publikované: 07.02.2017 - 00:20  //  aktualizácia: 08.02.2017 - 15:11  //  zobrazené: 1244

V regionálnom derby hádzanárov nevyhral lepší

V regionálnom derby nevyhral lepší

ŠTART  Nové Zámky -  HKM ŠAĽA 28:27  (15:15)
Pred 300 divákmi rozhodovali: Haščík a R. Sivák; 7 m hody: 3/3 –  7/6, vylúčení: 4:5.

ŠTART: Stráňovský 8/3, Masaryk 6, Hricišon 5, Vadkerti a Ľoch po 4,....

HKM:  Žernovič, Fabián, Repáň - Melnyk 5/4, Guzy 2, Bandri, Michniewicz, Krokavec,  Szapu 2, Polakovič 4/2, P. Krok, Janíček 2,  F. Šulc ml. 7, Maguška 2, Dudáš 3.  Tréner Ján Kolesár.

Predposledné kolo základnej časti hádzanárskej Extraligy mužov, ročník 2016/2017 sa zapíše do histórie, nakoľko na Slovensku “nedostihnuteľný“ Tatran Prešov  ukončil 26 – zápasovú sériu bez prehry v Považskej Bystrici, kde odchádzal z palubovky so sklonenou hlavou, keď prehral s miestnym MŠK 28:27 (16:11) napriek tomu, že nastúpil kompletne po slabšom výkone v prvom polčase.

Navlas s rovnakým výsledkom a bez bodového efektu však dopadli aj naši chlapci v regionálnom derby v Nových Zámkoch, ale po dobrom výkone. Od nich sa však v rozhodujúcich momentoch odklonila šťastena a vracali sa domov naprázdno.

Napriek tomu, že vzájomné duely s Novými Zámkami majú vždy svoj náboj a bývajú dosť vyrovnané v sobotu boli viac ako dve tretiny derby pánmi na palubovke Kolesárovci. Napriek tomu, že v zostave chýbal pivot T. Mažár (pre zranenie nedohral domáci duel s Topoľčanmi) začala Šaľa z ostra a dostala sa v úvode do vedenia 1:5, domáci postupne dvomi kanoniermi  z najlepšej streleckej desiatky Extraligy (poznámka: Ľoch je s 99 gólmi na štvrtom a Stráňovský s 97 gólmi na 5. mieste tabuľky) znižovali a dokázali v závere štvrť hodiny vyrovnať na 7:7. Naši chlapci aj zásluhou strelecky disponovaného Šulca (poznámka: s 83 gólmi je v streleckej tabuľke na 8. mieste) išli opäť do vedenia (7:9, 11:14), ale domáci zásluhou gólu štyri sekundy pred klaksónom predsa len do polčasu vyrovnali. Aj po obrátke tvrdila muziku Šaľa (16:19, 22:23), škoda, že sa k Šulcovi gólovo nepripojil ďalší z našich strelcov, na druhej strane ex šaľan Masaryk dal 6 gólov a domáci stiahli náš náskok. Päť minút pred koncom sa dostali po prvý krát do vedenia domáci 24:23 po góloch a akciách ďalšej slovenskej hádzanárskej osobnosti Vadkertiho nakoniec vyhrali o gól, hoci duelu by svedčala deľba bodov.

Z ďalších výsledkov Extraligy: Malacky - Hlohovec 22:33; Považská Bystrica – Prešov 28:27;  Topoľčany - Pezinok 44:18;  ŠKP Bratislava – Modra 30:20.

Tabuľka Extraligy: 1. Prešov 553:388 – 29 bodov (o zápas menej); 2. ŠAĽA 551:444 – 25 bodov; 3. Topoľčany 511:420 – 23 bodov; 4. Nové Zámky 502:464 – 23 bodov;.... 8. Modra  417:499 – 12 bodov; 9. Malacky 362:505 – 5 bodov; 10. Pezinok 337:615 – 0 bodov.

Program 18. kola -  sobota 11. 2. 2017 o 18.00 hod. HKM ŠAĽA – ŠKP Blava (7. miesto).