publikované: 20.12.2017 - 08:52  //  aktualizácia: 20.12.2017 - 08:58  //  zobrazené: 1474

Smola hádzanárov, ženy víťazne

Hádzanárska Slovnaft Extraliga 2017/2018:

HK AGRO Topoľčany - HKM ŠAĽA 27:26 (15:12)

AGRO: Hlinka 8, Cigáň 7/2, J. Briatka a Masaryk po 3, Michalka 3/1, Jadroň 2, Ďurček.

DUSLO: Nungovitch, Fabián, Repáň – Meľnyk 2/2, Michniewitz, F. Šulc ml. 7/1, Moravec, T. Mažár 2, Hájnik, Szapu 3, Guzy 6/1, Polakovič 4/1, Vadkerti 2, Dudáš, Gorbunovs. Tréner Ján Kolesár.

pok. hody: 4/3 - 8/5; vylúčení: 3 – 5; rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 320 divákov.

Poznámka: z posledných ôsmych majstrovských duelov vyhrala Šaľa sedem a v jednom bola remíza. Víťazný gól  strelil Masaryk (poznámka: do Topoľčian odišiel zo Šali) dve sekundy pred koncom !.

Z ďalších výsledkov 14. kola Slovnaft Extraligy: Modra – Prešov „B“ 28:26, Hlohovec – ŠKP Bratislava 35:23, Malacky – Pov. Bystrica 17:33, Nové Zámky – Prešov „A“ 25:36 (predohrali).

Tabuľka Extraligy: 1. Prešov „A“ 487:282 – 25 bodov;  2. Považská Bystrica 406:347 – 22 bodov; 3. Topoľčany 422:349 – 20 bodov; 4. ŠAĽA 439:374 – 18 bodov; 5. Prešov „B  360:358 – 14 bodov;..... 9. Malacky 253:382 – 4 body; 10. 316:441 – 4 body.  ,

Najlepší strelci: 1. Butorac 104/20 (Prešov „A“), 2. Chudoba  89/28  (Pov. Bystrica) 3. Číp 82/0 (Prešov „A“), 4. F. Šulc ml. 81/8 (Šaľa), 5. Hlinka 74/0 (Topoľčany),...9. Stráňovský 66/24 (Nové Zámky), 10.  Michalka 65/15 (Topoľčany).

PROGRAM 15. kolo:  streda 20. 12. 2017 o 16.00 hod.   Tatran Prešov „B“ – HKM Šaľa

+ + + + +

Pekný darček Dusla pod stromček

Slovan DUSLO Šaľa – IUVENTA Michalovce 28:24 (13:14)

R: Haščík a R. Sivák, 400 divákov, pok.  hody: 6/4 - 5/5, vylúčené: 2 – 1.

DUSLO: M. Ladicsová, Krebsová, Mozoľová - Trochtová 3, Rácková 1, Špendlová, B. Königová 1, Pócsíková 5/2, Greštiaková, I. Bahýlová 1, N. Némethová 4, J. Vargová, Tisajová 1, Klučková 4/2, Bujnochová 8. Tréner  Michal Lukačin.

IUVENTA: Muliková, Jablonská - Bobaľová, Antičová - M. Holešová 6, V. Kišíková, Rebičová 4, Kotová 2, Trúnková 3, Habánková, Holejová 1, Wöllingerová 7/5, Holubová, Bajčiová, Fiľková -Trehubová 1. Tréner František Urban.

Do odvety lepšie vstúpila favorizovaná Iuventa, ktorá po presných zásahoch viedla po piatich minútach už 0:3, keď sa 2 krát na pivote presadila nová posila z ŠKP Bratislava Trúnková. Domáce Duslo malo síce gólové príležitosti Klučkovou a Némethovou, ale brankárka Jablonská – Bobaľová chytila dva náskoky a  na viac strelu Bujnochovej (poznámka: najlepšia hráčka odvety) zastavila konštrukcia brány.  Prvý gól chemičiek strelila Pócsiková  (poznámka: v tomto súboji sa jej strelecky darilo, keď zaznamenala 5 gólov) až v 6. minúte. Kanonierka Holešová (poznámka: so 70 gólmi je treťou najlepšou strelkyňou súťaže) pridala okamžite ďalší gól a stav 1:4 neveštil pre Šaľu nič dobrého. Duslo však nezložilo zbrane. Do útoku zavelila reprezentačná spojka Slovenska Karin Bujnochová (poznámka: v prvom zápase v Michalovciach vsietila 9 gólov)  a tromi gólmi v rade spolu s pivotkou Trochtovou dokázali vyrovnať stav zápasu na 6:6. A  to ešte minútu pred tým „napálila“ štvrtá najlepšia strelkyňa súťaže Lívia Klučková sedmičku do žrde. Hostky však vďaka strelecky disponovanej Holešovej  a Wöllingerovej zo sedmičky opäť išli do dvojgólového vedenia (8:10), ale Duslo nielenže vyrovnalo gólom Pócsikovej na 10:10, ale nebojácny prienik a delovka Bujnochovej v 23. minúte dostal po prvý krát do vedenia domáci kolektív 11:10 !. Napriek tomu, že hostky po góloch Rebičovej odchádzali  do kabín s jednogólovým vedením , karty boli už rozdané.

Po obrátke síce Duslo vyrovnalo zo sedmičky Klučkovou na 14:14, ale až do 40. minúty to bola Iuventa, ktorá neustále viedla o gól a domáce hráčky iba doťahovali náskok hostí. Obecenstvo sa dostalo aj niekoľko krát do varu pri verdiktoch arbitrov, ale v 45. minúte už viedlo Duslo po góloch dobre hrajúcej Trochtovej  a juniorskej reprezentantky Némethovej opäť 19:18.  V opačnej polohe začala byť Iuventa od 47. minúty, keď viedla Šaľa o dva góly, ale ukázala, že nie je nadarmo už viac rokov lídrom slovenskej ženskej hádzanej. Náskok domácich dokázala vždy vyrovnať (22:22, 24:24), vďaka neomylnosti najlepšej strelkyni Wöllingerovej zo značky sedem metrového hodu (poznámka: premenila všetkých päť sedmičiek).  Päť minút pred koncom sa však zverenkyne trénera Lukačina dostali premenenou sedmičkou Pócsikovej do vedenia 25:24, následne brankárka Krebs chytila „tutovku“ Rebičovej  a z protiútoku mladá Némethová (poznámka: v II. polčase strelila štyri góly) zvýšila na 26:24. Hostky napriek veľkej snahe už nedokázali pokoriť defenzívu Dusla a nakoniec domáce hráčky po ďalších presných zásahoch Klučkovej (z nemožného uhla) a Némethovej  pripravili pre verných priaznivcov príjemný vianočný darček v podobe výhry o štyri góly nad Michalovcami (poznámka: v minulom ročníku súťaže a v Slovenskom pohári neprehrali ani jeden zápas)!  Po výhre v prvom dueli v Michalovciach 31:20 nakoniec dvíhali Slovenský pohár z rúk vice prezidenta Ernö Kelecsényiho a sekretára SZH Ivana Saboviča nad hlavu už po deviaty krát hráčky Iuventy, ale rovnaký potlesk patril aj šalianskym hádzanárkam, ktoré získali síce menší pohár, ale z prvenstva v Slovenskom pohári sa v 40. ročnej histórii súťaže tešili už jedenásť krát.

Michal Lukačin (tréner Dusla Šaľa): " O držiteľovi pohára sa v tomto ročníku rozhodlo už v prvom dueli v Michalovciach, kde nám súper v poslednej dvadsať „minútovke“ utiekol a získal rozhodujúci náskok. Do odvety sme však s dievčatami išli s cieľom nielenže odčiniť nepríjemnú prehru, ale chceli sme sa s našimi priaznivcami rozlúčiť nielen plno hodnotným výkonom, ale aj s dobrým výsledkom. Dievčatá dnes jednoznačne chceli vyhrať a patrí im vďaka, že odohrali pekný duel. Myslím si, že sme boli v odvete lepším družstvom. Tento zápas dal mojim dievčatám veľa, nakoľko opäť zistili a mali by pochopiť, že s Iuventou sa dá hrať iba pri takom mentálnom nastavení a hernom nasadení, aké sme predvádzali na palubovke dnes a najmä po obrátke.  Ešte raz musím poďakovať dievčatám aj v mene priaznivcov za peknú rozlúčku so starým rokom “ !

+ + +

Prvý finálový zápas SP: IUVENTA MICHALOVCE - SLOVAN DUSLO ŠAĽA 31:20 (14:10)

Pok. hody: 6/5 - 4/3, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 720 divákov.

Iuventa: M. Holešová 9, Habánková 9/5, Fiľková-Trehubová 4, Wollingerová 3, Kotová 2, V. Kišíková 1, Rebičová 1, Trúnková 1, Bajčiová po 1.

Duslo: M. Ladicsová, Krebsová, Mozoľová - Trochtová, Rácková 1, Škoricová, Špendlová, B. Königová, Pócsíková 2, Greštiaková 1, I. Bahýlová 1, N. Némethová 1, J. Vargová, Tisajová 1, Klučková 4/3, Bujnochová 9.

+ + +

Slovenský pohár ročník 2017 vyhrala lepším skóre Iuventa Michalovce (už po 9 x), Duslo Šaľa bolo v doterajšej histórii konania SP víťazom 11 krát.