publikované: 27.10.2023 - 10:54  //  aktualizácia: 27.10.2023 - 19:55  //  zobrazené: 484

Hádzanárky opäť porazili Písek.

Napriek tomu, že favoritom podľa postavenia oboch kolektívov v tabuľke bol hosťujúci Písek s najlepšou kanonierkou MOL ligy Ivetou Korešovou (poznámka: v siedmich majstrovských dueloch zaznamenala už 81 gólov !!! a pred druhou najlepšou  v streleckej tabuľke Sofiou Bezrukovou z Kynžvartu má náskok 20 gólov !!!)  zverenkyniam trénera Pčolu sa v posledných vzájomných dueloch so zástupcom južných Čiech darí, čo potvrdili aj cez víkend, keď si po výhre pripísali do tabuľky ďalšie dva body.

+  +  +

Slovan Duslo Šaľa – Sokol Písek 33:32 (18:15).
                                                                                           R: Jánošíková – Bočáková;  450 divákov; vylúčené: 4:1; pokutové hody: 1/1 – 4/4.

DUSLO: Furgaláková, Kusyová, Oláhová  – Takáčová 2,  D. M. Vargová 9, Königová 4,  Pócsíková 4, Pastoreková 3, Ščípová 7/1, Bírová, Matušincová, Susíková, Pálová, S. Ratvajská 1, Holešová, L. Ratvajská 3. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.
SOKOL: Korešová 10/4, M. Boórová 7, B. Velková 5,  Malcová 4, Ma.  Svobodová 2, Kocová 2, A. Velková a Chlupová  po 1. Tréner: Kateřina Hromádková.

Duslo malo výborný vstup do zápasu, keď po góloch Ščípovej, Pócsíkovej, Vargovej a Königovej, ktorým kontrovala iba kanonierka Písku Korešová viedli v  12. minúte už 10:3 a prekvapení boli okrem divákov aj viacerí odborníci (viď média). Vďaka kvalitnej defenzíve, ktorá sa vysúvala na strelkyne Korešovú s M. Svobodovou (poznámka: pred týždňom „nadelili“ českému majstrovi pražskej Slávii 22 gólov !!!) sme boli v prvom polčase v neustálom vedení o 3 – 4 góly (11:7, 15:11, 16:13,....), keď sa v kolektíve hostiek rozchytala bývalá ex reprezentantka Česka Bezpalcová.

Naše dievčatá si aj po prestávke udržiavali vedenie  v bojovnom súboji  s kvalitným a skúseným súperom. Divákom sa duel páčil, ale niekoľkokrát si aj poriadne „zabúrilo pri niektorých verdiktoch rozhodkýň, ktoré boli „prísnejšie“ na naše hádzanárky (ponámka: Šaľa hádzala jednu sedmičku v 55. min., hostky štyri; Šaľa mala štyri vylúčené hráčky, hostky jednu,.. takúto nelichotivú bilanciu nemala Šaľa v ani jednom z 22 zápasov minulého a v prvých šiestich zápasoch tohto ročníka !!!).  Súper však pomaly sťahoval náskok Dusla, ešteže sa darilo strelkyniam Vargovej so Ščípovou.   Favorizovaný Sokol však sedem minút pred koncom predsa po prvý krát vyrovnal stav stretbutia a po góle Korešovej sa dostal aj do vedenia  29:30. V 56. minúte bola za stavu 31:31 vylúčená najlepšia strelkyňa Dusla v zápase Vargová, ale Pastorková dokázala streliť v oslabení vedúci gól Šali !. Hostky sa snažili aspoň o vyrovnanie, ale naša defenzíva odolala. Vargová po návrate z trestu pridala po prieniku ďalší gól domácich (33:31) a tak  záverečný v poradí už  10. gól Korešovej nič nezmenil na zaslúženom víťazstve Dusla. Šalianskym hádzanárkam sa proti zástupcovi južných Čiech darí, nakoľko z posledných štyroch vzájomných súbojov v troch vyhrali a v jednom dueli v Písku bola deľba bodov  (33:33).

Tréner Peter Pčola: „ Pre divákov to bol atraktívny zápas s dramatickým záverom. Väčšinou zápasu hrali dievčatá dobre, vychádzali nám aj protiútoky, ale v závere nám už dochádzali sily. Som rád, že dievčatá zabojovali a zlomili sme tento duel v náš prospech.  Klobúk dolu pred našimi dievčatami, že si aj v závere zachovali chladnú hlavu a sústredili sa na hru. Sme v ťažkej situácii a víťazstvo je pre nás morálnou vzpruhou. Bol to náš najbojovnejší výkon v tomto ročníku. Dva body  nám pomôžu, nakoľko máme mladé hráčky a ich čas ešte príde.“

+ + +

Ďalšie výsledky 7. kola: Slávia Praha - DAC Dunajská Streda  34:27 (18:16);  Sokol Poruba – DHC Plzeň 21:23 (7:11); Baník Most – Iuventa Michalovce 23:24 (10:13); ZORA Olomouc - Házená Kynžvart 28:43 (13:19); HK Hodonín – DHC Zlín 21:16 (9:9).                                                                                                                                                   Tabuľka MOL ligy po 7. kole: 1. Dunajská Streda 241:188 - 12 bodov; 2. Most 223:174 – 12 bodov; 3. Michalovce 211:164 – 12 bodov; 4. Kynžvart 236:196 – 9 bodov;  5. Slávia Praha 212:193 – 9 bodov;  6. Písek 201:203 – 7 bodov; 7. Plzeň 201:203 – 6 bodov; 8. ŠAĽA 192:212 – 5 bodov;  9. Olomouc 206:232 -  5 bodov; 10. Zlín 171:209 – 3 body; 11. Poruba 171:204  – 2 body; 12. Hodonín 154:227 – 2 body.

Najbližší program 8. kolo: sobota 28. 10. 2023 o 19.00 hod. DAC Dunajská Streda (1. miesto) - Slovan Duslo Šaľa (8. miesto).