publikované: 09.04.2017 - 20:51  //  aktualizácia: 10.04.2017 - 12:49  //  zobrazené: 2493

Večania v derby úspešní!

V 17.kole VII. ligy -sk.A, pred peknou diváckou kulisou ( 230 platiacich divákov) sa vo Veči hralo okresné derby. Domáci futbalisti hostili súpera zo Žihárca (Veča na prvom mieste v tabuľke, Žihárec na treťom mieste). Lepší štart do zápasu si Večania ani nemohli predstaviť, keď už v prvej minúte Vencelovu strelu si hosťujúci obranca tečoval do brány. Hra bola v prvom polčase vyrovnaná, hostia mali šancu skórovať, ale domáci brankár Hátaš strelu Benesa kryl. Na konci polčasu udreli domáci druhýkrát, keď sa gólovo presadil Prílepok. Do šatní sa odchádzalo za stavu 2:0 pre Veču.

Domáci mali raketový vstup aj do druhého polčasu a po pár minútach už viedli 3:0, keď sa opäť strelecky presadil Prílepok. Po góle volala aj strela domáceho Machálika, ale brankár hostí Bujko dobre zareagoval. Hostia mohli korigovať, ale pri strele Mónosiho sa zase vyznamenal domáci brankár. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo a Večania mohli po konečnom hvizde rozhodcu oslavovať víťaztvo.

Fk Veča – Ofk Žihárec 3:0 (2:0). Góly: Prílepok 2, vlastný. Zostava: Hátas, Hamar, Herceg, Legner, Barus (K), Szabó (88.min Benko), Vencel, Sčípa, Machálik (83.min Braun), Prílepok, Čiernik (74.min Takács). Tréner: Jozef Czuczor, vedúci mužstva: Ladislav Takáč

Nasledujúci zápas (18.kolo) odohrajú večianski futbalisti 16.4.2017 o 16:00h v Šuriankach.