publikované: 04.09.2017 - 22:49  //  aktualizácia: 07.09.2017 - 08:20  //  zobrazené: 1259

Futbalisti vonku nezabodovali

Anglický futbalový týždeň.

V priebehu 35.  týždňa odohrali šalianski futbalisti dva majstrovské duely na ihriskách súperov, v ktorých sa im nepodarilo zabodovať aj napriek tomu, že v každom z nich dokázali skórovať.

III. futbalová liga – 4. kolo:

FC Nitra jun. – Slovan Duslo Šaľa 4:1 (1:1)

Góly: 23. (11 m) a 79. Steinhübel; 48. a 54. M. Fábry – 41. Stankovič.

Napriek tomu, že v I. polčase bola Šaľa lepším mužstvom, nakoľko hráči nešetrili krokmi a pohybom, ale do vedenia sa dostala juniorka.

Naša defenzíva nezachytila prienik Moravčíka, obrana ho faulovala a rozhodca Gádoši pískol pokutový kop. Z bieleho bodu dostal Steinhübel nitriansku juniorku už v 23. minúte do vedenia 1:0. Zverenci trénera Mrlláka ešte do polčasu vyrovnali, keď sa štyri minúty pred polčasom strelecky presadil Stankovič – 1:1.

O výsledku stretnutia sa rozhodlo v úvode II. polčasu. Domáci mládici  sa začali lepšie pohybovať, dostali chemikov pod tlak a v priebehu necelých desiatich minút strelili Fábrym dva dôležité góly 3:1.  Snaha Dusla o zníženie nepriniesla gólový efekt, na druhej strane  „uderili“ domáci Steinhübel strelou k žrdi pridal štvrtý gól a rozhodol o zaslúženom víťazstve nováčika súťaže.

DUSLO: Masár - Oláh, Ďatko, Milić, Jurík -  Herceg,  Savić,  R. Prúčny (78. Semeniuk), Galbavý (54. Surányi),  Stanković (65. F. Prúčny), Kochan.. Tréner M. Mrllák.

Z výsledkov 4. kola:  Bánovce n/B – Galanta 2:3;  DAC „B“ – Topoľčany 6:1; Prievidza – Gabčíkovo 0:3;  Nemšová – ViOn „B“ 0:3; Beluša – N. Zámky 0:2; V. Ludince – Púchov 1:3; Dubnica – Trnava jun. 1:0; Borčice – Ledn. Rovne 2:3 !

Tabuľka III. ligy: 1. Dubnica 13:3 – 17 bodov; 2. Gabčíkovo 18:5 – 16 bodov; 3. Borčice 16:7 – 16 bodov;...  8. Galanta 10:7  - 11 bodov; ...13. Trnava „B“  6:9 – 6 bodov;... 16. ŠAĽA 7:12 – 4 body; 17. Nemšová 4:16 – 3 body; 18. 6:19 – 1 bod.

+ + + + +

III. futbalová liga – 16. kolo (predohrávané)

ŠM Gabčíkovo – Slovan Duslo Šaľa 3:1 (3:1)

Domáci, ktorí okupujú vedúce pozície treťo ligovej tabuľky začali z ostra, mali drvivý nástup a už v 8. minúte vymietol BAZSÓ šibenicu Masárovej svätyne – 1:0. Keď  pridal v 14. minúte Bujka druhý a o sedem minút Tóth tretí gól favorita – 3:0, vyzeralo to so Šaľou zle, nedobre. Zverenci trénera Mrlláka však nezložili zbrane a ešte do polčasu znížili vedenie domácich na 3:1. keď sa tesne pred prestávkou strelecky presadil dobra hrajúci Herceg.

Domáci sa s dvojgólovým vedením uspokojili a väčšiu šancu si už nevypracovali. Duslo sa síce snažilo o kontaktný gól, ale ich snaha už nepriniesla gólové ovocie a tak v predohrávke 16. kola zostali všetky treťo ligové body pri Vodnom diele a bývalý reprezentant Jozef Majoroš, ktorý v tomto ročníku vedie Gabčíkovo  vyslovil po zápase spokojnosť nielen s bodmi, ale aj s predvedenou hrou.

Góly: 8. Bazsó, 14. Bujka, 21. Tóth - 44. Herceg. R Gašparovič – 510 divákov;  ŽK: Trajcsik, Bujka - Kudry, Surányi.

DUSLO: Masár - T. Oláh, Ďatko, Milić, Herceg (77. Jurík), Savić,  Braun (54. R. Prúčny), Galbavý (59. Surányi), Kudry, Stanković (67. F. Prúčny), Kochan (72. Semeniuk). Tréner M. Mrllák.

Z výsledkov 16. kola: ViOn „B“ – Galanta 2:1; N. Zámky – DAC „B“ 1:1; Trnava jun. Nitra jun. 0:1; Led. Rovne – Topoľčany 1:0; V. Ludince – Prievidza 4:1; Púchov – Borčice 1:2; Beluša – Nemšová 2:1; Bánovce n/B – Dubnica 0:0.

UPOZORNENIE ! ! !  Napriek tomu, že v III. lige je tento víkend asociačná prestávka, naši futbalisti budú  dohrávať duel s DAC "B".
Program: nedeľa 10. 9. 2017 o 16.00 hod. Duslo Šaľa - DAC  "B".(dohrávka).