publikované: 20.09.2017 - 07:31  //  aktualizácia: 20.09.2017 - 10:26  //  zobrazené: 2335

Futbalisti nehodovali a pre dážď nehrali

Futbalisti šalianskeho FK Slovan Duslo, účastníci III. futbalovej ligy,   v dohrávke 5. kola na šalianske hody prehrali s rezervou DAC Dunajská Streda "B" 1:3 (0:0) a v ďalšom kole v Borčiciach nehrali z dôvodov nepriaznivého počasia. Stretnutie sa dohrá v stredu 4. októbra 2017.

+ + +

Počasie nežičilo futbalu

III. futbalová liga: Iskra Borčice – Slovan Duslo Šaľa,  odložili,  pre nespôsobilý terén sa stretnutie odohrá v stredu 4. 10. 2017

Z výsledkov 8. kola: Bánovce – Nitra jun. 2:1; DAC „B“ – Galanta 1:0; Prievidza – Topoľčany 3:0;  Púchov – Nové Zámky 0:2; Beluša – ViOn „B“; Nemšová – Ledn. Rovne; V. Ludince – Trnava „B“ a Dubnica  - Gabčíkovo (všetky odložené pre nespôsobilý terén – náhradné termíny).

Neúplná tabuľka III. ligy: 1. DAC „B“ 18:6 – 17 bodov; 2. Dubnica 12:2 – 17 bodov; 3. Gabčíkovo 18:5 – 16 bodov; 4. Borčice 16:7 – 16 bodov;...  8. Galanta 10:8  - 11 bodov; ...13. Trnava „B“  6:9 – 6 bodov;... 16. ŠAĽA 8:15 – 4 body; 17. Prievidza 9:19 – 4 body; 18. Nemšová 4:16 – 3 body; 18. 6:19 – 1 bod.
Program: sobota 23. 9. 2017 o 15.30 hod. Duslo Šaľa (16. miesto) – FK Prievidza (17. miesto).

+ + + + +

Hodové slávnosti s trpkou príchuťou

III. futbalová liga: Dohrávka 5. kola: Slovan Duslo Šaľa  - DAC Dun. Streda „B“ 1:3 (0:0)

Góly: 70. Braun – 50. Divkovič; 78. Grebáč; 90 + Meszároš (11 m);  Pred 300 divákmi R. Papuča; ŽK: R. Prúčny, Szalay, F. Prúčny – Bajič, Grebáč, Meszároš.

V dôležitej dohrávke zohrali domáci nešťastné stretnutie, keď najmä v prvom polčase mohli ísť do vedenia, keď gólové strely Brauna a Hercega bravúrne zneškodnil brankár hostí Slávik.  Favorizovaní hostia, značne posilnení niekoľkými hráčmi z prvoligového „A“ mužstva išli v 50. minúte do vedenia, keď sa presadil legionár Divkovič. Naši futbalisti vyrovnali v 70. minúte Braunom, ktorý skóroval prudkou strelou – 1:1. O osem minút neskôr „vyrobila“ obrana domácich chybu a hrotový hráč Grebáč pridal vedúci gól hostí – 1:2. Našim futbalistom ešte svitla nádej na vyropvnanie, ale proti bol opäť výborný Slávik, keď zneškodnil nebezpečnú strelu Oláha. Víťazstvo hostí poistil v nadstavenom čase ďalší ex ligista Mészároš, keď premenil nariadený pokutový kop v tretí gól rezervy DAC – u.

DUSLO: Masár – T. Oláh, Szalay, Stankovič, Jurík -  Herceg (72. Surányi),  Milič,   R. Prúčny (80. Kudry), F. Prúčny (62.Galbavý), Braun (80. Ďatko), Kochan. Tréner M. Mrllák.

Tabuľka III. ligy: 1. Dubnica 12:2 – 17 bodov; 2. Gabčíkovo 18:5 – 16 bodov; 3. Borčice 16:7 – 16 bodov;...  8. Galanta 10:7  - 11 bodov; ...13. Trnava „B“  6:9 – 6 bodov;... 16. ŠAĽA 8:15 – 4 body; 17. Nemšová 4:16 – 3 body; 18. 6:19 – 1 bod.

+ + + + +

Potešilo gesto funkcionárov

V priebehu prestávky majstrovského treťoligového stretnutia: Saľa – DAC „B“ odmenili funkcionári FK Slovan Duslo Šaľa, na čele s prezidentom Mariánom Krištofom (poznámka: aj s potleskom od diváckej verejnosti)  mladé šalianske futbalové nádeje hráčov U – 11, ktorí  sa v nedávno ukončenom ročníku 2016/2017 B – ligy ZsFZ stali víťazom skupiny „C“, keď v 12 majstrovských dueloch získali pri aktívnom skóre 84:31 spolu 30 bodov a o dva body predstihli druhé Komárno a o osem tretiu Galantu.

Viac foto v galérii

prvenstvo FK Duslo Šaľa sa zaslúžili: Ľudovít Kocsis, Maroš Demko, Roman Runák, Martin Kántor, Nathan Udvaros Sebastián Baláž, Nikolas Roman Svíba, Ján Mensatoris, Dávid Majer, Oliver Maczkó, Sebastian Dvang, Tomáš Pál ml., Róbert Bekö, Attila Bakman, Imrich Mihalics. Tréner: Tomáš Pál st., vedúci mužstva: Klaudia Kmotríková.