publikované: 04.11.2023 - 00:16  //  aktualizácia: 04.11.2023 - 00:20  //  zobrazené: 438

Hádzanárky na Žitnom ostrove nebodovali.

DAC Dunajská Streda – Slovan Duslo Šaľa 34:28 (22:13).

R: Mandák – Rudinský;  320 divákov; vylúčené: 4:4; pokutové hody: 1/0 – 3/2.

DAC: R. Bízík 8, Juhos 7, Desortová 7,  Hornyák 6, E. Rajnohová 4, Pastorková  a Mészáros po 1. Tréner Viktor Debre.

DUSLO: Furgaláková, Kusyová, Oláhová – Takáčová 1,  D. M. Vargová 8, B. Königová 1,  Pócsíková, 6/2,  Ščípová 7,  Pastoreková 3, Holešová, Pálová 1, S. Ratvajská,  Susíková,  Matušincová 1, L. Ratvajská.  Tréner: Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

Napriek tomu, že posledný  majster Slovenska DAC v 7. kole základnej časti po prvý krát nebodoval (poznámka: prehral v Prahe so Sláviou - 34:27),   tak si nemohol dovoliť ďalšie zaváhanie nakoľko sa k špici tabuľky blíži nielen Iuventa Michalovce, ale aj české kluby: Most, Kynžvart a Slávia Praha.

Favorit sa od  úvodu ujal vedenia gólom ex šalianky Bízikovej, kontrovala Pócsíková, ale sme chybovali v defenzíve a súper postupne navyšoval svoje vedenie  (4:1, 9:4) aj vďaka tomu, že gólovo trestalo naše chyby, na viac naše hráčky „rozchytali“ v bránke domácich brankárku Noémi Magerovú (prišla z Maďarska) a tá bola veľkou oporou. V 13. minúte (gólovo sa presadili aj Ščípová s Vargovou) sme prehrávali 11:6, ale na ďalších šesť minút sme si vybrali strelecké voľno a tak nečudo, že na ukazovateli skóre bol razom stav 18:6 !!! a bolo jasné, kto sa bude po zápase tešiť z dvoj bodového zisku. Do polčasu sme síce aj vďaka strelecky disponovanej trojici reprezentantiek Slovenska (Vargová, Ščípová, Pócsíková – zaznamenali v zápase spolu 21 gólov Dusla) trochu skorigovali náskok súpera (poznámka: škoda, že sa gólovo nepridali aj ďalšie naše hráčky).  Tréner Peter Pčola:“ V I. polčase sme zahadzovali šance, do ktorých sme sa dostali a inkasovali sme ľahké góly po chybách mladých hráčok, ktoré stratili sebavedomie a často chybovali, čo  DAC nemilosrdne trestal. “

V druhom polčase (po dohovore v kabíne) to už bolo z našej strany podstatne lepšie, dievčatá hrali zodpovednejšie a začali plniť to na čom sa dohodli  v kabíne a proti favoritovi predvádzali  úplne iný výkon. Dunajská Streda, ktorá má pre tento ročník v hráčskom kádri 10 legionárok zo štyroch štátov (Portugalsko, Chorvátsko, Česko a Maďarsko) napriek tomu, že šalianky viac krát po obrátke znížili na rozdiel piatich gólov (26:21, 28:23, 30:25, 32:27) však  náskok nakoniec udržali aj keď zverenkyne trénera Pčolu druhé dejstvo vyhrali o tri góly v pomere 12:15.  Tréner Peter Pčola: “ Dievčatá v II. polčase vstúpili do seba a za výkon v tejto časti im musím poďakovať. Do každého zápasu ideme s úmyslom, že chceme vyhrať.  Reálne sa však musíme pozrieť na skutočnosť, kde je Dunajská Streda a to nielen s akým kádrom hrá, ale aj s  akým rozpočtom pracuje. V ďalšom zápase doma s Porubou si nič iné ako víťazstvo nepripúšťame.“

+ + +

Ďalšie výsledky 8. kola MOL ligy: Písek – Hodonín 41:28; Plzeň – Iuventa Michalovce 25:35; Kynžvart – Most 28:27; Poruba – Slávia Praha 27:32; Zlín – Olomouc 26:23.

Tabuľka MOL ligy po 8. kole: 1. Dunajská Streda 275:216 - 14 bodov; 2. Michalovce 246:189 – 14 bodov; 3. Most 250:202 – 12 bodov; 4. Kynžvart 264:223 – 11 bodov; 5. Slávia Praha 244:220 – 11 bodov;  6. Písek 243:246 – 9 bodov; 7. Plzeň 226:238 – 6 bodov; 8. ŠAĽA 220:246 - 5 bodov; 9. Olomouc 229:258 - 5 bodov; 10. Zlín 197:232 – 5 bodov;  11. Poruba 198:236 – 2 body; 12. Hodonín 182:268  – 2 body.
                                                                                           + + +

Najbližší program 9. kola:  sobota 4.11.2023 o 18.30 hod. Slovan Duslo Šaľa – Sokol Poruba (TV prenos).

Najbližší program 10. kola: streda 8.11.2023 o 17.30 hod. Slávia Praha – Slovan Duslo Šaľa (predohrávka).

3. kolo pohára EHF: sobota 11.11.2023 o 18.00 hod. Slovan Duslo Šaľa – ŽRK Bjelovar (Chorvátsko).