel favorit hneď v úvode do trháku, keď sa strelecky dostali do tempa aj ďalší hráči Guzy s Vadkertim a Šaľa viedla v 37. minúte už 16:22. Zverenci trénera Kolesára  hrali zodpovednejšie aj v defenzíve, oporou bol stále aj brankár Repáň, čo bolo dôvodom, že domáci ŠKP zaznamenal po obrátke iba desať gólov.  Domáci sa síce ešte snažili o zníženie náskoku (20:24), ale vicemajster nedopustil žiadne možné prekvapenie a odviezol si od Dunaja nielen povinné dva body, ale aj sedem gólové víťazstvo, ktoré by mohlo byť impulzom do ďalšieho priebehu majstrovskej Slovnaft Extraligy.
R: Veselka – Gábriš;  121 divákov; pok. hody: 1/1– 2/2; vylúčení: 4:3.

ŠKP:  Prokop  7/1, Mráz 4, Tomášek 3, Mikuš 2, Šalka 2, Tobiáš 2, Lieskovský 1, Sivák 1, Jánoška1, Chlapko 1, Márnota 1.

HKM: Repáň,  Fabián – Meľnyk 5, Guzy  5/2,  Michniewicz 1,  Moravec, T. Mažár 1, Hájnik, Szapu 10, Vadkerti 3, F. Šulc ml. 7, Dudáš, Gorbunovs. Tréner Ján Kolesár.
PROGRAM:  utorok 21.11.2017 o 18.30 hodine SPORTA Hlohovec - HKM Šaľa

(OD -  SKL)

Tréner Ján Kolesár:  „Po dlhej dobe sme dokázali naplno bodovať a som  rád, že sme podali dobrý výkon. Bojovali sme, darilo sa nám. Chlapci plnili, čo sme si povedali a zaslúžene sme vyhrali. Verím, že sme sa dostali z krízy.“