publikované: 23.03.2024 - 08:54  //  aktualizácia: 23.03.2024 - 11:30  //  zobrazené: 266

Futbalisti vyhrali rozdielom triedy.

Proti futbalistom Nového Mesta n/V sa šalianskemu kolektívu darí nakoľko vyhrali aj v jesennej časti na ich pôde 0:2 (0:1), keď oba góly zaznamenal Krivošík. Pri pohľade na zostavu prišlo oproti zápasu vo Veľkých Ludinciam k niekoľkým zmenám v zostave, keď už mohli nastúpiť „vykartovaní“ hráči Delov a Hudák, nepríjemnou správou je, že zo zostavy vypadne na dlhší čas pre zranenie brazílsky futbalista Rogério. „Mariáš“ namiesto futbalu sa hral asi v bratislavskej Rači, kde boli hosťom V. Ludince. Hlavný arbiter   Tomáš Marsal nielenže udelil hráčom deväť žltých kariet (2:7), ale traja hráči (1:2) aj zápas pre červenú kartu nedohrali,....

18. kolo tretej ligy:

Slovan Duslo Šaľa – AFC Nové Mesto n/V 4:0 (1:0).

GÓLY: 24. min. Hudák; 57. a 87. min. Th. Hučko; 90. min. Kukučka.

Rozhodoval:  Fusek – 250 divákov; Žlté karty: Delov – Vávra a Jakub.

DUSLO: G. Tóth  – Kotlár, To. Hučko, Delov, Sedláček - Rengel, Krivošík, Hudák (65. min. Čiernik),  Th. Hučko (89. Kukučka), Borovský (82. min. Matušica), Briceňo (65. Kochan). Tréner Marián Šarmír.

Už aj známe výsledky zo soboty „velili“ zverencom trénera M. Šarmíra naplno bodovať, čo sa v konečnom meradle aj podarilo, ale jasné to bolo až po hodine hry, nakoľko hostia pricestovali s defenzívnou taktikou, (za ktorou stál výborný brankár Igaz), keď sa z prehusteného stredu poľa pokúšali o ojedinelé, ale nebezpečné kontry. Napriek hre proti silnému protivetru mala Šaľa od začiatku hru pevne v moci, keď už v 5. minúte mala vyhrávať, ale Hudák z 5 metrov trafil do nôh brankára Igaza a následne bol pozorný aj pri príležitostiach Krivošíka a Th. Hučka. Chemici však už od 24. minúty viedli, keď si na dlhý pas Sedláčka nabehol Hudák a zoči – voči brankárovi vsietil prvý gól (1:0). Hostia síce pohrozili po polhodine hry Bučekom, pohotovo však zakročil brankár chemikov G. Tóth. Ešte do polčasu mohol favorit navýšiť vedenie, ale kapitán Igaz potvrdil zákrokmi pri strelám Th. Hučka, Briceňa a hlavičke Borovského oprávnenosť nosenia kapitánskej pásky.

V II. polčase bol v úvode v gólovej šanci Hudák, ale v 52. minúte  pohrozili aj hostia, keď strela Minaroviecha z uhla skončila na žrdi. O päť minút neskôr však Thomas Hučko potvrdil prečo patrí k treťo ligovým najlepším strelcom, keď priamo z rohového kopu aj s výhodou vetra pridal druhý gól Dusla! AFC sa v záverečnej pol hodine už iba bránil a  bolo otázkou času, kedy prídu ďalšie gólové zásahy. Príležitosti To. Hučka, Čiernika a Borovského ešte neskončili v sieti a stalo sa až v závere duelu, keď tretí gól strelil po ideálnej prihrávke T. Kochana s prehľadom Th. Hučko (3:0)  a gólovú bodku za duelom dal Kukučka tesne po vystriedaní a príchode na hraciu plochu.

+ + +

Ďalšie výsledky 18. kola: Zvolen – Častkovce 2:0 (ČK: Mizerák – Č); Lehota p/Vt. - Beluša 2:3 (ČK: Krčula – B, víťazný gól hostí strelil v 90. min. Bartoš); Dubnica - Sereď 0:5; Galanta – Malacky 0:0; Martin - Hamšík Academy Banská Bystrica 1:3;  Rača – V. Ludince 1:0 (Červené karty: Výbošťok – Rák, Timoránsky);

Bánová – Podkonice 2:1(1:0) góly: (33. Jasenovský, 90. min. Zavadzan z 11 m kopu – 75. Mozer).

+ + +

Tabuľka po 18. kole tretej futbalovej ligy:

1. Zvolen 27:17 – 37 bodov;  2. Sereď 34:14 – 33 bodov; 3. DUSLO ŠAĽA  35:23 – 33 bodov;  4. Galanta 24:17 – 32 bodov; 5. Academy Banská Bystrica 27:18 – 29 bodov; 6.  Martin 34:30  -  29 bodov; 7.  Lehota p/Vt. 29:23 – 28 bodov; 8. Beluša 26:22 – 28 bodov;  9. Malacky 26:20 -  25 bodov;  10. Podkonice 31:35 – 24 bodov;  11. Rača 25:22 – 21 bodov; 12: Bánová 24:26 – 21 bodov; 13.  Častkovce 20:27 – 20 bodov; 14. Veľké Ludince 20:28 – 15 bodov; 15. Nové Mesto  n/V  16:42 – 10  bodov; 16.  Dubnica n/V 16:50 – 6 bodov.

Najbližší program FK Slovan Duslo Šaľa:

nedeľa 24. 3. 2024 o 15. 00 hod.: FK Podkonice – Slovan Duslo Šaľa.                                                                                      V jesennej časti vyhrala Šaľa  doma s Podkonicami 4:1 (2:1) góly: 15. min. Hudák, 41. min.  Th. Hučko, 55. min. Orság, 89. min. Kotlár – 26. min. Očenáš.

sobota 30.3.2024 o 15.00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – Academy Hamšík Banská Bystrica.

V jesennej časti remizovala Šaľa v Banskej Bystrici 2:2 (1:1) góly: 31. a 62. min. Abrahám – 6. min. Hudák; 70. min. Th. Hučko.

Vedenie FK Slovan Duslo Šaľa spolu so šalianskymi futbalistami Vás srdečne pozývajú na tento zápas.

Foto :M.Pospiš