publikované: 20.10.2023 - 10:45  //  aktualizácia: 20.10.2023 - 10:52  //  zobrazené: 586

Futbalisti si držia vedúcu pozíciu.

Zverenci trénera Mariána Šarmíra majú za sebou ďalší úspešný dvoj zápas, v ktorom najprv cestovali k nováčikovi tretej ligy – FK Zvolen (poznámka: v ročníku l983/84  pôsobil Zvolen jeden rok aj v II. futbalovej lige spolu so Šaľou. Skončil na 15. mieste -  vypadol so ziskom 21 bodov a skóre 34:52; Šaľa skončila na 2. mieste za postupujúcou Považskou Bystricou, keď získala 37 bodov s aktívnym skóre 47:31) a podobne ako pred 40 rokmi skončil zápas rovnakým výsledkom 1:1.

FK Zvolen - Slovan Duslo Šaľa 1:1  (1:0).

GÓLY: 9. min. Mladší -  83. min. Th. Hučko (z 11 m).

R: Somoláni – 235 divákov;  ŽK: Nosko, Sučák  - Rogerio, Kukučka, Kotlár.

DUSLO: Laky – Kotlár,  Delov, Orság, T. Tóth  – Rogério, J. Krištof,  M. Kochan, Krivošík  -  Th. Hučko,  Hudák. striedali: Kukučka, Effiong. Tréner Marián Šarmír.

Súboj kolektívov z horných poschodí tabuľky začali chemici dosť bezstarostne, čo sa im aj vypomstilo, keď v 9. minúte podcenila naša defenzíva  kombinačnú akciu domácich a po spätnej prihrávke z krídla sa Mladší z malého vápna nemýlil - 1:0.  Zverenci trénera Šarmíra sa dosť pomaly dostávali do tempa a v I. polčase zvolenskej defenzíve veľmi neublížili.                                                                                           Tréner M. Šarmír: „Prvý polčas bol z našej strany bez nasadenia, pohybu, emócií, všetko nám dlho  trvalo.  V II. polčase to bolo z našej strany diametrálne odlišné. Podstatne sme mali dlhšie loptu v držaní, vyhádzali nám kombinácie a spoľahlivá bola aj obrana. Deľba bodov je nakoniec spravodlivá.“ Vyrovnávajúci gól sme strelili v záverečnej 10 – minútovke, keď po prieniku brazílskej posily Rogéria ho obrana nedovolene zastavila a v súčasnosti najlepší strelec súťaže Thomas Hučko nariadený pokutový kop premenil a po zásluhe vyrovnal stav duelu.

Ďalšie výsledky 10. kola: Galanta – Academy Banská Bystrica 0:0; Častkovce – V. Ludince 0:1; Sereď – Podkonice 4:1; Dubnica : Martin 0:3; Beluša – Nové Mesto 1:0; Lehota p/Vt. – Bánová 1:1, Malacky – Rača 0:0.

+ + +

Cez víkend hostili futbalisti Dusla doposiaľ najväčšie prekvapenie prebiehajúceho ročníka 3. futbalovej ligy nováčika zo štvor tisícovej dediny Lehota p/Vt.   , ktorá okrem toho, že drží s vedúcimi mužstvami súťaži krok (poznámka: má o jeden zápas mene),  je najúspešnejším reprezentantom v okrese Prievidza, na viac jeho ekonomická stabilita mu umožňuje držať si v hráčskom kádri až päť legionárov (Litwiak, Sibanda, Alabi, Mudasiru a Thanh), ktorých mohli vidieť v akcii aj šalianski futbaloví priaznivci.

Slovan Duslo Šaľa – Baník Lehota p/Vt. 2:1  (1:1).

GÓLY: 12. min. Hudák, 88. min. Effiong -  37. min. Delov ( vlastný).

R: Bláha – 180  divákov;  ŽK: Kotlár, Orság, Krivošík, Hudák, Šarmír (tréner) – Matuškovič.

DUSLO: G. Tóth – Kotlár,  Delov,  Orság, T. Tóth – Rogério, J. Krištof,  M. Kochan, Krivošík  -  Th. Hučko,  Hudák . striedali: Kukučka, Rojka, Effiong, Javor. Marián Šarmír.

Lepší vstup do zápasu mali naši futbalisti, keď nebezpečná hlavička Hudáka (10. minúta) tesne minula cieľ. O dve minúty neskôr však už išlo Duslo do vedenia, keď sa po rohovom kope M. Kochana strelecky presadil v skrumáži Hudák – 1:0. Hostia pohrozili Škrteľom a Paprancom. Ale  brankár G. Tóth bol v strehu. Strelecky sa proti Bobokovi v bránke hosí nepresadil ani kanonier Th, Hučko, ale  hostia vyrovnali v 38. minúte po vlastnom góle Delova. V závere mohol dostať domácich do vedenia J. Krištof, ale jeho strelu z prázdnej brány vyhlavičkoval Štrbák.                                                                                                                                                                      Po obrátke boli najskôr v dobrých streleckých príležitostiach domáci Kochan s Hudákom resp. hosťujúci Škrteľ, ale veľký vzruch priniesla 70. minúta. Th. Hučko ideálne prihral Hudákovi, ktorý pod brankárom Bobokom technicky vystrelil, ale dobiehajúci obranca z poza bránkovej čiary vykopol do brvna a hralo sa ďalej.... Reklamácie domácich hráčov, ale aj obecenstva o druhom góle domácich neplatili, rátali sa len karty, ktoré  videlo po obrátke až 5 hráčov vrátane šalianskej lavičky... Duslo nakoniec strhlo víťazstvo na svoju stranu, keď striedajúci Effiong, ktorý patril k najnižším hráčom na hracej ploche hlavou v 88. minúte skóroval – 2:1 a predĺžil úspešnú sériu Dusla a futbalisti Lehoty, ktorí cez týždeň preverili kvality Spartaku Trnava v Slovnaft cupe sa vracali domov bez bodu.

+  + +

Ďalšie výsledky 11. kola: Martin - Galanta 2:4;  Academy Banská Bystrica – Sereď 0:1 (červená karta:  Janso – Sereď + 7 x žltá karta !!!); Nové Mesto n/V - Častkovce 1:1 (červená karta:  Mário Jakub  – Martin Šebek + 9 x žltá karta !!!); V. Ludince – Malacky 2:1 (červená karta: Baláž – V. L. + 9 x žltá karta !!!); Podkonice – Beluša 2:2 (červená karta: Lovyniuk –  Gašpar + 4 x žltá karta !!!); Bánová -  Dubnica 5:0;   Rača – Zvolen 6:0 (červená karta:  Steiniger (Zvolen) + 5 x žltá karta).

Poznámka: zdá sa, že v niektorých dueloch hrali rozhodcovia 90 minút  kartovú hru mariáš a neviedli majstrovský zápas. Udelenie siedmich  červených kariet a 47 žltých kariet v 8 zápasoch 11, kola  je toho vysvedčením!

Najbližší program: sobota 21. 10. 2023 o 14.30 hod.:  FK Dubnica n/V – Slovan Duslo Šaľa.

+ + +

Tabuľka 3. futbalovej ligy: 1. ŠAĽA  24:15 – 23 bodov; 2. Galanta 16:8 – 20 bodov; 3. Martin 24:19  - 20 bodov; 4. Sereď 19:7 – 19 bodov; 5.  Lehota p/Vt. 17:12 – 17 bodov;  6. Malacky 20:12 -  16 bodov;  7.  Podkonice 20:23 – 16 bodov; 8. Bánová 15:13 – 15 bodov;  9. Beluša 13:11 – 15 bodov;  10. Zvolen 13:15 – 15 bodov; 11.  Rača 17:10 – 14 bodov;  12. Academy Banská Bystrica 13:10 – 13 bodov; 13. Veľké Ludince 15:19 – 9 bodov; 14. Častkovce 9:18 – 7 bodov; 15. Nové Mesto  n/V  9:30 – 4 body. 16. Dubnica 11:24 – 3 body..

poznámka: ŠTK SFZ odobrala Dubnici tri body (za neuhradenie mesačnej faktúry).