publikované: 07.10.2023 - 10:10  //  aktualizácia: 07.10.2023 - 10:17  //  zobrazené: 481

Futbalisti po dohrávke na čele.

V strede týždňa naši futbalisti odohrali odložený duel 7. kola tretej futbalovej ligy (stretnutia boli odložené z dôvodov štartu viacerých hráčov vo výbere Západoslovenského kraja) na ihrisku FK Bánová (predmestie Žiliny), v ktorom po divokom priebehu bola Šaľa ešte v 75. minúte vo vedení vybojovali bod po výsledku 3:3.

FK Jednota Bánová - Slovan Duslo Šaľa 3:3 (1:1).

GÓLY: 11. min. a 58. min.  Gluvič;  75. min. Dojčinovič – 25. min. a 64. min. Th. Hučko, 71. min. Rogerio.

R: Somoláni – 150 divákov;  ŽK:  Babajide, Nemček, Dojčinovič  -  J. Krištof; červená karta Jasenovský (Bánová).

DUSLO: G. Tóth – Kotlár,  Delov, Orság, T. Tóth – Rogério, J. Krištof,  M. Kochan, Antal  -  Th. Hučko,   Hudák . striedali: Turňa, Kukučka, Matušica, Lenárt. Tréner Marián Šarmír.

V našom kolektíve musel tréner siahnuť opäť k zmenám a zápas susedov v tabuľke z minulého ročníka (poznámka: 10. miesto Bánová, 11. miesto Šaľa, keď pri rovnakom bodovom zisku - 35 bodov bola Bánová lepšia vo vzájomných zápasoch) začal lepšie domáci kolektív. Už v 11. minúte sa dostal do vedenia, keď naša defenzíva neubránila legionára Bojana Gluviča (poznámka okrem neho ešte boli v hre:  Babajide – prišiel zo Slávie Praha a poľský legionár Rutkiewicz, ktorý prišiel z Galanty) a ten z ôsmych metrov skóroval. Šaliansky kolektív sa však z gólu ešte do prestávky „otriasol“ a keď v 25. minúte obrana domácich faulovala  25 metrov od brány Delova (poznámka: domáci sa prezentovali dosť tvrdou hrou), naskytla sa šanca pre súčasne najlepšieho strelca súťaže Th. Hučka (poznámka: skóroval v posledných troch majstrovských dueloch). Úspešný exekútor trestných kopov sa nemýlil a technickou strelu ponad múr vyrovnal.

Po prestávke to však boli opäť hráči Bánovej, ktorí išli do vedenia. V 58. minúte  osvedčil svoju kopaciu techniku Gluvič a nožničkami strelil vedúci a pekný gól. Šaliansky kolektív nechcel prerušiť svoju úspešnú sériu a po hodine hry (64. minúta) bolo vyrovnané Po dobrej kombinačnej akcii našiel Rogério presnouprihrávkou Thomasa Hučka a ten delovkou nedal brankárovi domácich šancu 2:2.  Bojovný zápas so snahou oboch kolektívov so snahou strhnúť víťazstvo na svoju stranu priniesol aj ďalšie góly.  Najskôr sa do streleckej listiny zapísal v 71. minúte šaliansky Rogério, ale skúsený Dojčinovič dokázal  15 minút pred koncom vyrovnať. Záverečná snaha oboch mužstiev, gólový efekt nepriniesla a body sa delili. Bolo by dobré, keby sa k strelcovi Hučkovi v ďalšom priebehu súťaže pridali aj ďalší hráči Hudák a spol., aby sme v náročnom závere jesennej časti súťaže  mohli bilancovať úspešné účinkovanie  Dusla Šaľa.

+ + +

Tabuľka 3. futbalovej ligy: 1. ŠAĽA  21:13 – 19 bodov; 2. Martin 19:15  - 17 bodov; 3.  Lehota p/Vt. 15:8 – 16 bodov;  4. Galanta 12:6 – 16 bodov; 5. Zvolen 12:9 – 14 bodov; 6. Sereď 14:6 – 13 bodov; 7. Malacky 17:9 -  12 bodov;  8. Academy Banská Bystrica 11:9 – 12 bodov; 9. Podkonice 16:17 – 12 bodov; 10. 11. Bánová 9:12 – 11 bodov; 11.  Rača 11:10 – 10 bodov; 12. Beluša 7:6 – 8 bodov; 13. Častkovce 8:16 – 6 bodov;   14. Veľké Ludince 11:16 – 3 body; 15. Dubnica 11:24 – 3 body;  16. Nové Mesto  n/V  8:28 – 3 body.

poznámka: ŠTK SFZ odobrala Dubnici tri body (za neuhradenie mesačnej faktúry).