publikované: 07.11.2016 - 13:42  //  aktualizácia: 07.11.2016 - 15:17  //  zobrazené: 1782

Futbalisti získali v derby dôležité body

Duslo rozhodlo v závere

Slovan Duslo Šaľa – ŠK Šurany  1 : 0 (0:0)

V regionálnom derby,  susedov v tabuľke zaskočil silný vietor, ktorý zobral futbalovú krásu, nakoľko veľmi sťažoval kontrolu lopty. Bývalý druho ligista po viacerých domácich stratách bodov si už nemohol dovoliť ďalšie zaváhanie a z toho dôvodu zverenci trénera Lancza bojovali o každú piaď ihriska. Najviac vzruchu bolo po štandartných situáciách a už v 7. minúte Domasta po rohovom kope z ôsmych metrov prudko prestrelil, na druhej starne ho napodobnil Švajda a Turan hlavou mieril vedľa. Zaujala aj 20. minúta, keď technicky vybavený kapitán M. Kochan vyzvŕtal obranu hostí, ale jeho center na malé vápno nezúžitkovali domáci útočníci. V 35.- minúte boli v najväčšej príležitosti domáci, keď Vanek ideálne vysunul kolmicou Hercega, ktorého nájazd na Cvika skončil strelou vedľa. Do polčasu ešte nebezpečne strieľali Gábriš s Kochanom, ale obaja brankári potvrdili svoje kvality. Skúsenejšie mužstvo hostí, napriek tomu, že je nováčikom súťaže sa skôr vyrovnalo s nástrahami vetra a v 49. minúte Gábriš s 18 metrov tvrdou strelou opečiatkoval brvno Rusznákovej svätyne.  Chemici kontrovali a v 52. minúte Cvik zachraňoval odvážne pred Kochanom a odrazenú loptu Račkovič strieľal prudko vedľa. O päť minút neskôr bol opäť v akcii Kochan a po jeho ideálnom centri Herceg volejom o milimetre minul pravú žrď. Vzhľadom k tomu, že sa hral obojstranne otvorený futbal  dobré strelecké príležitosti Tvrdoňa a najmä Blaha zneškodnil výborný Rusznák. To už domáci hrali s dvomi čerstvými hráčmi a bol to práve Mehdi Karim, ktorý prinútil po trestnom kope brankára Cvika k exportnému zákroku. Nelenili ani hostia a po peknej kombinácii zachraňoval obetavo Rusznák. Rozhodbnutie padlo v závere regionálneho derby. V 87. minúte center dobre hrajúceho Kochana, nadvihol hlavou Herceg a striedajúci Surányi vyhral minisúboj s obrancom hostí a zblíza pod brvno strelil vedúci a zároveň víťazný gól šalianskych chemikov. Hostia, ktorí si prišli k Váhu pre bod mali ešte šancu na vyrovnanie, ale hrajúci tréner Halás  v 89. minúte v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa a po rohovom kope v úplnom závere sa vyznamenal opäť spoľahlivý Rusznák. Dôležité body aj z dôvodov zimnej prestávky, nakoľko Šaľa má v poslednom kole voľno  nakoniec zostali pri Váhu a pomohli Duslu preskočiť v tabuľke svojho súpera.

Gól: 87. Surányi; R: Ondráš – 140 divákov, ŽK: Ďatko – Dudáš, Piskla, Tvrdoň.

DUSLO: Rusznák –  Račkovič, Szalay, Petrovský (81. Surányi), Ďatko – Jurík.  R. Prúčny, Domasta (65. Mehdi Karim), Vanek (65. Pankaričan)  – Š. Herceg, M. Kochan.

Tréner Oskar Láncz: „ V regionálnom derby sme chceli naplno zabodovať, čo sa nakoniec aj podarilo. Škoda, že obom mužstvám strpčoval život silný vietor, nakoľko sa nedalo veľmi kombinovať. Musím chlapcov pochváliť za bojovný, kolektívny výkon. Pred týždńom sme veľmi dobre zahrali proti vedúcemu Komárnu a bod nám utiekol medzi prstami. Teraz aj vinou počasia to bolo o niečo slabšie, ale za to s plným bodovým ziskom.“

Ďalšie výsledky: Neded – ViOn „B“ Vráble 3:3; V. Ludince – V. Meder 2:1; Komárno – Nemšová 2:0; Púchov – Galanta 4:1, Gabčíkovo - Horná Nitra 1:0; Beluša – Nové Zámky 2:0; Topoľčany – V. Úľany 2:0; Ledn. Rovne – Dubnica 1:0.

Tabuľka: 1. Komárno 41:12 – 39 bodov; 2. Púchov 33:11 – 37 bodov; 3. Ledn. Rovne 33:22 – 26 bodov; .... 10. ŠAĽA 20:19 – 22 bodov;...  7. Dubnica 14:29 – 12 bodov; 18. Nové Zámky 19:30 – 11 bodov; 19. NEDED 18:47 – 8 bodov.

Sledujte nás aj na Facebook/MESTO ŠAĽA. Staňte sa členom oficiálnej skupiny Mesta Šaľa.  Kliknite si sem: https://www.facebook.com/groups/327353394042257/