publikované: 18.09.2017 - 23:57  //  aktualizácia: 19.09.2017 - 06:32  //  zobrazené: 1396

Hádzanári a hádzanárky bodovali naplno

Hádzanári a hádzanárky bodovali naplno

Cez víkend odohrali šalianske hádzanárske kolektívy majstrovské duely, z ktorých si odniesli plný bodový zisk, keď najskôr v piatok zverenci trénera Jána Kolesára porazili v regionálnom derby Nové Zámky, šalianske hádzanárky priviezli cenné body z Veselí n/M, ale duel nedohrala druhá najlepšia strelkyňa súťaže po 3. kole Lívia Klučková.

Regionálne derby pre favorita

HKM Šaľa - HC ŠTART Nové Zámky 27:22 (15:11)                                                                                                                                                         Súboje s Novými Zámkami prinášajú zaujímavú a bojovnú hádzanú na palubovke  a nebolo tomu inak ani v predohrávke tretieho kola Slovnaft handball Extraligy 2017/2018.                                                                                                                                                                                  Domáci boli miernym favoritom a zásluhou najlepšieho strelca Michniewitza sa dostali aj do vedenia, ale Hricišon z protiútoku vyrovnal – 1:1. Zverenci trénera Kolesára však po góloch Šulca a Michniewitza „odskočili“ v 8. minúte na rozdiel troch gólov (4:1) a zdalo sa, že domáci pôjdu do trháku. Hostia sa však postupne rozohrávali, spresnili rozohrávku a streľbu (Ficza, Veréb) a v 12. minúte už bolo vyrovnaný stav 5:5, pričom brankár Nungovitch ešte zneškodnil pokutový hod Stráňovskému. Skúsení hráči HKM však nespanikárili, zlepšili kombinácie  a za ďalších šesť minút po presných zásahoch Šulca,  T. Mažára a Melnyka získali štvorgólový náskok (9:5). Tréner hostí  Sporni  urobil niekoľko zmien, do bránky prišiel mladý Pavlovič (poznámka: v ďalšom priebehu bol oporou) a Ficza opäť znížil na rozdiel dvoch gólov. Šaľa však ako už viac krát v dueli zapla na vyššie obrátky a po góle novej posily Hájnika v 28. minúte viedla už o päť gólov 14:9, čo však bola aj zásluha brankára Nungovitcha, ktorý v nejednom prípade svojimi zákrokmi roztlieskal spokojné obecenstvo.                                                                                                  Do II.  polčasu nastúpili domáci už bez zraneného Guzyho a prvý sa gólovo presadil hosťujúci Stráňovský. HKM sa však nadýchol k ďalšiemu trháku a po gólových zápisoch Dudáša a Melnyka zvýšili svoje vedenie na 18:12. V zápase sa bojovalo slovne aj v hľadisku, čo bolo dobré pre regionálne derby a jeho atmosféru. Hostia nepadli na kolená, dokázali využiť chvíľkové zaváhanie domácich a po dvoch góloch čerstvého Kocáka znížili v 45. minúte na 20:18.  V poslednej štvrtine však už HKM nedovolil Štartu ďalšie gólové priblíženie, postupne pridali góly najlepší domáci strelci Šulc s Michniewitzom  a po záverečnom hvizde nováčikovskej dvojice arbitrov (poznámka: v priebehu derby sa im viac krát podarilo verdiktmi „rozohriať“ oba tábory priaznivcov) sa zo zaslúženého víťazstva tešili nielen domáci hráči, ale aj vďačné obecenstvo.

R: Bednár – Beňo;  600 divákov; pok. hody: 3/2 – 3/1; vylúčení: 4 – 4.

HKM: Nungovitch, Repáň – Meľnyk 5,  Guzy, Bandri,  Michniewicz 7/2, Moravec, T. Mažár 1, Hájnik 3, Szapu1, Polakovič 3, Vadkerti, F. Šulc ml. 5, Dudáš 2, Gorbunovs.  Tréner Ján Kolesár.

HC ŠTART: Minarovič 5,   Hricišon 4, T. Stráňovský 3, M. Kocák 3/1,....

Z výsledkov hádzanárskej Slovnaft extraligy: Modra – Topoľčany 23:35; Prešov „B“ – Malacky 33:19; Prešov „A“ – Hlohovec a Pov. Bystrica – ŠKP Bratislava (odohrajú v náhradnom termíne) Dohrávky: Prešov „A“ – Pov. Bystrica 35:28; ŠKP Bratislava – Prešov „A“ 20:30.

Tabuľka: 1. Šaľa 91:66 – 6 bodov; 2. Topoľčany – 87:69 – 5 bodov; 3. Prešov „B“ 61:41 – 4 body, 4. Prešov „A“ 65:48 – 4 body;... 9. ŠKP Bratislava 20:30 – 0 bodov; 10. Modra 68:91 – 0 bodov. Poznámka: kolektívy Prešova majú o zápas menej ŠKP dokonca o dva.

Program: piatok 22.9.2017 o 19.00 hod. HK Modra – HKM Šaľa.

+ + + + +

Body z Moravy tešia, ale....

SHK Veselí n/M – Slovan Duslo Šaľa  22:23 (11:14)

Moravanky boli pred vzájomným duelom lepšie postavené v tabuľke, v priebehu letnej prestávky prišla do Šali z tohto kolektívu Jasmínka Vargová (odchovankyňa nitrianskej hádzanej)  a zverenkyne Michala Lukačina nečakal ľahký zápas. V prvom polčase však mali chemičky navrch, neustále viedli o 1 – 3 góly a s takýmto rozdielom aj polčas vyhrali, keď sa strelecky darilo druhej najlepšej strelkyni MOL ligy Klučkovej, ktorej na druhej strane kontrovala ex michalovčanka v drese Veselí n/M Olšavská. Aj po obrátke mala Šaľa hru pod kontrolou a po presných zásahoch Pócsikovej a Bujnochovej viedla Šaľa po 40. minútach o šesť gólov (12:18) a zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. Domáce hráčky vedené slovenským trénerom Hudákom sa však nevzdávali, strelecky sa začalo dariť ex reprezentantke Šustkovej a začali sťahovať náskok chemičiek. Pomohlo im k tomu aj nešportové správanie najlepšej strelkyne zápasu Klučkovej, ktorá videla na začiatku poslednej štvrtiny zápasu, za stavu 15:19 najskôr červenú a vzápätí aj modrú kartu, čo znamenalo pre ňu v zápase diskvalifikáciu. V nervóznom závere sa podarilo síce domácim Olšavskou vyrovnať na 20:20, ale posledné slovo mala skúsená Bahýlová, ktorá sa zo značky sedem metrového bodu nemýlila a dala rozhodujúci gól duelu, ktorý priniesol pre Šaľu cenný dvoj bodový zisk.

R: Letev – Králiček (obaja Česko) – 340 divákov; pokutové hody: 3/3 – 4/3; vylúčené: 2:3; ČK + MK v 45. min. Klučková..

SHK:  Olšavská 6, Šustková 5/1, Novotná 4/2,...

DUSLO: Krebs, Haládiková, Ladicsová – Rácková 2, Špendlová, Königová 2, Pócsiková 3, I. Bahýlová 2/1, Némethová 1, Vargová 2,  Tisajová, Klučková 8/2, Bujnochová 3. Tréner  Michal Lukačin.

Z výsledkov hádzanárskej MOL ligy: Most – Zlín 35:22; Bánovce n/B – Poruba 22:27; Michalovce – Písek 33:27; Olomouc – Hodonín 24:21; Slávia Praha – Prešov odložili; Trenčín mal voľno.

Tabuľka: 1. Michalovce 112:72 – 6 bodov; 2. Most 106:69 – 6 bodov; 3. Šaľa 83:72 – 4 body;... 11. Trenčín 55:75 – 0 bodov; 12. Hodonín 40:64 – 0 bodov; 13. Bánovce n/B 62:99 – 0 bodov.

Program: piatok 22.9.2017 o 18.00 hod. Slovan Duslo Šaľa – HC Zlín.   .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 OD - JOZEF SKLENÁR