publikované: 04.04.2024 - 11:23  //  aktualizácia: 04.04.2024 - 11:28  //  zobrazené: 251

Šibačka futbalistom Dusla nevyšla.

20. kolo tretej futbalovej ligy západ – ročník 2023/2024:

Slovan Duslo Šaľa – Academy Hamšík Banská Bystrica 0:2 (0:0) góly: 68. min. Jančo, 82. min. Puškár.

Rozhodoval:  Janček – 255 divákov; Žlté karty: T. Hučko, Briceňo   – Holub, Ždánsky.

DUSLO: G. Tóth  – Kotlár, To. Hučko, Delov, Alias – Sedláček,  Krivošík,  Briceňo  (83. min. Matušica), M. Kochan (83. min. Kukučka); Čiernik (53. min. Hudák), Borovský (29. min. Radványi). Tréner Marián Šarmír.

V zápase remízových mužstiev (Banská Bystrica mala na svojom konte 8 nerozhodných duelov, Šaľa sa v 7 zápasoch delila so súpermi o body) začalo lepšia Duslo, keď už v druhej minúte po štandartke Sedláčka lopta iba tesne minula cieľ. Domáci síce začali s výhodou silného vetra v chrbte,  ale bez vykartovaného najlepšie strelca 3. ligy Thomasa Hučka (poznámka: v 17. kole chýbali pre trest Krivošík a Delov), ale aj ďalšieho strelca Hudáka  (sedel na lavičke) nehrali dobre, ale aj tak mali ísť v 10. minúte do vedenia, keď strieľaný center Kochana zastavila defenzíva Hamšíkovcov rukou . Napriek tomu, že exekútor jedenástky skúsený Tomáš Hučko síce poslal brankára Slančíka k ľavej žrdi, ale lopta z jeho kopačky skončila na pravej žrdi. Ďalšou nepríjemnou ranou pre domáci kolektív bolo odstúpenie zraneného Borovského už v 29. minúte po jasnom, ale nepotrestanom  faule a tak do hry zasiahol nový hráč Radványi (prišiel z Galanty). Keď gólom neskončila ani hlavička stredného obrancu Delova a krížna strela Kochana odchádzali  mužstvá na oddych bez gólov (poznámka: cez prestávku sa po viac ako 5 rokoch ťahala tombola – 4 ceny).

Hostia mali po obrátke výhodu vetra a mali viac z hry. V 66. minúte však chyboval hlavný arbiter Janček, keď vypichnutú loptu po vkĺzačke a následnom zachytení brankárom rukou „nariadil“ proti domácim nepriamy kop zo vzdialenosti 9,15 metra (po viac ako 40 rokoch návštev majstrovských duelov v Šali som sa s takýmto verdiktom ešte nestretol !) a ponúknutú veľkú výhodu, ktorú  hostia,  v drese ktorých nastúpil aj šaliansky odchovanec Jakub Krištof využili na strelenie vedúceho gólu (poznámku: od 19. minúty prvého jarného duelu s Častkovcami si obrana Dusla s brankárom Tóthom držali čisté konto viac ako 407 minút, čo je viac ako 4 a pol majstrovského duelu !!!). Snaha domácich aspoň o vyrovnanie  síce dostala do šancí T.  Hučka s  Hudákom (dostal sa na pol hodinu na pľac), ale hra vabank nakoniec necelých 10 minút pred koncom druhý gól do šalianskej siete, ktorý pridal striedajúci Puškár a ukončil tak úspešnú šaliansku sériu, na viac „pokazil“ aj  domácim pred šibačkovú atmosféru.

+ + +

Ďalšie výsledky 20. kola: Malacky - Sereď 1:0; Galanta – Beluša 2:1; Dubnica – Častkovce 3:3 (ČK: 22. min. Jamrich  – Dubnica); Lehota p/Vt. – V. Ludince  0:0; Bánová -  Martin 1:2; Rača – Podkonice 2:0; Zvolen – Nové Mesto n/V 3:1 (ČK: 40 min. Myskiv).

Tabuľka 3. futbalovej ligy po 20. kole: 1. Zvolen 31:21 – 40 bodov; 2. Galanta 27:18 – 38 bodov;  3. Martin 37:31 – 35 bodov;  4. ŠAĽA 35:25 – 34 bodov; 5. Sereď 34:16 – 33 bodov; 6. Academy Hamšík Banská Bystrica 30:19 – 33 bodov  7. Beluša 30:25 – 31 bodov;  8.   Lehota p/Vt. 29:13 - 30 bodov;  9. Malacky 27:21 – 28 bodov; 10. Rača 28:22 – 27 bodov;  11. Podkonice 31:37 – 25 bodov; 12. Bánová 26:28 – 22 bodov; 13. Častkovce 23:30 – 22 bodov; 14. Veľké Ludince 23:29 – 19 bodov; 15. Nové Mesto n/V 17:46 – 10 bodov; 16. Dubnica 20:56 – 7 bodov.                                                                                                                                                                                             Najbližší program FK Slovan Duslo Šaľa:

sobota 6.4.2024 o 16.00 hod.: FK Format Martin - Slovan Duslo Šaľa.