Domov   >  Zaujímavosti
publikované: 16.06.2023 - 11:49  //  aktualizácia: 16.06.2023 - 13:19  //  zobrazené: 723

Dámy sa lúčia so školou, škôlkou

Pani učiteľka, pani kuchárka či pani upratovačka – všetci sú dôležití ľudia v našich životoch, sú ich súčasťou, sú našou druhou rodinou. Včera sme sa na Mestskom úrade v Šali lúčili s dámami, ktoré odchádzajú do dôchodku. Dlhé roky pracovali s deťmi, pre deti. Prišiel však čas zaslúženého odpočinku.

„Cez vás vidíme celú paletu, čoho všetkého a ako sa treba tých detí dotknúť. Veď aj vy ste ich viedli k tomu, že aj keď ich nikto nevidí, treba hodiť papierik do koša. Od pani kuchárky, že treba odniesť po sebe tanier, od pani učiteľky, že treba počúvať a vzdelávať sa. Naučili sa od vás oveľa viac, ako keby ste iba odpracovali to, čo vám kázala vaša pracovná náplň. Vy ste sa naozaj rozdávali a teraz je na čase, aby ste si to všetko plním priehrštím brali späť,“ vítala lúčiace sa dámy viceprimátorka Danica Lehocká na stretnutí. Zaželala im, aby odteraz robili všetko to, čo doteraz nestihli a len to, čo chcú a nie čo musia. Aby položili na prvé miesto seba. Do zaslúženého dôchodku išla pani upratovačka zo ZŠ J. Murgaša Anna Draškovičová, vedúca školskej jedálne ZŠ J. Murgaša Gizella Kelemen, pani kuchárka z MŠ 8. mája Alžbeta Bartušková a pani učiteľka chémie Aneta Šebeňová ZŠ Ľ. Štúra. Známa učiteľka chémie dostala v marci ocenenie za celoživotnú prácu s deťmi v oblasti chémie. Vedie chemické krúžky a pripravuje deti na chemické súťaže, olympiády. Od minulého roka zaviedla aj na šalianskych škôlkach, v triedach predškolákov, chemický krúžok, kde hravou formou deti učila základy chemických procesov. Ocenilo ju Ministerstvo školstva, vedy a výskumu SR v Bratislave. Na potešenie mnohých prezradila, že hoci dosiahla dôchodkový vek, svojich zverencov zatiaľ neopustí a zostáva učiť chémiu a viesť chemické krúžky na ZŠ Ľ. Štúra.

Na milom stretnutí sa nezúčastnili dve dámy, ktoré tiež dosiahli dôchodkový vek – pani vedúca školskej jedálne MŠ Budovateľskej Viera Kováčová a pani upratovačka z MŠ Družstevnej Janka Škandíková. Dámam srdečne gratulujeme a želáme príjemné trávenie voľného času v plnom zdraví.

 

(ek)