publikované: 14.05.2016 - 23:51  //  aktualizácia: 15.05.2016 - 10:25  //  zobrazené: 1502

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 30:25 (14:13)

Rozhodlo sa až v závere.

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa  30:25 (14:13)

Osem násobný majster Slovenska (poznámka: naše dievčatá získali majstrovský titul deväť krát) Iuventa, ktorá je aj podľa odborníkov jednoznačným favoritom začala lepšie a zásluhou Peredyrovej išli do vedenia. Zverenkyne trénera Lukačina však zásluhou Bujnochovej viedli 1:2 a neskôr po presných zásahoch najlepšej strelkyni WHIL Klučkovej vyhrávali 4:7. Domáce hráčky spresnili streľbu a zásluhou Holešovej, ktorá bola najlepšou strelkyňou domácich  znížili na 6:7. Za tohto stavu zneškodnila brankárka Medvedevová pokutový hod Klučkovej, čo domáce využili a po gólových zásahoch Habánkovej a a legionárky Kucher išli do vedenia 9:7. Strelecky sa v našom drese darilo aj Bahýlovej, ktorá bola spolu s Klučkovou najlepšou strelkyňou Dusla a v 28. minúte viedli chemičky opäť 11:12. Škoda zbytočných chýb v závere, keď ďalšia legionárka v domácom drese Levčenková strelila 14. gól.

Po obrátke to bola opäť Peredyrová, ktorá navýšila vedenie domácich na 16:13, ale Pócsiková vyrovnala na 16:16. V ďalšom priebehu Iuventa odskočila do trojgólového vedenia 19:16, ale Klučková spolu s pivotkou Trochtovou zariadili vyrovnanie stavu na 19:19. V záverečnej desať minútovke však domáce hráčky najmä zásluhou neudržateľnej slovenskej reprezentantke Holešovej (strelila 8 gólov) zvýšili v 52. minúte na 25:20 a týmto rozdielom aj skončil úvodný zápas finálovej série, ktorej vedú Michalovce 1:0.

Druhý zápas v Michalovciach sa odohrá zajtra (nedeľa) o 10.30 hod.                                                                                                           R: Haščík + R. Sivák – 980 divákov; 7 metrové hody: 2/0 – 6/5; vylúčené: 5:3.

Iuventa: Holešová 8, Kučer 6, Habánková 6, Perederyjeva 4,...

DUSLO: Haládiková, Kvasnicová, Ladicsová  – Bujnochová  3, I. Bahýlová 5, Trochtová 2,  Klučková 10/5,  Pócsiková 2, Špendlová, Demajová, Rácková 2, Tulipánová 1, Veselková.  Tréner  Michal Lukačin.                                                                                  Poznámka: z internetovej stránky Iuventy a novín Korzár spracoval: