publikované: 12.12.2017 - 10:38  //  aktualizácia: 12.12.2017 - 23:11  //  zobrazené: 1371

Hádzanári naplno, ženy vo finále

Prvé semifinále Slovenského pohára žien:

ŠŠK Prešov – Slovan Duslo Šaľa 22:25 (9:11)

Pokutové hody: 2/1 – 7/6; vylúčené: 2 – 2; pred 150 divákmi rozhodovali: Klus – Cipov

Bačíková 9/1, Šutranová 5, Kakaščíková 2,… - Klučková 10/6, Bujnochová 6, I. Bahýlová 3,…

Hralo sa na jedno stretnutie a do finále postúpilo Duslo Šaľa.

Druhé semifinále SP: Iuventa Michalovce – Slávia Sereď 48:31 (21:18)

Fiľková – Trehubová 8, Kišíková 8, Bajčiová 8/4 – Dubajová 13/2, Hercegová a Danišová po 4. Do finále postúpili Michalovce.

+ + +

Prvý finálový zápas SP:

Iuventa  Michalovce - Duslo Šaľa 31:20 (14:10)

Pok. hody: 6/5 - 4/3, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 720 divákov

Iuventa: Muliková, Jablonská-Bobaľová, Antičová - M. Holešová 9, V. Kišíková 1, Rebičová 1, Kotová 2, Trúnková 1, Habánková 9/5, Holejová, Wollingerová 3, Holubová, Bajčiová 1, Fiľková-Trehubová 4

Duslo: M. Ladicsová, Krebsová, Mozoľová - Trochtová, Rácková 1, Škoricová, Špendlová, B. Königová, Pócsíková 2, Greštiaková 1, I. Bahýlová 1, N. Némethová 1, J. Vargová, Tisajová 1, Klučková 4/3, Bujnochová 9.

Lepšie Lepšie začalo Duslo a  v 4. min po Bujnochovej góle viedlo 1:3. Presný zásah tej istej hráčky v 11. min znamenal vedenie Dusla  4:6. Iuventa. však trojgólovou šnúrou, na ktorej konci bola Wollingerová, otočila na 7:6 a prvýkrát sa ujali vedenia v 17. min. Od stavu 9:8 skórovala Iuventa päťkrát za sebou a utvorila si náskok, ktorý bol základom úspechu v prvom finále.  V úvode II. polčasu síce Šalianky znížili na 14:11 a 15:12, ale po desiatich minútach II. polčasu už prehrávali 19:12 a nakoniec Iuventa dotiahla duel do vysokého víťazstva  o 11 gólov. Najviac k nemu strelecky prispeli Mária Holešová a Veronika Habánková. Na opačnej strane bolo rovnako  9 krát úspešná Karin Bujnochová.

Druhý finálový zápas SP: streda 13.12.2017 o 18.00 hod.   DUSLO ŠAĽA - IUVENTA MICHALOVCE

Poznámka: Iuventa v doterajšej 40. ročnej histórii Slovenského pohára sa stala jeho držiteľom 8 krát (z toho 6 krát za sebou v posledných rokoch). Duslo Šaľa vyhralo Slovenský pohár 11 x (naposledy v ročníku 2009/10).

+ + + + +

Hádzanárska Slovnaft Extraliga mužov (dohrávka)

ŠTART Nové Zámky – HKM Šaľa  30:37 (12:16)

Pokutové hody: 3/2 – 5/5; vylúčení: 3 – 4; pred 250 divákmi rozhodovali: Čanda – Brunovský.

Štart: Hricišon 7, Veréb 7, Kocák 6/1, Tymoščuk 4, ...

HKM: Nungovitch, Fabián, Repáň – Meľnyk 3,  Guzy 1,  Michniewicz  4/1,  Moravec, T. Mažár 1,  Hájnik, Szapu 4, Polakovič 9/2, Vadkerti 2, F. Šulc ml. 11/2, Dudáš 2, Gorbunovs.  Tréner Ján Kolesár.

O zisku dôležitých dvoch bodov sa rozhodlo už v prvom polčase, kde sa na jednej strane  strelecky darilo dvojici skúsených kanonierov Šulc – Polakovič a výborne hrala defenzíva, za ktorou už stál uzdravený brankár  Nungovitch. Po obrátke sa v regionálnom derby domáci o niečo zlepšili, keď sa strelecky darilo Hricišonovi s Verébom, ale na rozbehnutý šaliansky stroj to nestačilo. Naši hádzanári sa opäť bodovo dotiahli k dvojici Považská Bystrica – Topoľčany.

+ + +

Hádzanárska Slovnaft Extraliga mužov

HKM Šaľa – TJ Slovan Modra  38:17 (17:6)

R: Haščík – R. Sivák;  400 divákov; pok. hody: 4/3 - 2/2; vylúčení: 2 - 4.

HKM: Nungovitch, Fabián, Repáň – Meľnyk 4/1, Guzy 2,  Michniewicz  3,  Moravec 3/1, T. Mažár 5, Hájnik, Szapu 4, Polakovič 2, Vadkerti 6, F. Šulc ml. 3/1, Dudáš 4, Gorbunovs 2.  Tréner Ján Kolesár.

TJ Slovan: Bulla 5, Lackovič 3, Šimášek 2, Berner 2/1, Nádaský, Púpava, Jurikovič, Bolješik po 1, Árokszallasi 1/1. Tréner Miroslav Ochaba.

Hostia sa síce ujali vedenia Šimášekom 0:1, ale Vadkerti s Guzym rýchlo otočilii gólmi skóre (4:1). Ešte do prestávky si HKM vypracoval jedenásť gólový náskok, ktorý napriek tomu, že tréner Kolesár dal v druhom dejstve príležitosť všetkým hráčom (II. polčas odchytal a k spokojnosti Repáň,  z chuti si zahrali aj mladíci Gorbunovs s Moravcom, ktorí aj strelili 5 gólov) náskok šalianskych hráčov narastal a nakoniec v poslednom tohto ročnom domácom dueli vyhrala Šaľa o 21 gólov.

Z výsledkov Extraligy: Prešov „B“ – Nové Zámky 29:28; ŠKP Bratislava – Topoľčany 22:34; Pov. Bystrica – Hlohovec 33:25;  Prešov „A“ – Malacky (dohrávka).

Tabuľka Extraligy:  1. Prešov „A“ 487:282 – 25 bodov; 2. Považská Bystrica 373:330 – 20 bodov; 3. Topoľčany 395:323 – 18 bodov; 4. ŠAĽA 413:347 – 18 bodov,.... 9. Malacky 236:349 – 4 body; 10. Modra 288:415 – 2 body

Najlepší strelci: 1. Butorac - 104/20 (zo sedem metrových hodov) Prešov „A“, 2. Chudoba - 89/28 Pov. Bystrica; 3. Číp - 82/0 Prešov „A“; 4. Šulc ml. - 74/7 ŠAĽA; 5. Macháč -  70/0 Pov. Bystrica;... 10. Michalka - 62/14 Topoľčany.

Program: piatok 15. decembra o 18.00 hodine Agro Topoľčany – HKM Šaľa