publikované: 09.09.2022 - 01:05  //  aktualizácia: 10.09.2022 - 11:01  //  zobrazené: 833

V derby sa tešili futbalisti Dusla.

V derby sa tešili futbalisti Dusla.                                                                                                                                                                   Slovan Duslo Šaľa – KFC Kalná n/H  2:1 (0:1)

R: Batiz – 155 divákov;  ŽK: Michalík, Krivošík – Cleber, Litwiak.
GÓLY: 47. Oravec, 75. Hudák - 38. min. Mudasiru.
                                                                                                             DUSLO:: Milošovič – Rojka, Michalík, Krivošík, Valentín  (58. Rogério) – Kotlár,  J. Krištof, Th. Hučko ( 87. Takács), Oravec  -  Hudák ( 80. Morvay)  M. Kochan. Tréner Miloš Foltán.
                                                                                                                KFC: Dovec - Škrteľ, Szép, Krulák, Timoránsky  –  Pecho (73. Thaly), Cleber, Haspra, Londák (78. Faleye)  - Litwiak, Mudasiru. Tréner: Vladimír Drienovský.

V krajskom derby susedov v tabuľke mali futbalisti od Váhu resty z minulého ročníka, keď sa v zápasoch s KFC ani raz netešili z plného bodového zisku a aj vo víkendovom dueli to nemali zverenci trénera Foltána vôbec jednoduché.

Domáci sa však od úvodu „zahrýzli“  do súpera,  keď najskôr Dovec zneškodnil tvrdú strelu Hudáka ako aj hlavičku Michalíka,  v 10. minúte chýbali ku gólu Kochanovi milimetre. Hostia opätovali nebezpečnou strelou Londáka, ale po štvrťhodine mali domáci vyhrávať.  Po prihrávke Hudáka rozvlnil sieť Hučko, ale arbiter odpískal faul prihrávajúcemu sa hráčovi.   Hosťom veľmi dobre pracovala stredová formácia a hrozili najmä rýchlymi kontrami. V 38. minúte si vybrala domáca defenzíva „dovolenku“  a najnižší hráč na hracej ploche legionár Mudasiru po rohu prudkou hlavičkou vsietil vedúci gól – 0:1 (poznámka: pred týždňom strelil dva góly Galante a druhý sa navlas podobal gólu v Šali).  Do prestávky mohlo ešte KFC zvýšiiť svoje vedenie, ale Milošovič sa vyznamenal nielen pri príležitosti Clebera, ale najmä delovke ex šaľana Pecha do šibenice.

Duslu vyšiel vstup do druhého dejstva, keď po Hučkovej prihrávke Oravec krížnou strelou vyrovnal -  1:1. Rýchly gól trochu zaskočil súpera, ale až do konca bolo rušno pred obomi bránkami.  Po hodine hry mohli opäť vyhrávať hostia, ale Milošovič zneškodnil „tutovku“ Londáka. V domácom drese sa „konečne“ dostal na hraciu plochu legionár Rogério a bolo ho ns trávniku „vidieť“. Jeho nebezpečnú strelu zneškodnil pozorný Dovec, ktorého na viac po delovke Michalíka v 65. minúte zachránila spojnica brvna so žrďou.  Chemici sa však predsa dočkali gólu, keď sa v 75. minúte dokázal Hudák presadiť v skrumáži a k žrdi nezadržiteľne skóroval – 2:1. Hostia, ktorí odohrali pri Váhu dobrý zápas sa snažili o vyrovnanie, ale domáca defenzíva na čele s brankárom Miloševičom odolala a tak sa  hráči spolu s priaznivcami nakoniec tešili z prvého domáceho víťazstva, ktoré môže byť pre šaľanov  dobrým odrazovým mostíkom do ďalších treťoligových majstrovských bojov.

+ + +

Ďalšie výsledky 3. futbalovej ligy: Nové Mesto n/V – Academy Hamšík Banská Bystrica 1:0; Nové Zámky – Malženice 1:2; Martzin – Vrakuňa Bratislava 8:2; Sereď – Podkonice 1:1; Galanta – Častkovce 3:3; Beluša – Inter Bratislava 0:1; Veľké Ludiince – Bánová 2:1.

+ + +

Tabuľka 3. futbalovej ligy po 5. kole:  1. Nové Mesto n/V 13:6 – 13 bodov; 2. Sereď 10:3 – 10 bodov; 3. Malženice 9:2 – 10 bodov; 4. Veľké Ludince 10:5 – 10 bodov; 5. Martin 12:6 – 9 bodov; 6.  Častkovce 8:7 – 8 bodov; 7. ŠAĽA 5:7 – 7 bodov;  8. Galanta 9:8 – 6 bodov; 9. Bánová 8:7  - 6 bodv; 10. Beluša 7:8 – 6 bodov; 11. Podkonice  3:4 – 5 bodov; 12. Academy Banská Bystrica 2:4 – 4 body; 13. Inter Bratislava 7:11 – 4 body; 14. Kalná n/H 5:9 – 4 body; 15. Nové Zámky 5:11 – 2 body; 16. Vrakuňa 4:18 – 1 bod.

+ + +

Najbližší program: sobota 10.9.2022 o 16.00 hod. FK Částkovce – Slovan DUSLO Šaľa.