publikované: 12.11.2016 - 07:45  //  aktualizácia: 12.11.2016 - 13:59  //  zobrazené: 1243

Futbalisti s cenným bodom zo Žitného ostrova

DAC Dunajská Streda „B“ – Slovan Duslo Šaľa 1:1 (1:1)

V dohrávke 12. kola III. futbalovej Tipos ligy sa hral dobrý futbal najmä v prvej polhodine, kedy padli aj oba góly duelu, v ktorom boli podľa postavenia v tabuľke favoritom domáci hráči. Tí  mali aj vzhľadom k asociačnej prestávke v najvyššej súťaži (reprezentácia Slovenska hrá kvalifikáciu s Litvou a priateľský duel s Rakúskom) možnosť posilniť sa.

Do vedenia išli po jednej z mála chýb šalianskej defenzívy domáci už po štvrťhodine hry, keď Černák dostal rezervu do vedenia. Zverencov trénera Lancza však gól nezaskočil a po desiatich minútach už bolo vyrovnané. Po štandartnej situácii sa v pokutovom území najlšpšie zorientoval Jurík a náskok rezervy už bol minulosťou. Škoda, že ďalšiu úroveň dohrávky pokazil nekvalitný terén, nakoľko až do záverečných minút sa viac bojovalo ako hralo. Domáci mali viac z hry (poznámka: defenzíva hostí na čele s výborným brankárom Rusznákom sa už nedala zaskočiť) a mohli v prípade víťazstva poskočiť na 4. miesto tabuľky, na druhej strane bod z Vrakúni, kde hráva rezerva svoje majstrovské duely teší.

Góly: 15. min. Černák – 25. min. Jurík; R: Kišš – 150 divákov, ŽK: Černák – R. Prúčny, Jurík, F. Prúčny.

DUSLO: Rusznák –  Račkovič, Szalay, Ďatko, Jurík (88. Popara) - R. Prúčny, Domasta Vanek (59. Mehdi Karim), F. Prúčny  – Š. Herceg (69. Surányi), M. Kochan.

Tabuľka po dohrávke: 1. Komárno 41:12 – 39 bodov; 2. Púchov 33:11 – 37 bodov; 3. Ledn. Rovne 33:22 – 26 bodov;....  5. DAC „B“  22:14 – 30 bodov;... 10. ŠAĽA 21:20 – 23 bodov;...  7. Dubnica 14:29 – 12 bodov; 18. Nové Zámky 19:30 – 11 bodov; 19. NEDED 18:47 – 8 bodov.

Sledujte nás na Facebook/MESTO ŠAĽA. Staňte sa členom oficiálnej skupiny. Kliknite si:https://www.facebook.com/groups/327353394042257/